Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pentlik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Pentlik

  1. Pentlik

    Altherma DAIKIN

    Panowie cały weekend wieczorami siedziałem w necie i oczytałem się trochę na temat pompy Daikin Altherma 3. Według mnie problem nie leży w tym iż nie mam wygrzanego domu tylko w tym, że coś jest nie tak. Mianowicie jeszcze nie mogę dojść co jest tego przyczyną. Krzywą grzewczą podniosłem w piątek przed wyjazdem w delegację tak jak mi sugerowaliście. Po powrocie sytuacja w domu bez zmian, ale za to zaobserwowałem, że sprężarka chodzi praktycznie cały czas. Na krzywej grzewczej minimalną temperaturę mam ustawioną na 28 stopni, lecz gdy sprężarka chodzi cały czas to temperaturę zasilania podbija nawet do 50 stopni a w domu taka sama temperatura.W załączeniu zdjęcia, może coś podpowiecie?
  2. Pentlik

    Altherma DAIKIN

    Tak, na pewno mam ustawione grzanie według krzywej grzewczej. Aż takim laikiem nie jestem, to mam ustawione na 100% Jeżeli nic ta krzywa grzewcza nie podniesie temperatury do jutra to zrobię tak jak piszesz, ustawie grzanie bezwzględne na 32 stopnie.
  3. Pentlik

    Altherma DAIKIN

    Rozmawiałem przed chwilą z żona i na pompie mam ustawioną minimalną temperaturę na krzywej grzewczej 28 stopni a temperatura zasilania to 25,5 stopnia. Czy tak aby na pewno powinno być?
  4. Pentlik

    Altherma DAIKIN

    Tyle ustawił mi serwisant jak był podłączyć ostatecznie pompę i powiedział, że będzie dobrze. A możecie pochwalić się jak wyglądają u Was krzywe grzewcze abym mógł mieć jakieś porównanie?
  5. Pentlik

    Altherma DAIKIN

    Wczoraj przed wyjazdem w delegację ustawiłem minimalną temperaturę na krzywej grzewczej na 28 stopni. Po dzisiejszym telefonie od żony w domu dalej 20 stopni, nawet temperatura spadła bo wczoraj jak wyjeżdżałem było 20,4 stopnia. jeżeli tak jak piszesz + 1stopień na krzywej odpowiadałby +1 w domu byłoby rewelacyjnie. Może rzeczywiście za szybko aby wyciągać jakieś wnioski. Zobaczę co będzie jak wrócę jutro do domu.
  6. Pentlik

    Altherma DAIKIN

    No ale czy podkręcenie krzywej grzewczej o 1 stopień zrobi taką różnicę na ogrzewaniu podłogowym??
  7. Pentlik

    Altherma DAIKIN

    Grzeje tylko krzywą grzewczą jaką ustawił mi serwisant, bez harmonogramu. Czy to w moim przypadku prawidłowo? Mam ustawione temperaturę 25 stopni Wracają do tematu to nie mam czujnika pokojowego. Analizując Wasze wypowiedzi mogę stwierdzić, że mam źle krzywą grzewczą ustawioną? Podsyłam jeszcze zdjęcie jak wygląda sytuacja na pompie odnośnie wszystkich czujników.
  8. Pentlik

    Altherma DAIKIN

    To nie jest tak, że wprowadziliśmy się do nowego domu i dopiero zaczeliśmy grzać. Pompa chodzi od połowy września. Czyli według Was podnieść temperaturę na wylocie i nagrzać dom do 23 stopni i wtedy utrzymywać taką temperaturę? No ale wtedy po co grzać na krzywej grzewczej skoro jak osiągnę już pułap 23 stopni w domu to będę mógł sobie zostawić taką temperaturę na wylocie na stałe. Wtedy załącze ogrzewanie bezwzględne i ustawie temperaturę na wylocie taką aby w domu było 23 stopnie. Dobrze myślę? Pozdrawiam.
  9. Pentlik

