Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wolnyk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wolnyk's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki! Szukałem takiej informacji i nie mogłem znaleźć. Na szczęści jest też tabela dla rur 50mm (tych użyję). Mając te dane mogę teraz: - założyć długości poszczególnych przewodów - ich wymaganą ilość do każdego z pomieszczeń/anemostatów na podstawie tej tabeli - wyliczyć spadki ciśnienia i na tej podstawie dowiem się jaki rekuperator (moc itp) będzie odpowiedni do mojego domu. Czy coś jeszcze muszę wziąć pod uwagę?
  2. na stronie proventu niestety nie znalazłem, za to tutaj http://www.klimatysatory.pl/wentylacja/przyklad-obliczen-wentylacji-mechanicznej-czesc-1
  3. Czy znacie prosty sposób na policzenie spadków ciśnienia?
  4. Dziękuję za odpowiedzi. Tak, chcę reku z odzyskiem wilgoci. Pomyślę o tym wszystkim
  5. Dobry wieczór, jestem na kupnie połówki bliźniaka, powierzchnia użytkowa 80m2, w domu będą mieszkać dwie osoby i mały pies, a za jakiś czas pewnie i dziecko się pojawi. Doszedłem do wniosku, że cały system WM jestem w stanie sam skonstruować, potrzebuję jednak kilka wskazówek. Dom składa się z parteru, piętra i poddasza (tam planuję umieścić rekuperator). Poddasze zostanie ocieplone wełną. Pomieszczenia: kuchnia łazienka osobne wc (tutaj będzie jeszcze pralka wstawiona i być może będziemy tutaj suszyć ubrania) salon pokój 1 pokój 2 (sypialnia dla dwóch osób) Założyłem, że na osobę potrzeba 30m3/h powietrza - można (chyba) założyć, że piesek jest już wliczony skoro norma mówi 20-30. Wyszło mi, że trzeba wyciągnąć 150m3/h (kucnia, łazienka, wc) i fajnie się to bilansuje z nawiewami (salon 60, pokój 30, sypialnia 60) WM Chciałbym zbudować w oparciu o system Pe-Flex-mam wrażenie, że to takie klocki Lego dla dorosłych. Chciałbym żeby mi nie szumiało i żeby sprawnie wentylowało. Chcę również założyć wstępny filtr powietrza przed rekuperatorem, oraz filtr klasy min f7 za rekuperatorem Żeby uniknąć problemów z regulacją postanowiłem, że wszystkie przewody wentylacyjne będą podobnej długości (zmierzę najdłuższy odcinek i resztę będę układał w zwojach), wyszło mi, że najdłuższy będzie miał 8 m. I teraz pojawiają się pytania do Was: 1. podpowiedzcie proszę jak ogarnąć temat strat ciśnienia, bo nie mam pojęcia jak do tego podejść i czy w ogóle mam się tym przejmować 2. czy ma sens podłączenie rekuperatora o trochę wyższej wydajności/mocy niż wynikało by to z obliczeń/praktyki? Mój zamysł jest taki, że przy reku o stopień mocniejszy będzie pracował np na 10%, a więc powinien być cichszy i mniej prądu pobierać w stosunku do takiego idealnie dobranego 3. Czy Pe-Flexy to w ogóle dobry pomysł? 4. Co zrobić jeśli dojdzie trzeci człowiek na stałe (tzn dziecko:) )? Zastanawiam się też nad samą jednostką. Wg opinii na forum Thessla green i Wanas są warte zakupu, może coś jeszcze możecie mi polecić? W ogóle mam dużo wątpliwości, więc za wszelką krytykę i naprostowanie mnie będę wdzięczny! Pan TB niech się nie udziela, dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...