Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Summer92

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lędziny
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Summer92's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Mam w domu garaż betonowy, do którego później została dobudowana komórka. Łączenie zostało wykonane na kleju, w niektórych miejscach jest tylko powietrze. Jak można się spodziewać w miejscu łączenia cała wierzchnia warstwa popękała. Dziś usunąłem ta warstwę, teraz zastanawiam się nad poprawnym połączeniem aby zredukować możliwość pękania do minimum. Na forum znalazłem informacje żeby zrobić to połączenie w miarę elastyczne. Moim wstępnym pomysłem jest użycie celowników z drutu zbrojeniowego o średnicy 8 mm, wykonałbym otwory w obu ścianach w miarę na wcisk, po czym ceownik złączył by obie ściany. Wydaje mi się takie rozwiązanie proste od umieszczania w poprzek pustaków prętów, obawiam się że jak zacznę wykonywać rowki pod te pręty to będzie więcej strat niż zysków. Mógłbym prosić o opinie kolegów, czy takie rozwiązanie ma prawo funkcjonować? Z góry dziękuje.
  2. Witam, Od kilku dni bezowocnie poszukuje rozpory / szalunku (widziałem już różne nazwy) 10 lub 12kN. Znalazłem kilka ofert na olx, jednak sprzedający podają inne miejscowości niż realnie miejsce gdzie można je odebrać. Ktoś widział, wie gdzie mogę zakupić nowe/używane rozpory w rejonie śląska (okolice Tychów byłyby najlepsze)? Potrzebuje tylko dwie sztuki także, hurt odpada. Dzięki za pomoc!
  3. Witam, Po tym sezonie grzewczym chciałbym wymienić naczynie wyrównawcze układu otwartego, które pracuje już od kilkunastu lat. Jak dotąd nie przejawia żadnych oznak wskazujących wyciek itp. jednak wolę dmuchać na zimne i dokonać wymiany. Zbiornik oczywiście jest najwyższym punktem instalacji ogrzewania, czyli znajduje się na poddaszu (nie użytkowym) do którego dostęp jest bardzo ograniczony. Z tego względu chciałbym dokonać podmiany starego zbiornika na nowy, zachowując oryginalne przyłącza. Jako, że zbiornik został wyprodukowany naście lat temu, nie zakładam że od tak kupię identyczny zbiornik. Dlatego zastanawiałem się nad zleceniem wykonania zbiornika pod wymiar aktualnego. Z doświadczenia dobrze wiem, że są firmy i firmy, dlatego zwracam się z prośbą o polecenie którejś, może ktoś z was był w podobnej sytuacji i jest w stanie polecić firmę, która wykonuje zbiorniki wyrównawcze pod wymiar. Z góry dziękuje!
  4. Dzień dobry, Załączam zdjęcie, mam nadzieję, że będzie w jakimś stopniu pomocne. Dach może mieć około 20 lat, na pierwszy rzut oka drewno wydaje się pochodzić z drzew iglastych. Ogólnie samo poddasze jest wentylowane przy pomocy wywietrzników na każdej ze ścian. Zastanawiałem się nad możliwością tymczasowego zatkania otworów i rozpyleniu środka typu xylotox. Dziękuje za pomoc!
  5. Witam, Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie znam dokładnych określeń poszczególnych elementów dachu. Także postaram się opisać problem jak najlepiej potrafię jednak nie będzie to słownictwo typowe dla tego rodzaju elementów. Dziś podczas kontroli poddasza zauważone zostały wióry drewna typowe dla szkodników, które sypią się z desek przekrywających poddasze (na deskach jest papa). Poddasze płaskie z lekkim spadem w jedną stronę. Nie wykluczam, iż szkodnik znajduje się również w belkach dachowych. Znalazłem też kilka otworów. Zniszczenie nie wydają się być znaczące jednak nie mam pewności, czytałem, że niektóre owady niszczą drewno od środka. Oczywiście chciałbym rozwiązać problem na własną rękę, z tego co wyczytałem najpopularniejsza jest metoda chemiczna czyli poprzez natrysk / malowanie drewna rożnego rodzaju środkami (poniżej dwa, które znalazłem w internecie): - żel XILIX - altax xylotox. Jeśli któryś z produktów jest/był stosowany przez Państwa bardzo proszę o udzielenie opini. Czy ktoś z forumowiczów posiada doświadczenie w zwalczaniu tego typu problemów? Bardzo proszę o przedstawienie potencjalnych rozwiązań. Problem chciałbym rozwiązać na stale (choć wiem, że nie da się zagwarantować 100% skuteczności) i jednocześnie przeciwdziałać potencjalnemu pojawieniu się szkodników w przyszłości. Przed opublikowaniem tematu szukałem na forum innych podobnych problemów, jednak nie jestem pewien czy można to traktować uniwersalnie. Z góry dziękuje za pomoc!
  6. Summer92

    Docieplenie poddasza.

