Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wojtek44

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Wojtek44's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Hej, dzisiaj odebrałem wycenę na dachówkę Koramic L15 Glaz Miodowa. I tak: gąsior 166 szt, dachówka lewa 26 szt, prawa 26 szt, dachówka podstawowa 2880 szt, trójnik końcowy, początkowy po 2 szt, zakończenie grzbietu 6 szt. Razem z dodatkowymi elementami, oraz koszami, taśmami, balchą do obróbek, folią, rynnami metalowymi, itp. całość elemantów na dach 37 tyś brutto. Do tego dolicz koszt położenia ok 30 zł x 250 m2 = 7.500 zł Ja zdecyduję się raczej na blachodachówkę. Chociaż zastanawiam się nad dobrą dachówką betonową powlekaną. Dotyczy Alabaster 1G. Do @jasbar: widzę u Ciebie na dachu dachówkę betonową Nielskamp. Właśnie mam mieć jutro wycenę na taki dach. Mógłbyś coś napisać o ilości sztuk, kosztach, i wrażeniach po położeniu?
  2. Też się zastanawiam nad sensem wentylowania garderoby. W projekcie jest przewidziana wentylacja każdej z 3 na poddaszu. Zastanawiam się z jak rozwiązać wentylację tych dolnych pomieszczeń - ubikacji i spiżarki. Ty wyprowadziłeś je rurami PCV nad sufit na poddaszu i połączyłeś giętką rurą z kominem w kotłowni? Do wentylacji kuchni i wylotu powietrza z okapu kuchennego masz osobne piony zakończone takim kominkiem nad dachem?
  3. Pytanie odnośnie schodów: kto je wykonywał? czy są to takie gotowe elementy? Na to nakładki drewniane?
  4. Pytanie odnośnie wentylacji grawitacyjnej w Alabastrze: - do komina w kotłowni daję 4 x wentylację (kotłownia, garaż,odpowietrzenie kanalizacji, górna łazienka) - do komina do kominka dokładam 2 x wentylację (salon, garderoba koło schodów) W jaki sposób rozwązać wentylację kuchni (wentylacja plus wyciąg kuchenny), spiżarki i dolnej ubikacji??? Stawiać dodatkowy komin? Jak Wy to rozwiązaliście???
  5. Witam, mam pytanie: czy komin do kominka z płaszczem wodnym ma być ocieplony w środku wełną, czy wystarczy tylko pustak, ceramika, ewentualnie ocieplenie ostatnich 2m komina tj. ponad dach??? Średnica komina fi 200, wyskość 7m
  6. Witam, mam pytanie: czy komin do kominka z płaszczem wodnym ma być ocieplony w środku wełną, czy wystarczy tylko pustak, ceramika, ewentualnie ocieplenie ostatnich 2m komina tj. ponad dach??? Średnica komina fi 200, wyskość 7m
  7. Czyli komin systemowy docieplony wełną nie nadaje się do kotłów gazowych dwufunkcyjnych kondensacyjnych?
  8. Miałem ten sam dylemat. Najlepsze rozwiazanie to komin systemowy z ociepleniem. Mozesz kupic zwykly Rondo i samemu dołozyc paczke wełny za 30 zl. KOmin do kominka tez mozna w tani sposob docieplic bo nie masz pewnosci czy za pare miesiecy/lat nie przyjdzie ci do glowy pomysl by dorobic rozprowadzenie goracego powietrza i wtedy spalizy z kominka tez bedziesz mial chlodniejsze. Warto jednak miec wiekszy przekroj komina i ewentualnie wstawiona rure kwasowke aby w razie "awarii" gazociagu z Rosji lub przedłuzajacego sie latami jego remontu miec mozliwosc spalania wegla. Wszak nie wiemy co moze zdenerwowac naszego wielkiego sąsiada. Czyli, jeżeli dobrze rozumiem: - kotłownia - fi 20, ocieplony, możliwość stosowania gazu lub węgla np: http://www.schiedel.pl/produkty/schiedel-rondo-plus/opis-techniczny/ - kominek - fi 20, ocieplony - możliwość zastosowania np kominka z płaszczem wodnym, opis jw. -grill na tarasie fi 20 nieocieplony np: http://www.schiedel.pl/produkty/schiedel-rondo/opis-techniczny/ Dobrze myślę? Oczywiści nie muszą być tej firmy, chodzi o założenia
  9. Kocioł gazowy 24 kW, kominek 24kW - chodzi mi o to czy gazowy o niskiej temp. spalin musi być ocieplany, zaś kominy do kominka czy grilla - nie muszą być w środku ocieplane? Średnice do ktotłowni chcę przyjąć taką, aby w razie zmiany pieca na np. węglowy mieć już dobry komin.
  10. Trochę się podłączę pod wątek i proszę o odpowiedzi: w kotłowni zakładam narazie piec gazowy dwufunkcyjny, ale kiedyś niewiadomo co i może być np groszek - komin systemowy do tego to fi 20 ocieplony w srodku wełną. Mam jeszcze kominek - fi 20 bez ocieplenia i grill na tarasie komin fi 20 bez ocieplenia. Czy moje założenia są dobre?
  11. Mam pytanie do wszystkich co budowli Alabastra i stosowali kominy systemowe: jakie dawaliście przekroje kominów do salonu - są tam 2 przewody dymowe. Tzn. proszę o podanie konkretnego typu komina Leiera lub Schidla ktróry zastosowaliście do kominów w salonie i kotłowni. Przebijam się przez temat kominów i wentylacji. Przy okazji pytanie: jeżeli zastosuję kominy systemowe z kanałami wentylacyjnymi to do pozostałych pomieszczeń gdzie nie ma kominów muszę dokupić pustaki wentylacyjne? Każde z pomieszczeń musi być wentylowane? Pozdrawiam i z gory dziękuję za odpowiedz!
  12. Witam, właśnie sobie obliczam koszt wykonania fundamentów dla Alabastra 1G. Mam pytanie do tych co już budowali: jaki był ilości materiałów w przypadku lanych z betonu a jakich w przypadku z bloczów. Tzn ile poszło betonu na ławy, ile kubików desek, ile betonu na główne fundamenty, a ile szt poszło bloczków, ile zaprawy, itp. Bez robocizny, fundament ok 50 cm nad poziom ziemi, woj.podkarpackie (głębokość przemarzania 110 cm). Oraz proszę o napisanie jakie to były bloczki fundamentowe (pełne, szalunkowe - zalewane betonem).
  13. Jedno pytanie: czy wejscie do pomieszczenia 18 - nad grażem jest na jednej wysokości co spocznik schodów 12?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...