Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pier_Mati

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Pier_Mati

  1. Też tak może być, zwłaszcza, że ceramika krucha, a w Polsce jest jeszcze trochę dziurawych dróg. Mnie koniec końców wykonawca namówił na zmianę z Porothermu na Ytong. Przyjechało do mnie już koło 18 palet i póki co to tylko pojedyncze sztuki były połamane. Kwestia ceny: Porotherm za sztukę czy za m2 wychodzi taniej od Ytonga. Leczy, gdy doliczymy koszty zaprawy (w Porothermie dużo więcej pójdzie, sporo wpadnie w te dziurki, itp.), szacuje, że w ceramice byłoby więcej odpadów, to finalna kwota powinna wyjść podobnie.
  2. II gatunek, czyli towar, który nie spełnia norm jakościowych producenta. Czyli przy pustakach może to być bardziej niż zwykle nie trzymanie wymiarów - czyli ściany będą bardziej krzywe, pójdzie więcej zaprawy, żeby to wyrównać, czyli większe mostki termiczne, albo więcej tynku, żeby wyrównać w pionie. Może też być bardziej kruchy - więcej odpadów. Koniec końców nie opłaci się. Jeśli to na ściany swojego domu, to bym nie kombinował, jeśli na jakąś szopę to czemu nie
  3. Pierwotnie u siebie planowaliśmy wiązary, ponieważ stwierdziliśmy, że prefabrykowane elementy będą miały mniej błędów wykonawczych niż przy tradycyjnej więźbie, która w całości jest budowana na miejscu. Jednak ostatecznie będziemy robić tradycyjną więźbę, ponieważ chcemy mieć odsłoniętą konstrukcję dachu, a przy wiązarach są metalowe płytki łącznikowe, które by wyglądały źle. Pytanie u Ciebie: czy chcesz odsłonić więźbę, czy masz dobrych wykonawców i nie boisz się błędów wykonawczych, a może po prostu wybrać tańszą opcję?
  4. Cześć Mój nowy dom powoli rośnie i wkrótce dojdzie do dachu. Dach planuję ocieplić nakrokwiowo pirem, więc więźba dachowa będzie widoczna. Szukam pomysłu jak zrobić sufit, tak żeby więźba pozostała odsłonięta. Deskowania nie planuję robić, gdyż przy pirze, wydaje się on być zbędnym, dość dużym wydatkiem. Więc po zamontowaniu płyty PIR, będę od spodu widział membranę. Proszę poprawcie mnie, jeśli piszę bzdury. Zastanawiałem się czy może istnieje jakaś biała membrana, która mogła by być moim sufitem? Chociaż nawet jeśli coś takiego jest, to mam przeczucie, że będzie to źle wyglądać i / lub wykonawca zrobi to niestarannie. Jakie są inne opcje? Może jakiś genialny pomysł?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...