Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jprzedworski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 470
  • Rejestracja

jprzedworski's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Jeśli nie ma kabla TP SA (różnie z tym jest), może być Dormar: http://www.dormar.net.pl/Oferta/oferta.html albo Wi-Max w NETII (nie reklamują się zbytnio, ale powinni mieć w ofercie.
  2. Potwierdzam i popieram! Ale w Izabelinie mieszka jeszcze jeden góral od dachów. Nazywa się Tomasz Lis. Nie należy mylić go z dziennikarzem, tylko od razu poszczuć psami.
  3. A czemu nie? Ja nawet przeskoczyłem fazę "budowlaną". Budowę zaczynałem z agregatem benzynowym. Energetycy okablowali okolicę, gdy dom był już w stanie surowym zamkniętym. Od razu podłączono mi dom na taryfie G11, a odbiór był dopiero po kilku miesiącach.
  4. Chyba na takie pytanie powinien odpowiedzieć prawnik, a nie my. Bo tu trzeba chyba iść "na bój". Wiem, jak ta "termomodernizacja" wygląda. Okłada się ściany styropianem, a o górze lepiej nie mówić. Co by tam nie było - czy strop, czy stropodach, trzeba się dogrzebać do ocieplenia i poprawić. Gdyby to był mój dom, to już bym siwiał na myśl o tej robocie. Ale ktoś to MUSI zrobić. Wentylacja ważna rzecz, ale przyczyna leży w ociepleniu, a właściwie jego braku. A to nie jest tylko kwestia estetyki, ale wręcz życia: http://www.gronkowiec.pl/plesn.html http://www.gronkowiec.pl/grzyby_domowe.html http://www.linia.com.pl/indeks.php?d=34&w=286&p=00
  5. Zamiast za 1500 kupować osuszacz, zamówcie termowizję - wyjdzie taniej. Jak się sąsiedzi dorzucą, nie wyjdzie drogo, a będzie widać, co spieprzono przy ociepleniu. Jestem prawie pewien, że coś jest nadal nie tak. Prawdopodobnie strop. Powinien być ocieplony lepiej, niż ściany, a pewnie nie jest, bo mógł być problem z dostępem, jak znam konstrukcje bloków.
  6. Balkon jest tu doskonałym radiatorem wyciągającym ciepło. Jest połączony ze stopem (to wszystko beton). Tak jak wspomniałem. można płytę balkonu okryć styropianem, ale trzeba to zrobić z obu stron i od czoła, potem, ewentualnie, dać od góry jakąś warstwę z kafelkami. Ale to spora robota, spore koszty i elewacja, którą powinna robić spółdzielnia. Poza tym, twoi sąsiedzi mają ten sam problem, tylko może jeszcze o tym nie wiedzą. Niestety, wydaje mi się, wszelkie ocieplania robi się byle jak, bo decydentom wydaje się, że to takie proste: dać trochę styropianu, i już. Fakt, robi się w domu cieplej. Jak założą szczelne okna, jest jeszcze cieplej. I potem, nagle okazuje się, że gdzieś w kącie, pod sufitem, albo jeszcze gdzieś robi się grzyb. Wszyscy się dziwią, bo przecież dom został ocieplony.
  7. A no to ma, że ciepłe powietrze z pokoju ogrzewa ten nieszczęsny beton i jest szansa, że będzie on miał taką temperaturę, że na nim nic się nie skropli. A jak nawet nieco się skropli, to może odparuje. Wiem, że przez to w domu nieco zimniej, ale trudno. Jak położysz styropian, beton nie będzie podgrzewany z pokoju, będzie dużo zimniejszy, a jak coś się pod styropianem skropli, to za sto lat nie odparuje. Mostek cieplny z reguły kojarzy się ze stratami ciepła. To częściowo prawda, ale bywa tak, że mostki stanowią zaledwie pojedyncze procenty całej powierzchni ścian i stropów i straty nie są duże. Dużo groźniejsze są różnice temperatur. Wystarczy kawałek ściany zimniejszy od reszty i tam będzie się skraplać wilgoć. Jak się jeszcze zablokuje cyrkulację powietrza, te różnice się pogłębią. Gdzie się prędzej zrobi grzyb? Na zimnej, ale odsłoniętej ścianie, czy na zimnej ścianie zastawionej dodatkowo szafą? To samo jest ze styropianem od środka.
  8. Rozumiem, że po wcześniejszym usunięciu cokołu. Nie chciałbym wchodzić na balkon po drabinie Mam nadzieję, że ten cokół nie jest jakimś elementem konstrukcyjnym trzymającym strop, np. wieńcem, bo wtedy może się zmaterializować mój ulubiony cytat poniżej.
  9. Na pewno? Według twojego rysunku płytki leżą bezpośrednio na płycie betonowej. Mówimy o ociepleniu płyty balkonu (z góry i z dołu) i tego progu na którym stoją drzwi. Z progiem nie taka prosta sprawa, bo trzeba by nieco podkuć na zewnątrz z góry, żeby się tam warstwa izolacji zmieściła. Nie mam tego jak narysować, próbuję opisać. Generalnie, cały beton na zewnątrz powinien być szczelnie obłożony izolacją cieplną.
  10. nie rozumiem? ja będę to izolował (żółty pasek) Nie za bardzo. Ta półka nie jest ocieplona od góry - tak, gdzie stoją cegły elewacji. Jak się robi ścianę trójwarstwową, to i fundament powinien być trójwarstwowy. Druga moja wątpliwość, to konstrukcja, a dokładnie zbrojenie. W poprzednim projekcie było to przedłużenie zbrojenia z wieńca, tu chyba przewidujesz wiercenie już istniejącej ściany fundamentowej i zabetonowanie prętów. Nie wyrwą się?
  11. A wiesz, jak jest zbudowany ten komin? Nie ma żadnej informacji. Jeśli to systemowy wkład ceramiczny, to zamurowując, można go wykończyć (popęka)
  12. Kominek, koza itp. mają taką zaletę, że oprócz grzania wymuszają cyrkulację powietrza i wentylację (komin ciągnie). Natomiast zdecydowanie odradzam ogrzewacze gazowe lub olejowe które nie mają podłączenia do komina. Przy spalaniu wydziela się dodatkowa para wodna.
  13. Firma wybudowała, ale gdzie? Czy to jest może w ścianie zewnętrznej? Wygląda mi na to, że ten komin jest zimniejszy niż kominy wentylacyjne. Wentylacja wyciąga, a kominem dmucha. Strażak może pomoże. Ocieplenie rury nie ma absolutnie sensu. Ocieplenie to warstwa izolacji chroniąca to coś, co rurą leci przed ochłodzeniem. Czyli np. spaliny w kominie. Natomiast żadna warstwa wełny, sama z siebie, niczego nie ogrzeje, tym bardziej zimnego powietrza. Jak było zimne, tak będzie nadal, przeleci tylko izolowaną rurą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...