Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tajtus5

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tajtus5's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Natknąłem się już na temat wkrętów ślimakowych, ale zastanawiam się jak mocno potrafią się wkręcić w styropian, i czy nie będą podatne na wyrwanie i wyszczerbienie styropianu? Dawid, czy Ty masz te kantówki zatopione w styropianie, zamocowane jedynie na te wkręty? Czy jeszcze jakieś dodatkowe usztywnienie konstrukcji?
  2. Ruszt krzyżowy to jeden z pierwszych pomysłów, który mi przychodził do głowy. Ale w tym wypadku własnie te miesca krzyżowe są powierzchniami gdzie np wełnę na całej grubości izolacji zastępuje drewno rusztu (pewnie około 15-20 cm grubości) Pytanie brzmi, jaka różnica w poziomie izolacji będzie między drewnem a wełną w tych punktach? Czy to się mocno odbije na stratach ciepła? Wczęsniej myślałem tez o stalowych lub aluminiowych wysięgnikach na stelaż rusztu (z płaskownika 1x4 cm przytwierdzonego do muru), tak by w wełnie robić jak najmniej przebić...ale domyslam się że to będzie generować jeszcze większe mostki termiczne.
  3. Cześć, Od jakiegoś już czasu szukam optymalnego rozwiązania montażu deski elewacyjnej, tak by nie tworzyć mostków termicznych, lub zredukowac ich ilość do minimum. Czy jest jakiś system polecany typowo dla domów murowanych energooszczędnych lub pasywnych? Deska naturalna, najlepiej mocowana w pionie, ale jeżeli z technicznych przyczyn "wygodniejsze" będzie montowanie w poziomie to OK. Co do rodzaju izolacji uzależniam to od możliwej techniki instalacji elewacji, więc albo wełna, albo styropian. Jak uzyskać efekt nowoczesnej stodoły w dobrze docieplonym domu? Czekam na Wasze propozycje!
  4. Dzięki za odpowiedź. Lekkim problemem może być grubość w wypadku wełny, chciałbym iść w kierunku mocnego docieplenia ścian i musiałbym zastosować wełnę grubości 20 cm. Dodając do tego deski elewcyjne wychodzi spora grubość ścian i wnęk okiennych. A co myslicie o płytach PIR? Podobną izolację powinno sie uzyskać przy 12 cm grubości, a cena też podobna w przeliczeniu na m2 Nada się to pod czarną elewację?
  5. Cześć, W przeciagu miesiąca ruszy budowa mojego domu, 150 m2 z poddaszem użytkowym, ściany z Porothermu. Koncepcja wyglądu to coś w stylu nowoczesnej stodoły z dwuspadowym dachem. Ekspozycja: Ściany szczytowe wschód-zachód, ogólnie na działce ze względu na drzewa pada sporo cienia, który będzie zachodzić na dom. Elewacja będzie z czarnych palonych desek mocowanych pionowo. I tu rodzi się główne moje pytanie, jakie ocieplenie zastosować, Dotychczas myślałem o styropianie grafitowym 15cm, tynk i ruszt pod elewację. Ruszt metalowy/drewniany mocowany bezpośrednio do muru, tak by nie opierać ciężaru na ociepleniu. Czy otynkowany styropian grafitowy będzie znosić bez problemów wysoką temperaturę podczas letniego nasłonecznienia czarnej elewacji? Może lepsza będzie wełna zabezpieczona folią i na to deski? Czy deski elewacyjnie mogą przylegać możliwie nabliżej ocieplenia, czy lepiej zostawić troszkę miejsca na cyrkulację powietrza? Za wszelkie uwagi bardzo dziękuję!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...