Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jesper

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jesper's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. U mnie podoba sytuacja - mam kostkę brukową i na niej planuję zamocować legary. Również mam dylemat czy to dobra opcja. Jak planujesz zamocować legary? Ja myślałem o zwykłych kołkach rozporowych 8x40 ale czytałem też, że na zwykły beton ludzie stosują kotwy chemiczne, kotwy rozporowe, pręty metalowe albo po prostu nic i cała konstrukcja po prostu sobie leży.
  2. Zastanawiam się nad samodzielnym położeniem deski tarasowej na istniejącym tarasie z kostki brukowej. Taras nie ma stałego zadaszenia, więc woda i słońce beda tam obecne. Wybór padł na Kempas a więc jest to drewno egzotyczne. Chciałbym poradzić się w kilku kwestiach. 1. Taras ma dość duży spadek, bo na 2.5m to aż 10cm różnicy. Zastanawiam się czy moge to trochę zniwelować używając kilku podkladek gumowych lub legarów różnej grubosci. W końcu woda i tak będzie splywac glownie dołem po bruku a nie desce, prawda? 2. Chciałem położyć deske wzdłuż spadku, czyli legary byłyby w poprzek. Kilka mądrych głów odradzalo taki rozwiązanie bo wtedy legary beda blokowac wodę... No ale przecież pod legarami będą podkladki (5mm co najmniej) i fugi miedzy kostka wiec wg mnie woda znajdzie ujście. Jak myślicie? 3. Niespecjalnie mam doświadczenie z drewnem egzotycznym... Czy pilarka akumulatorowa z uniwersalna tarcza do drewna podoła? Podobnie wyzynarka? 4. Czy drewno egzotyczne potrzeba impregnowac jakas chemią jak rodzime gatunki czy wystarczy olejowanie? 5. Czy macie doświadczenia z systemami niewidocznego montażu? Polecacie czy odradzacie?
  3. A skąd wiedziałeś jaki zakres prac należy wykonać? Znasz się*na tym, czy ktoś sprawdził i doradził? Bo ja raczej jestem zielony w temacie.
  4. Zastanawiam się nad zakupem domu z lat '50 o powierzchni 120m2 znajdującego się na działce 800m2. Dom jest dwupoziomowy z częściowym podpiwniczeniem (kotłownia). Na każdym piętrze jest łazienka i kuchnia. Na działce jest małe pomieszczenie gospodarcze i garaż. Dom ogrzewany jest piecem na miał, w piwnicy jest bojler elektryczny. Okna PCV. Na dachu nowa dachówka ceramiczna. Dom zbudowany z cegły i otynkowany. Całość wydaje się atrakcyjna ze względu na położenie i infrastrukturę (małe miasteczko). Zakładam, że do remontu będzie całe wnętrze, tj. podłogi, ściany, sufity, zrobienie kuchni i łazienki od zera. Wymieniłbym też piec i bojler na coś nowocześniejszego, np. gaz (przyłącze w drodze). Nie wiem jak reszta instalacji. Pytanie brzmi ile może wynieść remont takiego domu lub jakich fachowców wezwać żeby prześwietlić cały budynek i zrobić zgrubny kosztorys?
  5. Mam kabinę prysznicową, w której woda ścieka po płytkach. Problem jest taki, że po drugiej stronie ściany, na którą leci woda, złuszcza się farba. Podejrzewam, że gdzieś dostaje się wilgoć, ale nie mam bladego pojęcia gdzie. Pytanie co z tym mogę zrobić? Nie chcę robić remontu całej łazienki. Czy pozostaje wymiana kabiny prysznicowej? Czy wtedy lepiej zamontować kabinę pełną - 4-scienną, czy znowu dwuścienną?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...