Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jerzy1985

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

O Jerzy1985

  • Urodziny 02.03.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Radzyń Podlaski
  • Kod pocztowy
    21-300
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Jerzy1985's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki Adamie. Sam takiego buforu nie zrobię a możesz coś polecić tak do 7 tys +/-? Na co trzeba zwrócić uwagę?
  2. Witam wszystkich specjalistów. Czytam i czytam i już sam nic nie wiem. Może mi ktoś doradzić jaki bufor potrzebuję? z iloma wężownicami i z iloma wejściami i wyjściami? Do buforu będzie podłączone jako źródła ciepła: Kominek z płaszczem wodnym, solary, grzałka i być może PC Bufor będzie zasilał z kolei CWU i CO (100% podłogówki 140m2) Rodzina 6 osobowa. Jak wielki potrzebuję bufor? ilu metrowe wężownice? itp? Czego muszę szukać? Jest jakiś gotowy produkt który będzie dopasowany do moich wytycznych? A może jest tu jakiś producent który robi na zamówienie? Dziękuję z góry za wskazówki.
  3. Dziękuję za konkretną odpowiedź popartą własnym doświadczeniem! ... więc jednak może się opłacić takie podejście.
  4. Dziękuję za odpowiedź. Ale pompki obiegowe można w miarę bez problemu podpiąć pod agregat i mamy w razie "W" ciepło w domu i ciepłą wodę w kranie. Panie Piotrze, może Pan podpowiedzieć jaką rurę położyć między kominkiem a buforem - muszę to zrobić w tym tygodniu - a potem będę rozważał nad kominkiem czy z płaszczem czy bez. Rura stosunkowo będzie niedroga a może dać wiele możliwości. Jak zakończyć/ gdzie zakończyć tą rurę w miejscu kominka?
  5. Rozumiem że jeśli ktoś nie lubi kominków - to będzie na nie. Ale jeśli ktoś robi kominek tak czy siak, i ma bufor, to nie lepiej się opłaci zrobić kominek z płaszczem wodnym i zmniejszyć koszty ogrzewania choć o kilka zł?
  6. Witam wszystkich, nastał czas kominków. I ja się zacząłem zastanawiać nad takim kominkiem jako, awaryjnym źródłem ciepła, ale także do stworzenia atmosfery:) podejrzewam że przynajmniej raz w tygodniu bym w nim palił. Bardzo poważnie myślę nad kominkiem z płaszczem wodnym i teraz mam pytanie jakie rury położyć między buforem a kominkiem (odległość ok 10 m). Rury bym puścił w warstwie ocieplenia podłogi - właśnie mam ten etap na budowie, i musze szybko rozłożyć tą instalację, więc proszę o wskazówki: jakie rury, jaka średnica, gdzie je zakończyć w miejscu kominka (w kuć się w ścianę, czy jak)?
  7. Witam, planuje zakupić jakiś zestaw kamer aby monitorować plac budowy. Wybrałem dwa zestawy: 1. https://www.eltrox.pl/zestaw-monitoringu-z942.html 2. https://ivel.pl/p13807,zestaw-po-skretce-do-monitoringu-hikvision-hiwatch-turbo-hd-ahd-cvi-hwd-5104m-4-x-hwt-b120-1tb.html Nie chcę na początku kupować jakiś drogich urządzeń itp, bo w czasie budowy mogą się zniszczyć, ale z kolei chcę kupić coś takiego co ewentualnie będzie można wykorzystać w przyszłości (już po zakończeniu budowy) Po budowie rejestrator raczej będzie do wymiany w obydwu przypadkach - bo będę potrzebował większą ilość kamer, wiec skupmy się może na kamerach - które według was będą lepsze, bardziej "uniwersalne" - bo nie wiem jaki w przyszłości będzie rejestrator? Dodatkowe pytanie: czy duża jest różnica między 1MPx a 2MPx? Teren monitoringu w nocy w ogóle nie oświetlony, kamery w odległości ok 10 metrów od monitorowanego budynku. A może coś jeszcze innego polecicie? Dziękuje
