Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bemmek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Bemmek

  1. Pierwszy słyszę żeby te pseudo baseniki wytrzymały dłużej niż 3-4 lata może krypto-reklama ? Swoją drogą może kiedyś robili z lepszych materiałów ? Co polecicie mocnego tak w okolicach minimum 5x3m ?
  2. Jak myślicie jeżeli piec chodzi w normalnym trybie na pellet to dorzucenie co kilka godzin szczapy drewna na ruszt powyżej palnika pelletowego może podnieść ogólną kaloryczność spalania nie powodując żadnych skutków ubocznych .
  3. mtdeusz Ta rozdrabniarka opon to samoróbka bierze tylko opony z osobówek , a ten piec co podałeś link na YT super sprawa tylko za duży jest dla grzania chałupy.
  4. Samsu Fajno się Ciebie czyta , napisz co bieresz na samopoczucie ? musi być dobre i mocno kopać. To co pisałem o zakazaniu palenia węglem to było po prawdzie pół żartem , Ja pale pelletem dymu u mnie z komina nawet podczas rozpalania kotła nie zobaczysz za to u sąsiadów to czasami zasłona dymna przez 15 minut , psa trzeba do domu zabierać jak sąsiady rozpalają kopciuchy . U nas w górach w mej okolicy 1/3 domostw posiada swój kawałek lasu , drewno na opał to koszt paliwa do piły i parę godzin ciężkiej pracy . Pale pelletem a czasami dogrzewam kominkiem z płaszczem wodnym który ogrzewa dwa pokoje , w kominku palę swoim bukiem którego sam ścinam co roku każdego Listopada. Co do kurnej chaty to ogrzewam ponad 200m2 mam pół hektara lasu i 68arów pastwiska ,wszystko po kosztach licząc warte półtora bańki
  5. Niech no ktoś zapoda namiary na tego pieca co pali opony bez nadmiaru dymu i ogólnie kopcenia , kolega posiada skład opon jakieś 2 tyś sztuk do tego niszczarkę która rozdrabnia opony na kilku centymetrowe kawałki , będzie opał na kilka lat
  6. Pokazuje jakiś error na wyświetlaczu ? czy kocioł/palnik był czyszczony sprawdzany ? Potrzebne więcej informacji inaczej nikt nie potrafi wywróżyć co jest przyczyną problemu.
  7. Jak zapodasz temperaturę wody w kotle na poziomie 40'C to jakim cudem kocioł będzie spalał paliwo w optymalnych warunkach ? on potrzebuje 80'C jako posiadacz kotła na pellet nie jestem zagłębiony w temacie kopciuchów ale na logikę niska temperatura wody + wysoka temperatura kotła jakoś nie pasują do siebie.
  8. Gik Musi być drogo skoro na ich stronie wstydzą się zapodać cenę a jak zadzwonisz cena wedle tonacji głosu inna dla kobity inna dla faceta, za takie praktyki powinno być 5 lat w kiciu z kudłatym Mańkiem co siedzi za gwałt na kobyle. Ile dałeś za to pozłacane cudo i jaki masz model ?
  9. Najlepszy odkurzacz z filtrami cudami HEPA i tak będzie coś tam kurzył w pokoju a centralny może wszystkie te mikrodrobiny wydmuchać w pole . Do tego cisza i siła ssania ,jak ktoś nie widzi pozytywów w odkurzaczach centralnych musi się udać do lekarza od kręgosłupa bo na lekarza od głowy już za późno. Taka samo grzanie poprzez podłogówkę Vs kaloryfery jak ktoś nie widzi co jest po prostu lepsze to niestety ale pacjent ma ''BrainDammage''
  10. gawel Zastanowiłeś się może ile potrzeba paneli żeby zimą z wytworzonej przez nie energi elektrycznej ogrzać dom powiedzmy 140m2 ?? Tak bez zbędnych obliczeń potrzebna instalacja minimum 10kW bardziej realne 15kW+ bo zimą z takich 15kW uzyskasz średnio 2-3kW w porywach 5-6kW
  11. Bemmek

