Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iros91

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    94
  • Rejestracja

O Iros91

  • Urodziny 09.08.1991

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kiełpino
  • Kod pocztowy
    83-307
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Iros91's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

28

Reputacja

  1. Iros91

    Ocieplenie dachu

    Tak właśnie planowałem. Chciałem jeszcze się doradzić.
  2. Iros91

    Ocieplenie dachu

    Jestem w trakcie ocieplania dachu ( dwuspadowy, pełne deskowanie, blachodachówka, szczelina wentylacyjna). Dwie warstwy wełny skalnej 20 i 10 cm. Sufity planuje zrobić do jętek. Nad jętkami nie ma pomieszczenia, stryszku itd., do kalenicy dachu jest ok 1 m. Zastanawiam się czy ocieplać do kalenicy lub nieco ponad jętki. Wiadomo sufit również będzie ocieplony jak dach. Kalenica jest otwarta dodatkowo planowana jest kratka wentylacyjna w szczycie ściany.
  3. Iros91

    Co z podwalinami i słupami?

    Wykonawca, z którym rozmawiałem polecił mi żeby podwaliny zabezpieczyć folią ( czarna budowlana lub paroizolacja). Następnie dylatacja.
  4. Witam, jaka wełnę użyć do izolacji domu drewnianego szkieletowego. Izolacja ścian i dachu. Wełna skalna czy szklana ?
  5. Ostatnio trafiłem na ciekawy film z wykonaniem szczeliny wentylacyjnej.
  6. Zastanawiam się nad wyborem folii paroizolacyjnej oraz wełny skalnej do konstrukcji szkieletowej. Z folii : corotop, eurovent czy isover. Oczywiście folie aktywne. Z wełny : rockwool , isover, petralana a może Ursa? Wełny o współczynniku 0,035 nie wyższy. Liczę na opinie i porady.
  7. Witam wszystkich. Jestem w trakcie budowy domu szkieletowego ( SSZ zlecony firmie). Budynek wewnątrz sami wykańczamy. Zastanawiam się jak najlepiej wykonać skosy na poddaszu użytkowym. Dach kryty OSB, pustka wentylacyjna , wełna i teraz pytanie. Czy na krokwie nabijać łaty 5x5 cm jako ruszt ( pomiędzy wełna i na to folia paroizolacyjna) czy lepiej ruszt z profili aluminiowych?
  8. Dzień dobry, jestem w trakcie budowy domu szkieletowego drewnianego. Zdecydowałem na ogrzewanie nadmuchowe przy użyciu pompy ciepła powietrze/powietrze. Otrzymałem kilka ofert na montaż klimatyzacji kanałowych i felco. Felco wykorzystuje pc po Mitsubishi. Dodatkowo w systemie jest rekuperacja z odzyskiem wilgoci. Chciałbym poznać opinie użytkowników tego systemu, jeśli są na forum. Warto inwestować w ten system ?
  9. Przeczytałem już cały wątek, nawet pisałem na FB do założyciela tematu. Śledzę na bieżąco i czytam nowe wpisy. Ocieplenie to podstawa, wentylacja z odzyskiem ciepła będzie. Teraz zastanawiam się nad wyborem jednostki, zostaje przy kanałówce. Rozważałem firmę Haier, ktoś pisałem w temacie , że jest to samo co Midea.
  10. Domek piętrowy w technologii szkieletowej. Powierzchnia to 105 M2. Kable też planuje dać w podłogę, czyli nie ma sensu pchać się w droższe urządzenia? Gree , kaisai , Haier itd się sprawdzi?
  11. Witam, niedługo ruszam z budową. Zdecydowany jestem na ogrzewanie nadmuchowe klimatyzacją kanałowa. Jakie jednostki są godne polecenia, nie chce nic z najtańszych opcji. LG, Panasonic, Fujitsu, ? Proszę o pomoc.
  12. Witam, widzę tu jakaś przerwę. Jak tam sprawdzają się klimatyzacje do ogrzewania? Warto brać pod uwagę produkty firmy Haier z serii Duct?
  13. Ciekawe jest ocieplenie tych rurek oraz posty Kaizena z kamerą termo. Kaizen pytanie mam, prowadziłeś te rury miedziane w warstwie ocieplenia podłogi ? A może na etapie budowy fundamentów zaplanować już podejście takich rur w gruncie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...