Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

s_panter

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez s_panter

  1. a jakis wiekszy ten odnosnik??
  2. Czy dom może być podpiwniczony częściowo? Piwnica może zajmować tylko część powierzchni pod budynkiem, ale w niewielkich domach jednorodzinnych nie jest to dobre rozwiązanie. Przy pełnym podpiwniczeniu uzyskuje się dodatkową powierzchnię do zagospodarowania, koszt budowy będzie podobny i na dodatek łatwiej ją wybudować. Częściowe podpiwniczenie przysparza wiele problemów wykonawczych – kłopotliwe jest zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci przez ścianę oddzielającą piwnicę od części niepodpiwniczonej. W rezultacie, na gruntach słabo przepuszczalnych konieczne będzie zaizolowanie ścian nie tylko od strony zewnętrznej, ale również od środka w części bez piwnicy. Zakres robót ziemnych będzie podobny, przy czym w domu częściowo podpiwniczonym konieczny okaże się zakup piasku do wypełnienia przestrzeni pod podłogą na gruncie. Wniosek – częściowe podpiwniczenie nie jest rozwiązaniem, które moglibyśmy polecić. Kiedy i jak wykonać fundament schodkowy? Fundament schodkowy wykonywany jest w przypadku, gdy dom ma częściowe podpiwniczenie. Wtedy ściany piwnicy fundamentowane są na większej głębokości niż pozostała część budynku. Ze względu na nierównomierne wypieranie gruntu przez obie części fundamentów, różnica między ich poziomami nie może być duża. Dlatego przejście z jednego poziomu posadowienia do drugiego musi przebiegać płynnie, właśnie za pośrednictwem tzw. ławy schodkowej. Wykonuje się ją w podobny sposób, jak pozostałą część fundamentów i tak samo zbroi, z tym że betonowana jest na skośnie ukształtowanym podłożu o kącie nachylenia nie większym niż 30°. Wysokość ławy schodkowej, mierzona prostopadle do podstawy, powinna być nie mniejsza niż pozostałej części fundamentu, a stopnie utworzone na jej powierzchni nie wyższe niż 30 cm. Oczywiście, fundament schodkowy można zastąpić zwykłym fundamentem pod całym budynkiem – na głębokości posadowienia piwnicy – ale zwiększy to koszty (trzeba zbudować wyższe ściany fundamentowe w części niepodpiwniczonej). http://www.budujemydom.pl/bd/artykuly/882_sciany_piwnic/
  3. wczoraj czytalem gdzies w necie ze lepiej robic jak juz to calosc podpiwniczenia bo koszt juz i tak wysoki niewiele wzrosnie
  4. jakie drewno najjlepsze na więźbe dachowa?? Sosna czy jodla??
  5. Prosze o rade!!!! Z czego wykonac najlepiej piwnice w domu?? Co sadzicie o porothermie??
  6. Czy wie ktos gdzie sa dostepne stropy porothermu??? Najlepiej okolice RZESZOWA (odbior koniec kwietnia/maj)
  7. Czy wie ktos gdzie w okolicach rzeszowa mozna kupic belki i pustaki stropowe porothermu??
  8. Poszukuje architekta do adaptacji projektu (przygotowania dokumentacji do pozwolenia na budowe domku jednorodzinnego) w RZESZOWIE lub okolicach.
  9. Ile kosztuje adaptacja projektu (przesuniecie jednej scianki, zmiana ksztaltu okna, zmiana technologi scian i stropu) wraz z reszta do pozwolenia na budowe???
  10. Ile kosztuje adaptacja projektu (przesuniecie jednej scianki, zmiana ksztaltu okna, zmiana technologi scian i stropu) wraz z reszta do pozwolenia na budowe???
  11. Poszukuje wykonawyc studni kopanej z okolic rzeszowa
  12. Poszukuje wykonawyc studni kopanej z okolic rzeszowa
  13. Czy ktos z Was budowal moze grodek z pracowni archetonu?? Co zmienialiscie w projektach?? Jak to wszystko wyglada juz na zywo??
  14. Czy ktos z Was budowal moze grodek z pracowni archetonu?? Co zmienialiscie w projektach?? Jak to wszystko wyglada juz na zywo??
  15. Czy ktos z Was budował domek wg projektu "GRÓDEK" z pracowni archetonu?? Jaka technologie najlepiej wybrac?? http://www.archeton.pl
  16. zabieram sie pomalu do budowy domu. Zastanawiam sie nda budowa w technologii sciany jednowarstwowej YTONG co o tym sadzicie?? Ma ktos jakies doswiadczenia z ta technologia??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...