Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

katelot

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

katelot's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Aktualnie mam jak na zdjęciu, więc tej rury bocznikującej za pewne nie ma w instalacji. Jaki nastaw tej pompy będzie najbardziej optymalny? Czy mam rację, że w takim wypadku lepiej będzie zastosować tryb ze zmienną różnicą ciśnień?
  2. Bardzo proszę o sugestię, jaki tryb pompy Wilo-Para powinienem wybrać do danej konfiguracji: - podłogówka w bloku, ostatnie piętro, mieszacz z zaworem termostatycznym, pompa obiegowa Wilo-Para, siłowniki termo Salus 5 pętli: 1 - 43m - aneks kuchenny 2 - 52m - salon 3 - 47m - salon 4 - 38m - salon 5 - 24m - łazienka pętle 1-4 - podłączone do jednego sterownika pętla 5 w łazience ma osobny sterownik Wdg instrukcji dla podłogówki powinienem wybrać tryb stałej różnicy ciśnień, ale gdy pętle 1-4 są zamknięte a ta mała 5 jest otwarta to moim zdaniem następuje duże dławienie. I nie wiem czy w tym przypadku nie powinno się jednak użyć zmiennej różnicy ciśnień dla tej konfiguracji. Drugie pytanie odnośnie drgających wskazań rotametrów dla pętli (dla niektórych pętli poziomy podskakują nieznacznie). Czy jest to normalne, czy objaw na przykład zapowietrzenia? Wygląda jakby te ciśnienia nie były stabilne. Wielkie dzięki z góry za pomoc!
  3. Dziękuję za wskazówki, przetestuję w takim razie z większym załadunkiem.
  4. Pierwsze co, to była instrukcja od dechy do dechy. Nie ma w niej nic na temat wentylatora. Dwa, nie piszą że przy ochronie zagnieceń czas zatrzymuje się na 1 minucie i trwa w tym stanie - skąd mam wiedzieć co się dzieje. Mogła by suszarka dać znać że skończyła suszenie. Dzieki za odpowiedź, uspokoiło mnie to, bo już chciałam dzwonić do Boscha.
  5. Witam, Kupiłam ostatnio suszarkę Bosch WTX87K40PL i w celu sprawdzenia suszarki wrzuciłam jeden wilgotny t-shirt na 40 minut z programem usuwania zagnieceń oraz dosuszaniem. I mam w związku z tym pytanie (dla tych co już obcowali z takim sprzętem - Program chodził prawie 2h (przez 1,5h była na zegarze 1 minuta), nie wiem ile by chodził dalej, ale wyłączyłam - czy to jest jakiś błąd działania suszarki? - Podczas suszenia, wentylator w kratce wentylacyjnej na dole suszarki się nie kręcił - czy to jest normalne? Pomieszczenie mam dobrze wentylowane, suszarka stoi na pralce, skropliny mam podłączone do odpływu. Potem jeszcze raz taki sam test, tylko bez programu usuwania zagnieceń oraz dosuszania i program się zakończył prawidłowo po 40 minutach. Ale wentylator w kratce nadal się nie kręcił. Czy ten wentylator włącza się automatycznie, powinien się cały czas kręcić? Czy ktoś mógłby sprawdzić to dla mnie? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzi/sugestie
  6. Dzięki, tak myślałam...
  7. Szanowni, Odebrałam klucze do nowego mieszkania jako jedna z pierwszych. Spisano mi liczniki, odkręcono zawory, ogrzewanie ruszyło - jesteśmy podłączeni do węzła ciepłowniczego. Po 1,5 tygodnia czasu na liczniku ciepłomierza sprawdziłam i szok - 2GJ w 10 dni! Czemu takie duże zużycie? Utrzymuję w mieszkaniu 17 stopni max, bo szykuję się do remontu. Szyby potrójne, szczelne, budynek ocieplony. Czy deweloper w pustych mieszkaniach obok i pode mną nie powinien utrzymywać min 16st - a wiem, że zawory główne w tych mieszkaniach są pozakręcane całkowicie. Czy tak jest zawsze z nowymi mieszkaniami, że ten kto pierwszy odbiera ma pecha?
  8. Bardzo proszę Was o radę w doborze kleju do następujących warunków: - łazienka z ogrzewaniem wodnym podłogowym w mieszkaniu - na podłodze i ścianach płytka ta sama gresowa 80x80 o grubości 10mm - wymagana maksymalna wysokość kleju 4-5mm ze względu na wyrównanie poziomu z panelami Załóżmy, że cena nie gra roli w tym przypadku. Który klej w tym przypadku najlepiej zastosować?
