Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

inski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    52
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez inski

  1. Liczyłem na 30-40 kg, 55 kg moim zdaniem przy takiej pogodzie to za dużo. Ochrona powrotu ma przedłużyć żywotność pieca, ustabilizować jego pracę, a nie obniżyć spalanie. Cały czas się waham czy dawać sprzęgło.
  2. Instalator nic nie mówił o drugim zaworze 3D. Miałem kupić pompę kotłową i zawór temperaturowy.
  3. Zawór wymienię na 55 stopni, a sprzęgło jest niezbędne przy zaworze trzy drogowym?
  4. 500 litrów bo mam działalność agroturystyczną, 4 pokoje do wynajęcia.
  5. Najczęściej pracuje na 17 kw, nigdy nie widziałem więcej kw. 8 kw tylko w nadzorze i nieraz grzaniu cwu. Fuzzy logic wyłączone. Zadana 60 st histereza 5, ale to kotłem nie steruje tylko sterownik pokojowy. Nastawione na dzień 22.3 na noc 21.3 histereza 1. Dla mnie i syna za dużo, ale kobieta i córka płaczą, że zimno. No i jeszcze cwu 500 litrów to zżera na dzień 42, a na wieczór gdy wszyscy się kąpią 46. Co do instalacj, prosta jak budowa cepa. Zawór trójdrożny, pompa cwu, co i cyrkulacyjna (nie podłączona do prądu, bo studzi wodę). Za tydzień będzie montowana ochrona powrotu pompa kotłowa i zawór 45 st.
  6. Miałem kupić 15 kw na 350 metrów słabo ocieplonego budynku, gdzie 1/3 pomieszczeń ma ponad 3 m wysokości z nie ogrzewaną piwnicą, z 3 drzwiami wejściowymi, z ponad 20 oknami. Na ciepło właściwe wychodziło mi 25-28 kw. W planach mam jeszcze przerobienie budynku gospodarczego na 2 pokoje z małą salką konferencyjną. To chyba 15 kw byłoby w sam raz.
  7. Ja mam biawar 100 30kw ze sterownikiem pokojowym do ogrzania 350m2 słabo ocieplonego budynku wymienione tylko okna na 2 szybowe drutexa, wszystko opisane w tym wątku: "Pomoc w doborze kotła na pellet dom 350 m2 koniec lat 80". Przy temperaturze 7-10 stopni wciągał 25-30kg pelletu, a teraz od zera do -4 przy lekkim wietrze 50-60kg. Co będzie przy mrozach -15, -20? 100 kg na dobę? Szok, czyszczę piec co tydzień bo popiół nie mieści się w popielnicach. Pellet, sądząc po wyglądzie popiołu jest ok, żadnych spieków sam pył. Nikt nie chce pomóc. Przestrzegam wszystkich zastanówcie się dobrze zanim zdecydujecie się na pellet, a w starszych budynkach nie bierzcie tego rozwiązania w ogóle pod uwagę.
  8. Przepraszam pomyliłem się 50-56kg na dobę.
  9. Czy mógłby mi ktoś polecić instalatora z warmińsko-mazurskiego, w promieniu +-100km od Ostródy, żeby wpadł do mnie i ogarnął ustawienia tego kotła (Biawar Pellux 100 30kw). Pracuje z regulatorem pokojowym. 45-50kg pelletu na dobę (przy temp ok 0 w dzień i -4 w nocy) to chyba za dużo, popiół z pelletu to sam pył, żadnych spieków, więc to chyba nie wina pelletu. Nie będę się rozpisywał o ustawieniach serwisowych, nie znam się na tym i nie chcę ustawiać pieca 'na odległość'. Proszę o pomoc 'bezpośrednią', A ten serwisant od Biawara okazuje się że ustawia prawie wszystkie dostępne marki kotłów, a wiedzę zdobył na parogodzinnych kursach. Kompletnie nie wzbudza mojego zaufania. Bardzo proszę o pomoc.