    jaki bufor ciepła

    Kocioł 0,8kW to chyba taki co się mieści w dużej reklamówce 30x30x50 cm ??
  12. Pisząc o ekogroszku i węglu myślałem o gabarytach paliwa , nie w sposób zrobić kocioł na gruby węgiel żeby uniemożliwić dodawanie to paleniska śmieci. Zresztą Polak potrafi i w piecach z podajnikiem na ekogroszek też dosypie plastiku i pociętej na kawałki gumy.
  13. Palić węglem/ekogroszkiem z temperaturą w kotle na poziomie 55'C to czysta forma idiotyzmu , 70'C to jest standard 65'C pseudo oszczędny Janusz poniżej 60'C należy udać się do lekarza od głowy.
  14. Palenie węglem powinno być jak najszybciej zabronione ,nowe piece tylko na ekogroszek z podajnika tak żeby szczwany obywatel nei miał łatwego sposobu dosypania śmieci do komory spalania !! !! Do tego jakaś automatyka która będzie kontrolować rozpalanie bo wtedy Janusze najbardziej kopcą .
  15. Dobrze ocieplony dom w jednej bryle o powierzchni 150m2 ogrzejemy spokojnie piecem na pellet 10kW nawet 8kW powinno spokojnie wystarczyć. To co podają producenci kotłów należy brać z przymrożeniem oka , na moją chałupę zalecali 24kW a od 3 lat chodzi u mnie mały kociołek z palnikiem kostrzewy z maksymalną mocą zadaną prze zemnie 14kW 260m2 powierzchni grzewczej podłogówka rzecz jasna. Piec przy temperaturach rzędu -3/4 chodzi na 70-80% mocy przez około 12godzin dziennie ,temperatura zadana w pomieszczeniach to 21.5'C Owszem jak będzie -25 to ten piec będzie chodził non stop i może nie dać rady utrzymać takiej temperatury ale to nei jest powód do płaczu.
  16. Bemmek

