Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ArturZ87

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ArturZ87

  1. https://files.fm/f/udnkk55un
  2. Witam, mam pytanie, mam nadzieję że nId dubluje. W duzym skrócie nowe budownictwo 20-25 izolacji styropian piana z każdej strony, ogólnie termos. Posiadam w użyciu pomoce ciepla pow-woda 7kw Panasonic Aquarea. Instalacja bez bufora, bez sprzegła. Wpadłem na pomysł w mojej ocenie oszczędny. Mam wyprowadzone pod kominkiem 4x pex 25 do kotłowni. Mam już bufor 300 1w, że który chce wykorzystać do CO jakowsparcie pompy. Plan mam taki. Bufor wygrzewam dolną wężownica za pomocą kaloryfera zeliwnego nad kominkiem na nowym obiegu, układ otwarte z grupą bezpieczeństwa. Sam zasobnik wody 300l che połączyć z powrotem do pompy ciepła. Trójnikuje powrót do pomocy ciepła (powrót z 2 rozdzielaczy parter lkuz poddasze) nowa odnogę prowadzę przez bufor wpinam w dolna przyłącze, wyprowdzam górnym przyłączem i prowadzę do termostatycznego zaworu 3 drogowego, który łączę z oryginalne powrotem, zmieszane prowadzę do pomocy ciepła jako powrót. Na zaworze termostatyczny ustalam temperaturę powrotu zadana na pompie, chce wyeliminować podrzanie powrotu za pomocą pompy ciepła. Dodatkowy prowadzę bajpas z zaworem zwrotnym przeciwnym do kierunku obiegu pompy ciepła aby na czas odszraniania mógł odbywać się obieg odwrotny. Co o tym myślicie?
  3. Witam, po czasie. Kilku ekspertów już było w kotłowni i zrodziły się 3 pomysły: 1. Bufor z wezownica cwu + podlogowka grzałka do grania 9kw, 6000pln 2. Pompa ciepła dla 300l cwu na lato plus pelet na zimę. pompa plus pięć 18000pln 3. Pompa ciepła powietrze woda na cwu i co, czekam na wycenę. Co ekspert to swoje chwali człowiek ma już metalik. Jak oceniacie 3 propozycje?
  4. A jak grzejeesz wodę? Bo mój system działa też na wodę. Chcę korzystać ze słońca bo mam 200% słońca od wschodu do zachodu. Fotowoltaiczne ogniwa też będą. Pozdraiwam
  5. Witam, odgrseje trochę kotleta ale może dobra dusza mi doradzi. Chodzi o bufor, który ma jedno wejście na grzałke, maksymalna moc grzałki że względu na ograniczoną długość to 9kw. Bufor dodatkowo podłączony będzie do kominka z płaszczem wodnym, w dolnej części wezownica do kolektorów słonecznych, od góry wejscie/wyjście do wezownicy 8m2 dla CWU. Dom nowo budowany, beton komórkowy 24cm, fundamenty 10cm styrodur, podłoga 20cm styropian, ogrzewanie podłogowe, ściany 18cm styopian, dach 30cm wełny. Powierzchnia użytkowa 130metrow, poddasze użytkowe. Na poddaszu zaprojektowane grzejniki niskotemperatirowe plus podłogowa w łazience, dół cała podłogowa. Czy uważacie że system ogrzewania o którym pisze się sprawdzi? Czy zamienić na poddaszu grzejniki na podłogowe? Czy grzałka 9kw wystarczy? Zastanawiam się nad buforem 800 lub 1000l, którym bardziej się sprawdzi. Wiem że temat znany, ale może ktoś z doświadczenia mnie w porę podratuje, Pozdraiwam i czekam na pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...