  10. Ja się obawiam, że za mały. Dom to dworek poniemiecki. Jedno skrzydło dostawiane na początku lat 80-tych, remont po pożarze na przełomie lat 80/90. Wszystko robione z tego co było dostępne, a nie było niczego ściany z pustaka żużlowego roboinego własnoręcznie na stole wibracyjnym, okna "na gazety", instalacja CO z rur stalowych itp, itd. Prognozuję, że przez cały rok pójdzie mi jakieś 8 ton pelletu czyli 8x800=6400zł, dotychczas wydawałem na drzewo 5500zł nie licząc mojej pracy przy rąbaniu, układaniu, wnoszeniu do piwnicy, a schodzenie do kotłowni co 3 godziny, wstawanie w nocy przy mrozach, wynoszenie popiołu wiadrami. KOSZMAR.
  11. Dom w trakcie docieplania poddasze celulozą, ściany 10 cm grafitem lambda 032, wszystkie okna wymieniane na 2 szybowe. Będzie dobrze.
  12. Witam wszystkich. Chciałbym podziękować kolegom za wszelkie wskazówki, opinie i rady. Mój wybór to Biawar Pellux 100 30kw Touch, wybrałem go spośród innych moich typów ze względu na dostęp do serwisantów i części Piec kupiony i czeka na montaż. Podzielę się z Wami spostrzeżeniami i doświadczeniami po pewnym czasie użytkowania. Jeszcze raz wszystkim dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
  13. Innym na pewno się przyda, ja rezygnuje z dotacji. Dostanę 15%, zabiorą mi od tego podatek 18%. Majster wystawiając fakturę doliczy 23% za każdą usługę. Robiąc ocieplenie, wymieniając okna za materiały spełniające normy projektu zapłacę 70% więcej. To się opłaca tym, którym przysługuje ponad 50% dotacji, ale nie wiem skąd biorą się ludzie prawie nie mający dochodu, a robiący termomodernizację.
  14. Przykro mi, że jesteś z tej części B. Czytasz i nic nie kumasz. W d..pie mam ich pieniądze, a nie powietrze bez smogu. Masz coś do zarzucenia.pod względem ekologii, tym 3 kotłom, które wytypowałem. Gdyby interesowało mnie palenie w kozie, to zostałbym przy obecnym piecu i co 3 godziny schodził do kotłowni, żeby go nakarmić, a pożera 0.7mp drewna.
  15. Myslę, że nadszedł czas na podsumowanie. W tej chwili nie interesują mnie dopłaty z Programu Czyste Powietrze i biorąc pod uwagę kwestie finansowe, bezobsługowość i łatwość w ustawieniach sterownika, Zastanawiam się nad Slimpelem i Ferroli. Wybrałbym już na 100% z tych dwóch, gdyby nie strach przed odległym (Kolega Puławiak ma tyle na głowie) serwisem. Z polskich produktów biorę pod uwagę Biawar Pellux 100 - za nim przemawia bardzo dobra obsługa serwisowa, sterownik pluma i mechanizmy czyszczące pionowy wymiennik, palnik i płomieniówki.
  16. Panowie, a coś takiego: https://sklep.jarbud.opole.pl/pl/p/KOCIOL-Z-PODAJNIKIEM-KOLTON-BIO-PELLMAX-25kW-5-klasa-/25570? Lokalna firma montująca kotły bardzo ten poleca, Palnik kipi, półautomatyczne czyszczenie, turbulator spalin pełniący funkcję czyszczenia. Tylko ta cena.
  17. Już sam zgłupiałem, ludzie chwalą kostrzewę. W mojej wiosce są ze 4 kotły kostrzewy i nie słyszałem o problemach. Najbardziej pasuje mi Slimpel 5-25. Straciłbym dotację, ale w moim przypadku ta dotacja to same kłopoty. Tylko 15%, a jeszcze zabiorą 18% podatku, a później kontrole. Materiały, okna spełniające normy czystego powietrza kosztują krocie, więc to skórka za wyprawkę. Coraz pewniejszy jestem, że sobie to odpuszczę.
  18. Będzie to Kostrzewa eei pellets 21 kw. Serwis i monter pod ręką, same dobre opinie od użytkowników. Jakoś przełknę fakt, że nie będę mógł się pochwalić makarońskim kotłem.
  19. Na taki metraż musiałbym brać Lagunę P24, a to już konkretnie kosztuje. Montaż, przeróbki ze 3 dychy wyjdzie. Odpadam.
  20. Kolego @Puławiak, ta Lidia to w końcu ma ecodesign 2020? Niektórzy twierdzą, że nie, nie znalazłem jej u Was w ofercie. Nie montujecie jej?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...