  8. Musiałam poszerzyć otwór. Projektant rozwiązał konstrukcyjnie to tak że po obu stronach nadproża (jest częścią wieńca) kazał zamontować dwa kątownik a pod nadprożem wstawić ceownik. Sytuacja przedstawiona na zdjęciach. Niestety nic nie powiedział jak to sensownie wykończyć, jak otrzymać równą powierzchnie. I tak myślę jaką płytę najlepiej byłoby tam zastosować. Może coś doradzicie - co i JAK zamontować aby się solidnie trzymało. Płyta gipsowa - według mnie średnio się nadaje - na zewnątrz się chyba tych płyt nie daje. Płyta cementowo wiórowa ( https://allegro.pl/oferta/plyta-cementowo-wiorowa-falco-betonyp-10mm-1cm-7960146967?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=%C5%9Aciany+i+elewacje&gclid=CjwKCAjwlbr8BRA0EiwAnt4MToC0kbzOCCInBIG4hoTEIAtViTIBvU31PAPcdO3zKymapRTGO3WTLBoCcqkQAvD_BwE ) - co o tym myslicie? płyta włóknocementowa (https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj-z-nami-porady-montazowe/plyta-cementowa-cementex ) ? Płyta budowlana Ultrament ( https://www.castorama.pl/plyta-budowlana-ultrament-260-x-60-cm-10-mm-id-1012905.html?store=0&exactc=14976614ef48e5d8de74469b8d94e2e5&keyword=pla_niska_marzowosc_pm&gclid=CjwKCAjwlbr8BRA0EiwAnt4MTlJRVYV1Yy7Gxpvn2Uw9IkRisMgx1JAELxWFhiK-agAl8kWWvEL6ihoCojsQAvD_BwE ) - dodatkowa izolacja? może styropian + siatka i klej? - hmm właśnie teraz mi ten pomysł wpadł do głowy i może byłby całkiem sensowny - co myślicie? (zostaje kwestia jak go trwale przykleić) I jest wiele innych płyt cementowych... I w jaki sposób tą płytę zamontować? Pianoklej? (czy to metalu taki pianoklej też dobrze łapie?) na kołki? (ale przewiercenie się przez te kątowniki/ceowniki nie będzie proste, ale jak trzeba to trzeba) Będę wdzięczny za każdą radę i wskazówkę
  9. Panowie, podpowiedzcie... chcę zmniejszyć nadproże nad oknem (zdjęcie na samej górze). Czym mogę go zastąpić aby spełniało swoją funkcję a też zabierało jak najmniej miejsca? Moje przemyślenia: 1. Zrobić formę z desek wymiaru nadproża o wymiarach w tym przypadku długość - 220 cm, szerokość - 24 cm, wysokość - 8 cm (okno będzie szerokości 190 cm) do tego zbrojenie: 3 razy drut fi 12 żebrowany połączony fi 6 (taka drabinka), beton b30 2. dwuteownik, lub też inny profil stalowy Co byście doradzili? jak opcja 1 - to czy wszystko ok, czy coś zmienić? grubość zbrojenia? więcej drutów...itp jak opcja 2 - jaki profil stalowy wybrać aby nie był do wysokości 8 cm (ale też co zrobić z wielkim mostkiem?) a może jeszcze jakiś inny pomysł?
  10. Bo np. taka https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/kanalizacja-zewnetrzna-studzienki-i-drenaz/kanalizacja-zewnetrzna-160/rura-trzonowa-dwuscienna-do-studzienki-pro-400-pp-b-sn-8-fi-400-mm-dl-2m?gclid=CjwKCAjw5Ij2BRBdEiwA0Frc9f7IyCtY9Wb-6AAP61sULs-5vVrZD14VYWIlcyW5BGAzgWKjxxrRYhoCHjAQAvD_BwE przekrój trochę za mały, ale czy taka rura wytrzymałaby nacisk ziemi? gdzie takie informacje zdobyć? To ma być przede wszystkim bezpieczne ... najwyżej nie zrobię jak będzie mnie nie stać.
  11. Dlatego właśnie pytam czy wytrzyma tak beczka. Nie - rozumiem i szukamy innych rozwiązań. Kręgi betonowe według mnie nie bardzo gdyż są szorstkie i zaraz łokcie i kolana będą w bandażach ... myślę że musi coś być w miarę gładkie. Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Może ktoś ma jakieś dojścia, aby gdzieś taniej nabyć takie grube rury kanalizacyjne ?)) bo chyba one byłby najbezpieczniejsze i najbardziej odpowiednie. https://www.kaczmarek2.pl/produkt/k2-kan/
  12. Mam z 20 m3 ziemi/piachu (materiału który do niczego się nie nadaje), więc pomyślałem, że zrobię z tego taką sztuczną górkę na której postawię zamek/domek dla dzieci. Ale z racji tego że muszę ją przewieźć na inne miejsce to wpadłem na pomysł, że zanim przewiozę tą ziemię to na spodzie tej góry położę rurę średnicy 60 - 80 cm aby dzieci miały fajny tunel, a gdyby tak jeszcze jakoś tą instalację rozbudować o jakieś trójniki i kolanka to już w ogóle byłaby petarda:) Tylko teraz z czego tanio byłoby to zrobić? rury kanalizacyjne tej średnicy są ogromnie drogie (o średnicy 500 mm i odcinek 6 m to koszt 3 tysięcy, trójnik tyle samo) więc o wiele za drogie. Macie jakieś pomysł jak to zrealizować? Taka rura byłaby przysypana z ziemię gdzieś na jakieś 100 - 150 cm, musi być gładka aby można było się w niej czołgać (więc kręgi betonowe odpadają). Myślałem jeszcze o beczkach metalowych 200 l (koszt jakieś 200 zł) odjąć denka i jakoś ze sobą połączyć, ale jak zrobić skrzyżowania? i czy wogóle taka beczka wytrzyma? Wszelakie sugestie mile widziane:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...