Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lolek-12

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

lolek-12's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, ktoś wie jaka jest różnica między tymi kotłami? Przykładowo kocioł o mocy 17kw UWT jest wyższy od tego UWG. Czy to ma duże znaczenie? Pozdrawiam.
  2. Witam wszystkich, w domu mamy kocioł węglowy SAS-UWG 17kW z 2009 roku, który spełniał normy z 2002 roku. Od 2023 roku kotły takie muszą spełniać normy minimum 3 klasy, a podział na klasy powstał po 2009 roku, stąd nie mam żadnych zaświadczeń o tym mówiących. Czy jakoś można się dowiedzieć, czy ten kocioł mieści się w normie minimum 3 klasy?
  3. Chciałbym zapytać w tym temacie co jest efektywniejsze? - Ciągłe ustawienie jednej temperatury, gdzie piec musi co jakiś czas podbijać np. 21* cały dzień, czy zmienne ustawienie np. co godzinę zmiana 19*/21*? - Jaka powinna być optymalna temperatura na piecu dla wody grzewczej? Mówi się o ustawieniu 50-55*. Ale jak dam 45 to piec woiniej lub nie dobije do 21* w pokojach, a jak dam wiecej to szybciej? Gdzie znaleźć ten punkt równowagi, żeby też nie marnowac gazu?
  4. Dobra, powyższe sprawy się już wyjaśniły. Tylko sprawa wygląda tak, że na parterze był garaż, który zamienił się w kuchnię i łazienkę. Drzwi garażowe zamurowano. W sumie nie wiem czemu, ale nie uwzględniono tego na etapie projektowania. No i nie wykonano jednego okna w dachu, bo tak wyszło na etapie przebudowy dachu. To są zmiany nieistotne? Czy olać? A jak pokój zamieniam w kuchnię lub odwrotnie? niby w nadzorze mi powiedzieli, że w Wydziale Architektury mi pomogą, żeby to domalować, ale nie chce się wpakować w jakiś problem
  5. Witam, jestem na etapie kompletowania dokumentów do odbioru domu, którego budowa zaczęła się w latach 70. Oficjalnie jedziemy na pozwoleniu na przebudowę z roku 2014 i przez lata wykonano wszystkie przyłącza, jednocześnie otrzymywaliśmy papierki od instalatorów. Teraz sie dowiedziałem od znajomego, że niby protokoły instalatorów są ważne jedynie rok.. czy to prawda? Podobnie inny znajomy uważa, że skoro dom stoi już tyle lat, to nie musi być papierka od geodety.. myślicie, że to przejdzie? Czy najwyżej się dołączy potem? Świadectwo energetyczne tez jest potrzebne? Jak to wygląda w praktyce, trzeba te wszystkie papiery mieć, czy jedynie dziennik, zaświadczenie od kierownika oraz protokoły przyłączy? Przy okazji inna sprawa - dom mimo, że powstawał od lat 70. nigdy nie był zamieszkany, stał w surowym stanie przez lata i chyba dziadek nie płacił za niego podatku od nieruchomości (nie zgłosił wgl tego). Pytanie, czy musiał to zrobić, skoro nikt tam nie mieszkał? Czy mam się teraz spodziewać kary przy zgłaszaniu po odbiorze? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...