Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wasuh5

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wasuh5

  1. Jak takie firmy czy 'cuda' dostaja cerrtyfikaty? czy mozna je zakwestionować jakoś prawnie?
  2. Witam. Mam oczyszczalnie jak w temacie BioHero firmy Eco-Sum. Producent nie chce odpowiedziec na moje pytanie, stąd pytanie do mądrzejszych ode mnie : Na prezentacji oczyszczalni jest pokazane iż napowietrzenie jest niejako w trzeciej komorze gdzie są kształtki na których mają kolonie bakterie. Dostarczona oczyszczalnia miała zamontowane napowietrzenie w pierwszej komorze. Dlatego pytanie: Czy będzie to działać tak jak powinno? Link do opisu oczyszczalni: https://www.eko-sum.pl/index.php?goto=zasada_dzialania_oczyszczalni_bio_hero
  3. nie może teraz gosc z koparką przyjechac wiec sprawdziłem jeszcze jak tam skrzynki i piasek obok. coś tam jeszcze skrzynki wody mają, piasek dalej czarny - nowa myśl moze uzyc tabletek z chlorem do uzdatniania wody.
  4. wykopałem dół 50x60cm 134-140cm głębokości i prócz kawałka ziemi cały czas piasek. Wlałem wiadro wody 28l. zeszło jakoś po 40 min. Ustaliłem iż zrobimy studnię/dół chłonny zasilany rurą która idzie do skrzynek rozsączjących. Same skrzynki I tak bym juz zostawił jak są, lub przeczyścił i napowietrzył by te beztlenowce sie nie gnieździły. Jak napowietrzyć? Da sie te beztlenowce zlikwidować perhydrolem ? i dodać więcej i pionowych kominków? czy aktywne dotlenowanie dmuchawa z oczyszczalni raz w tygodniu(musial bym puscic wąż pod skrzynkami.)
  5. Rozmawiałem jeszcze dziś z moim geologiem od ktorego dostalem opr. i mowil ze zaznaczyl ze ma to byc dla oczyszczalni dół chłonny(piasek+żwir) a nie studnia 3.5 m gleboka. Jak gleboko kopie minikoparka ?
  6. 12mb na osobe to tyle chyba nie bede mial chyba że pompą pod górę. A cóż to te utleniacze ? gdzies czytalem ale nie moge znaleźć. a jakby wykopac skrzynki a całość zasypać żwirem płukanym na to włóknine by ziemia z gory nie wypłukała się i może kominek? By bylo 3mx2mx0.6-0.7m Rozmawiałem dzis z sąsiadami i okazuje sie ze dzieje sie podobnie nie tylko u mnie[a wszyscy mamy te same oczyszczalnie] i nawet słyszałem ze pompowanie ze studni tez mało daje. Być może przez kopalnie podniosły się*wody gruntowe, może poprzerywane dreny ceramiczne z pola na którym nasze domy stoją a wiem że były powodują w/w sytuacje, może woda zamiast płynąć w dół zaczęła jednak w górę.... Za dużo gdybania, czas opracować plan.
  7. Dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi. Taki jest schemat: Na niebiesko spadek terenu. Na różowo: oczyszczalnia i skrzynki. Na czerwono moje plany: A - trójnik B - studnia chłonna na rurach karbowanych + drenaż na drodze miedzy skrzynkami a studnią. C - rura 315 lub 400 karbowana 2m nawiercana owinieta agrowłókniną pusta - by mozna bylo zanurzyć pompę i pompować Jak oceniacie? Problem jest jeszcze taki iż ciężki sprzet nie wjedzie. Jutro w miejcsu B zaczne kopac by zobaczyć jaki jest stan wód. Pytanie : skoro bakterie beztlenowe tam działają to może napowietrzyć? podkopac pod skrzynki i puscić węża? Tylko czym pompować jak długo? dmuchawy do oczyszczalni raczej drogie sa. To że wykopuję czarny 'piasek' i po wyschnięciu jest jasny to chyba wskazuje na te beztlenowce? Na zdjęciu po prawej troszke widac rury do odpowietrzenia fi50 ktora według mnie jest za nisko i dodatkowo poziomo.Co moze tez swiadczyc o braku tlenu.
  8. Taki mam wstepny plan budżetowy by dać 2m rury karbowanej w otulinie i pompe do niej + małą studnie chlonną gdzies dalej jeszcze. Martwi mnie bardziej to że grunt to piaski a tu brak wsiąkania. Znalazłem taki tekst: "W wyniku szeregu zależności przestaje on działać. Przy nadmiernej kolmatacji gruntu tworzy się błona biologiczna (namuł lub sapropel), który blokuje przepływ podczyszczonych ścieków. W wyniku braku dostępu powietrza w drenażu zaczyna się tworzyć tlenek żelaza, który całkowicie blokuje przepływ wody do gruntu." Ten sapropel ze zdjec google przypomina ten czarny piasek który wydobywam a który po wyschnięciu jest jasno kremowy. Niestety komarów jest w tym roku zatrzesienie i powodują opoznienia. Rozkopię jeszcze teren wokół skrzynek by zobaczyc jak ponizej to wygląda i jak daleko w bok jest to coś czarnego. Moze jakis test przepuszczalnosci zrobie tego co wykopałem. Jakieś pomysły co jeszcze mogę sprawdzić?
  9. Witam. Mam problem z odprowadzeniem wody po oczyszczeniu w oczyszczalni. Oczyszczalnia ma 2 lata. Raz się popsuła pompka na nieokreślony czas[1-3m-cy](bo jest 'zakopana' koło oczyszczalni ) Parametry: - oczyszczalnia BioHeroMax 2500l lub 3000l - rozsączanie na kratkach drenażowych wavin aquacell owiniętych agrowłókniną[góra i boki, nie wiam czy spód też]Poniżej warstwa płukanego żwiru. - odpowietrzenie nad dach fi50 - grunt : piasek - umiejscowienie: górna część spadku terenu. Dokopałem sie do skrzynek rozsączających i woda stoi w wykopie koło skrzynki.[odpompowana oczyszczalnia by nic nie leciało do skrzynek] Woda stoi a przecież teraz upały i susza. eh. Woda w skrzynkach raczej czysta. Piasek wokół skrzyń strasznie zczarniały. Zapach średni. Czy ktoś ma pomysł czemu nie odpływa albo co jeszcze mogę sprawdzić?[czytałem coś o 'sapropel': szlam/muł od bakterii beztlenowych] Pozdrawiam, Wasuh.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...