  9. Do klejonych podłóg mogę zrozumieć. Ale do pływających paneli, przytwierdzanie kasety ze ścianą jakoś mi nie do końca pasuje... Tak jak mówi @finlandia, ściankę się robi też przed położeniem paneli. Znalazłem na stronie producenta w FAQ, że jeśli podłoga ma mniej niż 15mm, można kasetę przytwierdzić do wylewki - więc pójdę pewnie w tym kierunku. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie i wskazówki, to bardzo proszę o informacje Dzięki!
  10. Witam użytkowników forum! Planuję zamontować drzwi przesuwne w mieszkaniu wykorzystując kasetę Eclisse Syntesis Line (czyli ta, pozwalająca schować skrzydło w ścianę). Kaseta będzie obudowana płytą KG. Na podłodze kładę panele QuickStep 12mm + 2mm podkładu w systemie pływającym (bez klejenia) ze względu na ogrzewanie podłogowe, które mam w części mieszkania. I dochodzimy do sedna. Specyfikacja kasety mówi o montażu do gotowej podłogi. Co to oznacza? Mam kasetę przykręcić do paneli? Przecież panele pracują, rozszerzają się pod wpływem ciepła. Czy da się taką kasetę przykręcić do wylewki, obudować kasetę i dopiero wtedy położyć panele? Taki sposób wydaje mi się najrozsądniejszy. I drugie pytanie. Jestem z Krakowa. Chciałbym, aby kasetę zamontował mi prawdziwy fachowiec. Jaką firmę brać pod uwagę, która zrobi to profesjonalnie? Trzecie pytanie: specyfikacja mówi o max grubości skrzydła = 40mm. Jaka jest zalecana grubość? Jakie są minusy montażu cieńszego skrzydła? Bo zaletą jest na pewno łatwiejsze otwieranie. Jakie skrzydła są najlepsze do kasety Eclisse? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc!
  11. Dzięki wielkie za wskazówki. Bardzo pomocne. Napiszę później, jakie rozwiązanie wybraliśmy. Jeśli ktoś by miał jakieś inne pomysły, to bardzo chętnie je poznam.
  12. Dzięki za poradę. Rzeczywiście okładzina 12mm jest w tym przypadku najłatwiejszym wyjściem. 5mm kleju - sugerowałem się wielkością płytki gresowej (80x80) oraz zalecaną w specyfikacji wielkości zęba (10mm). Jednak mieszkanie jest z rynku pierwotnego i zakładam, że wylewka będzie równa. Gdyby dało się kleić na 3mm - było by super. Przygotowuję się jednak mentalnie na wariant wylewki, ponieważ jest tylko kilka paneli 12mm, a żona - widzę, że nie jest co do żadnego przekonana. Jednak paneli o grubości 8mm jest dużo więcej. Masę samopoziomującą nie wylewałbym oczywiście sam, tylko fachowiec. Czy przy takich założeniach, nadal to duże ryzyko? W przypadku wylewki, jaką powinno się użyć? Czy na jastrych z ogrzewaniem można np. położyć 4mm-5mm takiej masy: https://knauf.pl/produkty/knauf-m4-special-fiber- ? Wylewka kładziona byłaby tylko w pokojach, przedpokoju, salonie - czyli pomieszczenia suche.
  13. W mieszkaniu mam ogrzewanie podłogowe zaplanowane na R=0,071 W salonie z aneksem planuję mieć laminat QuickStep 9mm + podkład 2mm o łącznym R=0,071 oraz w aneksie gres 80x80 (10mm + 5mm kleju). Wychodzi 4mm różnicy poziomu pomiędzy podłogami. Zastanawiam się, jakie mam dostępne opcje: A) masa samopoziomująca pod panele 4mm (na powierzchni ok 55m^2) - czy łatwo jest zrobić taką dodatkową wylewkę? - jaką masę samopoziomującą użyć? - czy są jakieś minusy? - zauważyłem, że używa się określeń masa, wylewka, zaprawa samopoziomująca - czy to jest to samo? B) kupić panel QuickStep 12mm + podkład 2mm o łącznym R=0,081 - nadal w granicach tolerancji (20%). - zakładam, że 1mm różnicy jest do przeżycia i listwa go zamaskuje - minusem jest bardzo mały wybór laminatów C) dać cieńszy gres, lub cieńszą warstwa kleju - czy są kleje cienko-warstwowe do gresu 80x80? - jaka jest minimalna grubość kleju do takiej dużej płytki? D) szlifowanie wylewki 4mm (na powierzchni ok 20m^2), aby obniżyć poziom gresu - czy da się to zrobić precyzyjnie? - czy istnieje możliwość uszkodzenia wylewki? - jakie są minusy? Jaką drogą byście poszli, czy macie jakieś inne pomysły? Dzięki!
  14. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź i przykład. Zrozumiałem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...