    Witam, Dziękuje również za Pana odpowiedź. Nawiazując do spostrzeżenia wydaje mi się, że nie miałem okazji podpaść komukolwiek Czy są jakieś przeciwwskazania do zastosowania wełny mineralnej? Nie jestem pewien czy fizycznie jest możliwość wniesienia na poddasze płyt ze względu na wielkość włazu. Dodatkowo w związku z bardzo niskim poddaszem (w pewnych miejscach będzie konieczność czołgania się) kierowałem się w kierunku wełny, którą chciałem rozwinąć na aktualnie znajdującym się tam styropianie. Rozwiązanie wydaje się być prostsze jednak po Pana wypowiedzi nie wiem czy skuteczne..
  7. Dobrze rozumię, że przez około 5-6 miesięcy w roku spędza Pan średnio godzinę tygodniowo w kotłowni? Do tego dochodzi proces dowozu/przerzucenia kilku ton ekogrochu? Ogrzewanie przygotowuję z myślą o mamie, która będzie sama użytkowała dom. Jednak chciałbym w miarę uczciwie przedstawić wady zalety oraz koszty ukryte jak obsługa kotła na ekogroszek. Proszę o podawanie czasu jaki spędzacie w kotłowniach w celu obsługi kotła. Chciałbym finalnie wyciągnąć z tego jakąś średnią.
  8. Pojęcie dyskusyjne, tak długo jak jest się w stanie samemu wykonać wcześniej wymienione czynności. Uważam za dość uczciwe oszacowanie kosztów, które należy przeznaczyć na obsługę kotła. Z tego co wiem obsługa gazu polega na włączeniu i wyłączeniu ogrzewania oraz corocznym serwisie wykonywanym przez specjalistę. Także jest to dość ważna zaleta ogrzewania gazowego. Dziękuje za podany czas.
  9. Witam, Niebawem chciałbym dokonać wymiany kotła zasypowego na kocioł gazowy lub ekogroszek. Aktualnie dokonuję obliczeń potencjalnych kosztów obsługi dla obu rozwiązań. Dość istotnym parametrem jaki mi brakuje to czas jaki potrzebny jest dla obsługi kotła na ekogroszek: - czyszczenie kotła, - zrzucenie / przenoszenie ekogroszku do kotłowni po transporcie, - zasypywanie podajnika - rozpalanie kotła, Na tej podstawie chciałbym oszacować koszt roboczogodziny dla obsługi kotła lub z drugiej strony koszt wygody przy zastosowaniu kotła gazowego. Niestety nie mam doświadczenia z tego typu piecem, dlatego zwracam się z prośbą do forumowiczów. Proszę o dopisanie czy podany czas jest w skali roku czy miesiąca. Z góry dziękuję za pomoc!
  10. Summer92

    Docieplenie poddasza.

    W przypadku kładzenia na mijankę powinienem zakupić wełnę o mniejszej grubości i ulżyć jedna na drugiej zakrywając szczeliny? Odnośnie samej wełny, zaproponowana przezemnie wełna będzie odpowiednia? Ostatnie pytanie czy przy tych wywietrznikach powinienem obłożyć czymś wełnę? Poddasze jest nieużytkowane ze względu na wysokość.
  11. Summer92

    Docieplenie poddasza.

    Witam, Cytując dokumentacje: „Stropy - wylewane gestożeberkowe typu Ackermana o wysokości pustaka 18 cm, betonu Rw = 140 at. Wieńce stropowe na ścianach nośnych grubości stropu o marce betonu j.w.”
  12. Witam, W tym roku chciałbym wymienić w domu ogrzewanie z węglowego (kocioł zasypowy) na kocioł kondensacyjny gazowy. Wszystkie elementy zostały dobrane przez firmę zajmującą się kotłowniami, jednak ze względu na szeroko pojęte opinie, iż ciepło z gazu to nie to samo ciepło co z węgla oraz na fakt iż aktualna izolacja poddasza nie wydaje się być wystarczająca chciałbym wykonać dodatkową izolację. Dom wolnostojący z dachem płaskim (lekkim opadem w jedną stronę) ocieplony styropianem 5-7 cm (ocieplenie wykonane dosyć dawno, nie jestem pewien co do grubości). Dach przykryty papą. Poddasze od strony sufitu oklejone zostało styropianem 5 cm. Zastanawiam się nad obłożeniem całego styropianu wełną mineralną 150 [mm] / Lambda 0.039. Jednak nie jestem w 100% przekonany, że jest to dobre rozwiązanie. Czy mógłbym prosić o Państwa pomoc? Dodatkowo chciałbym prosić o informację jak powinno zostać to ułożone: - czy wystarczy jeśli taka wełna zostałaby ułożona płat do płata na styropianie? - czy powinno się znajdować coś pomiędzy styropianem a wełną? - czy powinno coś znajdować się na wełnie? - dla przedstawionych na zdjęciach wywietrzników chciałbym przygotować otwory tak aby powietrze miało swobodny przepływ. Z góry dziękuję za pomoc! Serdecznie pozdrawiam, Mateusz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...