    Moc kotła a metraz domu

    Dom o powierzchni 250 m2 standardowa wysokość pomieszczeń 250 cm ocieplony styropianem 15cm ogrzewam podłogówką kotłem 14kW wprawdzie na rozpoczęcie grzania trzeba czekać ponad 24 godziny zanim podłogówka się wygrzeje ale potem z górki nawet przy -15'C daje rade . W zimne zimowe dni ( -10 'C w dzień -15 nocą ) leci 3 worki pelletu na 24 godziny . Bardzo dużo zależy od ustawień kotła mój kocioł ustawiony przez pseudo fachowców palił 4 worki na dzień a na czopuchu kominowym miałem 240'C kombinowałem chyba z 3 tygodnie z ustawieniami i teraz na kominie maksymalnie osiąga 170'C a rekord spalania to 3.5 worka na dzień przy -15'C
  17. Obniżyłem podawanie pelletu o połowę , podobnie z powietrzem . Temperatura na czopuchu spadła do 170'c to niestety ciągle za dużo :/ przy czym moc pieca spadła dość znacznie więc mogą być problemy podczas zimowego grzania. Widać ten piec tak ma znaczy sie ubogi zbyt krótku przepływ spalin przez wymiennik ciepła. Dalsze testy będę przeprowadzał jak już ruszy sezon grzewczy czyli początkiem Października .
  18. Ja stosuje coś takiego : http://pablos.pl/sklep3/index.php?id_product=51&controller=product&id_lang=1 Tak na oko rura/czopuch kominaa oddaje dzięki temu radiatorowi 2,5x tyle energi co sama goła rura. Ważne jest aby radiator dobrze przylegał do ruru . Ewentualnie można zastosować gotową ożebrowaną rurę : https://allegro.pl/oferta/radiator-rura-zebrowana-150mm-50cm-7507148153?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Kominki+i+akcesoria+-+Systemy+kominowe&gclid=EAIaIQobChMItqWKh_Gx4wIVHYmyCh2rKAzuEAQYAyABEgLA_PD_BwE
  19. Jako laik i posiadacz palnika Platinium Bio 24kW proszę kogoś zorientowanego o podanie w kilku słowach jak obniżyć temperaturę spalin . Mierzone w odległości 50cm od wyjścia z kotła osiagają 190-200'C , wedle mojej bardzo ograniczonej wiedzy ta temperatura jest stanowczo za duża i prawdopodobnie należałoby obniżyc podawanie pelletu i nadmuch ale czy napewno ? aktualizacja Już 2 dni walczę z tymi ustawieniami , obniżyłem o 30% podawanie pelletu i nadmuch temperatura minimalnie spadła bo kilka razy w okolice 180'C zeszło ale ciagle podchodzi pod 190'C . Tak do 140'C pasowało by zejść żeby za bardzo w komin pieniędzy nie wyrzucać.
  20. Uwaga Uwaga Sprzedawcy w natarciu , należy pamiętać że w niektórych tematach pseudo doradzcy to 3/4 sprzedawcy dystrybutorzy i ich pomagierzy. 3x należy się zastanowić zanim uwierzymy w to co nam doradzają . pako_256 Trudno wybrać dobry i tani kocioł w czasach gdy każdy kroji strzyze ile może , w palnikach które spalą każdy pellet i wyczyszczą spieki w ścisłej czołówce jest palnik VG od Kostrzewy ale jego nowe piece Mini Bio to jakaś porażka , bo palnik co wyczyści to spada do zbyt małej komory spalani/popielnika i czyczenie 2x częstrze niż powinno być w normalnym kotle. Dla mnie cośc bliskiego ideałowi to Palnik Kostrzyvy VG + jakiś kocioł z dużym popielnikiem i dużym wymiennikiem ciepła tak minimum 100Litrów. Na dzień dzisiejszy zestaw dla mnie to : Kostrzewa VG + Stalmark Eko Silver tyle że tego nikt nie sprzedaje.
  21. Co chcesz sprzedać usługę ? Pompa ciepła fajno sprawa tyle że potrzebne kawoł działki do rozkopania , koszt włożony zwraca się po wielu latach pracy .
  22. pawel_l Kocioł na pellet z odpowiednio dużą komorą spalania/popielnikiem Tu może być problem bo większość producentów jedzie po kosztach np Kostrzewa w nowych piecach Mini-Bio zmniejszył ilość miejsca na popiół i tym samym trza częściej popiół wybierać . Odpowiedni ''pelleciak'' z odpowiednio dużym zbiornikiem na pellet może zimą w mroźne dni śmigać przez 6-7 dni bez żadnej obsługi , jesienią jak załadujesz 15 worków pelletu to i 2 tygodnie można do kotłowni nie schodzić. Warunek to samoczyszczący sie palnik tu Kostrzewa VG jest w j czołówce. Chciałbym mieć kocioł Stalmark Eko Silver z palnikiem Kostrzewy VG , taki zestaw biłby chyba całą konkurencję na rynku. Pamiętaj nawet 3/4 tu piszących to instalatorzy ,sprzedawcy albo ich pomagiery .
  23. dsc8 Łoj Matko Boska na taką chałpę to 15kW wystarczy Jo mom 240m2 styropian 14cm chałpa 2 piętrowo w górach gdzie jak u was na Mazowszu czy kajś indziej jest -10'C to u nas pod Milówką -17'C i kociołek na pellet 21kW mało co kiedy chodzi na 100% mocy 3/4 zimy chodzi na 80% tak pozkuje komputer/sterownik .
  24. Bemmek

    pelety Barlinek - UWAGA!!!

    Przeca to normalne jest że konkurenty psioczą na konkurencję , chamy jedne powiedzom nawet że złoto śmierdzi i srebro je lepsiejsze. Barlinek to jeden z najlepszych pelletów na noszym rynku ,klne się na Bolka Bieruta że to prowda. Poliłem Olimpem jest Okej Barlinkiem jest Okej Poliłem tanim goofnem ze zmielonych mebli za 760zł /tone nie polecom nikomu chyba że wrogowi jakiemuś Najlepsiejszy pellet to ten co pachnie somiuśkim drewnem a nie kitem do okien czy innymi chemikaliami .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...