Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Corriel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Corriel's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Mam w projekcie nieużytkowe poddasze a pod nim strop który ma być według projektu ocieplony 25cm styropianu, który ma być pokryty pięciocentymetrową wylewką. Rozmawiałem dzisiaj z potencjalnym wykonawcą tej izolacji, który zaproponował mi ocieplenie pianą, wykonuje się to podobno szybciej a sama piana ma lepsze właściwości izolacyjne niż styropian, no i można po tym chodzić w razie potrzeby wejścia na strych. Chciałbym móc ten strych wykorzystywać jako pomieszczenie do przechowywania rzeczy nieużywanych na codzień. Zastanawiam się jak taka pianka sprawdzi się do czegoś takiego, w sensie czy nie będzie zbyt nierówna, zbyt bardzo narażona na uszkodzenia itp. Co myślicie na ten temat? Macie jakieś doświadczenia z tym związane? A może da się na piankę ułożyć jeszcze jakieś wykończenie? Druga sprawa to kiedy wykonać taką izolację? Przed dachem, po dachu czy w trakcie np po ułożeniu konstrukcji a przed pokryciem, chodzi mi o to czy po zamknięciu wszystkiego zostawieniu tylko wyłazu nie będzie problemu z dostępem do tego pomieszczenia? A z drugiej strony czy jeżeli zrobie to zupełnie przed dachem to czy na etapie wykonywania dachu nie zniszczy mi się ta wylewka lub pianka? Poglądowy fragment projektu:
  2. Dzięki bardzo za odpowiedzi, rzeczywiście komin będzie miał kanał wentylacyjny, więc chyba problem mam z głowy, nie pomyślałem o takim rozwiązaniu.
  3. Cześć Buduję dom ogrzewany gruntową pompą ciepła, wentylwany mechaniczne z odzyskiem ciepła, jestem w tej chwili na etapie murowania ścian. Projektant umieścił na projekcie komin wentylacyjny przy kominku, jak wiadomo przy wentylacji mechanicznej nie będzie to potrzebne, pytanie czy jeżeli go wybuduję to czy będzie on w jakiś sposób przeszkadzał, pewnie będzie go trzeba szczelnie zatkać, pytanie czy się da? Pytam dlatego bo wykonawca zamówił już materiały do wymurowania komina i zastanawiam się czy to zwracać czy nie komplikować i zostawić tak jak jest. Z góry dziękuję za pomoc.
  4. Witam, Jestem w trakcie budowy domu, który ma być docelowo ogrzewany pompą ciepła, posiadać wentylację mechaniczną z rekuperacją i dodatkowo chciałbym w nim mieć kominek do celów rekreacyjnych. Aktualnie jestem już po wylaniu chudziaka, niestety nie wiedziałem o konieczności doprowadzenia powietrza do kominka pod nim, mój wykonawca też nie. Pytanie mam jak teraz poradzić sobie z taką sytuacją, czytałem, że można to zrobić prowadząc prostokątny kanał o wysokości 5cm w izolacji podłogi, której mam mieć łącznie 15cm? Martwi mnie jednak to, że może to w jakiś sposób wpłynąć na ogrzewanie podłogowe, będzie mniej wydajne lub cokolwiek innego raczej nie chciałbym mieć z tym problemów. Czy coś lepszego można w takiej sytuacji zrobić? Bardzo proszę o pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...