    Altherma DAIKIN

    Dzień dobry. Piszę na forum, ponieważ ze strony Daikina, instalatora jak również serwisu nie mogę liczyć na pomoc. Wszyscy mnie jakoś zbywają. Mianowicie wprowadziliśmy się do nowego domu jakoś 3 tygodnie temu. Jak temperatury na zewnątrz oscylowały w granicach 5 stopni w domu miałem około 21 stopni. Lecz gdy temperatura powietrza spadła poniżej 0 stopni mieliśmy raptem 19,20 stopni w domu. Dom spełnia wymagania WT2021 dlatego nie ma mowy o żadnych mostkach termicznych, stratach ciepła. Jedno co mnie dziwi to to, że temperatura zasilania podłogówki jest równa temperaturze powrotu. Pompa grzeje za pomocą krzywej grzewczej. Optymalnie przy takiej temperaturze miałem ustawione na pompie 26 stopni, lecz w domu jedynie 20. Jednak gdy było nam strasznie zimno na 24 godziny wyłączyłem krzywą grzewczą i zapodałem temperaturę na wejściu 35 stopni, gdzie na powrocie było 29, lecz w domu temperatura podskoczyła raptem do 22 stopni. Niestety nie wiem co może być tego powodem, zbyt niska temperatura zasilania ustawiona na pompie, zapowietrzona podłogówka, choć przed uruchomieniem hydraulik wszystko sprawdzał, źle dobrane parametry, brak bufora. Zaznaczam, że jak nie miałem zamontowanych anemostatów w nawiewach to temperatura była w granicach 21,22 stopnie, ale wtedy było cieplej. Czy może jednak rekuperacja obniża temperaturę powietrza w domu, ponieważ na wywiewniku pokazuje raptem 18 stopni. Nie wiem już sam co może być nie tak. Ciągle nurtuje mnie ten problem. Nie po to człowiek wydał 78 tys na ogrzewanie, pompę i rekuperator, żeby marzł teraz w nowym domu. Dodam jeszcze jedno, że wczoraj pompa wytworzyła ciepła 58 kWh. Czy to wystarczająco na mój dom? Pompa jaką posiadam to Daikin Altherma III 8kW. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. 155 metrów kwadratowych. Wylewka anhydrytowa.
  10. A Panowie mam do Was jeszcze jedno pytanie. Mianowicie wypożyczyłem maszynę polerską do posadzki wraz z diamentem. Szlifowałem, szlifowałem aż myślałem, że jest ok. Dzisiaj gdy wypożyczyłem odkurzacz przemysłowy to zobaczyłem po całkowitym odkurzeniu domu, że trochę pozostałości mleczka anhydrytowego zostało. Powiedźcie mi proszę czy mam jeszcze raz wypożyczyć maszynę i to przeszlifować, czy machnąć na to ręką? A po drugie to w ogóle po co usuwa się mleczko anhydrytowe, bo na necie nie mogę nic na ten temat znaleźć?
  11. Jeżeli jest taka możliwość i masz trochę czasu to jak najbardziej jestem za
  12. Słuchaj jeżeli jest taka możliwość i masz czas żeby wykonać taki telefon to byłbym wdzięczny
  13. Na dzień dzisiejszy mam do wypożyczenia maszynę z Ramirenta https://www.ramirent.pl/produkt_155_szlifierka_do_betonu_schwamborn_str_580_str_702_janser_columbus_145_sh_.htm Powiedzieli, że mają na stanie tylko tarczę diamentową. Czyli mogę rozumieć z tego co napisałeś, że taką maszyną i tarczą mogę zarówno zeszlifować nierówności jak i pozostałości po mleczku anhydrytowym?
  14. A czy są na rynku jakieś specjalne wylewki samopozomujące na anhydryt, ponieważ byłem w Bacie, Mrówce, Castoramie i Obi i powiedzieli mi, że o anhydrycie mało wiedzą?
  15. W kuchni kafelki a na reszcie podłogi panele. Myślisz, że jeżeli zeszlifuje tą maszyną to wyrównam tak posadzki, że nie będę musiał robić już żadnej wylewki samopozomującej??
  16. A anhydryt wygląda tak strasznie ponieważ był szlifowany zwykłą szlifierką. I tak na niego chce wylać wylewkę samopoziomującą ponieważ nie idzie na ,,tym" czymś położyć kafelek i paneli :/
  17. Zgadza się. W sezonie zimowym niczym nie ogrzewałem posadzki ani pomieszczeń. A co do anhydrytu to niestety nie mam pojęcia jaki został wylany, ponieważ po zgłoszeniu reklamacji wykonawcy, że posadzka jest krzywa nie ma z nim kompletnie żadnego kontaktu, tak jakby ślad po nim zaginął. Czy jest możliwość jakoś to sprawdzić? Chce wylać jakąś wylewkę samopoziomującą na posadzkę, ale tak jak już teraz mnie uświadomiliście najpierw muszę ją wygrzać.
  18. Witam. Niestety nie wiem jakiej marki jest to wylewka, ponieważ jak zgłosiłem wykonawcy, że jest krzywa tak kontakt się urwał i nie słuch i ślad po nim zaginął. Gdybym wiedział, że będą takie problemy z tą wylewką to nigdy nie dałbym jej sobie wylać na posadzkę.
  19. Witam. Mam chyba do Was forumowicze ostatnie pytanie. Mianowicie dzisiaj spróbowałem troszeczkę zeszlifować wierzchnią warstwę anhydrytu. Czy to powinno tak wyglądać jak na zdjęciu?
  20. Tak. Anhydryt przyjechał w gruszce. A czy to ma jakiekolwiek znaczenie?
  21. Ma ktoś jakieś sensowne rady?
  22. Dzień dobry. Na wstępie dodam, że jestem kompletnym laikiem w dziedzinie budowy i mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc. Postaram się opisać swoja sytuację jak najlepiej. Mianowicie posiadam w grudniu 2019 r. została wylana posadzka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe. Dom będzie ogrzewany powietrzną pompą ciepła, która jeszcze nie została podłączona, ponieważ nie posiadamy jeszcze prądu na budowie. W związku z powyższym posadzka anhydrytowa nie została wygrzana, mleczko z wierzchnie warstwy zostało zmiecione kilkukrotnie szorstką miotłą. Dzisiaj kafelkarz chciał położyć płytki gresowe w kuchni, ponieważ w następnym tygodniu ma przyjechać stolarz mierzyć kuchnię. Chyba dobrze się stało, że trafiłem dzisiaj na forum i mogłem trochę poczytać, ponieważ narobiłbym niezłego bałaganu z posadzką Co się okazało posadzka anhydrytowa jest strasznie krzywa (wiedziałem, że jest krzywa, ale niestety nie aż tak bardzo :/). W niektórych miejscach ma pagórki.Na całym pomieszczeniu nierówności sięgają około 2 cm. Mam kilka pytań odnośnie dalszej pracy na budowie: 1. Czy jest możliwość położenia gresu na posadzkę anhydrytową, bez wcześniejszego szlifowania i wygrzania. Dodam, że z zeszlifowaniem nie byłoby problemu ponieważ maszynę mam już załatwioną? 2. Czy jest możliwość wylania na to wylewki samopozomującej (po wcześniejszym oczyszczeniu podłoża i zagruntowaniu)? Tak podpowiedział nam kierownik budowy jak i fachowcy w Fimalu. 3. Czy niezbędne jest aby najpierw zeszlifować posadzkę maszyną a następnie poczekać aż hydraulik zamontuje pompę ciepła, wygrzać posadzkę a następnie wylać wylewkę samopoziomującą? Dodam, że hydraulik ma być pod koniec czerwca. Do tego wylanie posadzki, wyschnięcie itp. to opóźni strasznie nasze plany na budowie, a na koniec lipca mamy zamówione meble do kuchni, drewniane schody i drzwi już czekają do zamontowania przed stolarza. Najbardziej interesuje mnie co mam zrobić z tym anhydrytem. Z posadzkarzem nie ma kompletnie kontaktu, choć już jakiś czas temu zgłaszaliśmy nierówności i wybrzuszenia. Ręce same opadają. Polecicie jakieś sensowne rozwiązanie do tej całej sytuacji.?
  23. Podpowie mi ktoś ile cm piany PUR 0,037 potrzebuję aby uzyskać współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,15 W/(m x K) W projekcie mam, że wystarczy 30 cm wełny mineralnej a otrzymam współczynnik 0,14 W. Muszę się zmieścić w programie czyste powietrze, a nie wiem co wybrać. Pianę czy wełnę. Wszyscy w okolicy namawiają mnie na pianę, ale sam nie wiem. Wszystko zależy ile cm musiałbym jej położyć. A drugie pytanie czy kierownik powinien zajmować się takimi obliczeniami czy to nie wchodzi w skład jego kompetencji?
  24. Czyli według Was za duża moc pompy dobrana? Tak jak kolega podpowiedział wyżej skontaktowałem, się z 4 kolejnymi firmami i czekam na wycenę.
  25. To nie jest tak, że nie wierzę swojemu wykonawcy tylko jestem kompletnym laikiem w tych sprawach i chciałem się podpytać Was o Wasze poglądy i doświadczenia odnośnie pompy ciepła powietrze-woda. Podałem obciążenia cieplne według swojego projektu domu jaki zakupiłem wraz z projektem domu. Jak narazie wszystko idzie według projektu, tylko jedna rzecz ulegnie zmianie. Mianowicie w projekcie mam posadzkę o grubości 22 cm a majster nie wiem dlaczego zrobił 18 cm. Teraz będzie 12 cm styropian + 7 cm wylewka. Kierownik mówi, że w zupełności to wystarczy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...