Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CirrusStratus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

CirrusStratus's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, z jakiego materiału wybrać kanały i kształtki wentylacyjne? PCV czy metalowe? Jaka jest minimalna dopuszczalna średnica otworów? Wentylacja grawitacyjna. Pod sufitem poziomo do WC i garażu będą prowadzone odcinki do około 2 m wspierane wiatrakiem. Na co wklejać kształtki w otwór komina (pustaka) wentylacyjnego? Pianka będzie ok?
  2. Witam, planuje zakupić piłę na mokro do cięcia płytek/gresu. Do położenia mam ok 400 metrów. Długość cięcia minimum 600mm, możliwość cięcia pod kątem. Co myślicie o modelach na zdjęciu poniżej? Czy może jest coś tańszego co również się spisze?
  3. Właśnie nie wiem jeszcze do końca jak to jest z tą gwarancją, niby 5 lat ale różne są warunki albo dopłaty. Muszę doczytać, jeśli ktoś się w tym orientuje proszę dać znać. A jak Twój kocioł się sprawuje? Bo rozumiem, że masz model Victrix 12 X TT2 ERP? Z czego jesteś zadowolony a z czego nie? Gwarancje na jakich zasadach masz?
  4. Przy jakim zbiorniku? Czy masz na myśli, że woda na bieżąco nadąża z grzaniem? Gdyby np pod rząd brały prysznic 4 osoby? W tej chwili biorę pod uwagę 3 modele: 1. Immergas Victrix 12 X TT2 ERG 2. Vaillant ecotec plus VC 146/5-5 3. Buderus GB 072 14 kW Immegas ma najmniejszą minimalną moc- 2,2 kW dla 50/30 stopni. Jednak serwisanci z którymi rozmawiam, tłumaczą, że nie tyle ważna jest najniższa moc co szeroki zakres modulacji. dlatego rozważam też modele Vaillanta i Buderus które startują dla 50/30 stopni od 3,3 kW. Tak czy inaczej który polecacie najbardziej z tych trzech?
  5. Który kocioł Termet startuje od 2 kW? Najniżej startujący znalazłem Termet Silver- 2,7 kW dla 80/60 stopni i 3,0 kW dla 50/30 stopni. Vailant 146 startuje od 3,3 kW dla 50°C/30°C i 3,1 kW dla 80°C/60°C, natomiast Termet Silver od 3,0 kW dla 50°C/30°C i 2,7 kW dla 80°C/60°C. Lepiej już wypada ten Ariston Genus One System 24, odpowiednio 2,3/2,6 kW, Immergas Victrix 12 X TT2 ERG, odpowiednio 1,9/2,2 kW oraz Buderus Logamax plus GB122i-15TH, odpowiednio 1,9/2,3 kW. Także wybiorę albo Immergas albo Buderus. Immergas (12kW) trochę zniechęca mnie niższą mocą ponieważ dłużej będzie nagrzewał wodę w zasobniku. Która firma ma tańsze przeglądy i części?
  6. Dziękuję za wszystkie informacje i polecenia. Nie podałem jeszcze, że ma to być kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem około 120 l w cenie łącznej do 8 tyś zł max. Po wpisaniu danych na stronie cieplowlasciwie.pl obliczyło 10kW - łączna moc grzewcza (C.O. + CWU). Kocioł gazowy zalecenie ~12 kW. https://cieplowlasciwie.pl/wynik/9i05 Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, czy kupując kocioł 24 kW, który i tak posiada niską moc minimalną taką samą jak kocioł 12-14 kW, to czy to jest błąd kupując ten mocniejszy skoro są w tej samej cenie?
  7. Lokalizacja Polska północna- Słupsk. Wentylacja grawitacyjna. Dom posiada 2 kominy. Projekt domu- Dom w klematisach 17 (B) ver. 2. https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-klematisach-17-b-ver-2-m81d23a6b9bb1e Nie muszą być kotły podane w pierwszym poście. Proszę zaproponować coś odpowiedniego jeśli się Pan w tym orientuje.
  8. Witam, Muszę wybrać kocioł gazowy. Dom z poddaszem użytkowym i garażem w bryle budynku o powierzchni łącznej 125 m2. Izolacje- od gruntu 15 cm XPS, Elewacja 25 cm wełna, poddasze 30 cm wełna. Podłogówka 100%. Zapotrzebowanie mocy obliczeniowe 14 kW, w projekcie jest kocioł 19 kW. Hydraulik proponuje dwa modele: Ariston Genus One System 24 oraz De Dietrich MCR3 evo 24T. Mam w mieście dostęp do serwisu obu firm. Z tego co czytałem oba są raczej bezawaryjne. Który będzie bardziej oszczędny? Czy niższa minimalna moc nominalna przekłada się na oszczędności? Ariston lepiej tu wypada, jednak nie bardzo się na tym znam. A może inny model bardziej polecacie w tej półce cenowej?
  9. Może napiszę jeszcze jakie konkretnie to są wełny. Na elewacji jest twarda rockwool frontrock plus natomiast między jętki i krokwie do ocieplenia poddasza dam miękką isover super mata. Co byście dali na ten wieniec ściany szczytowej?
  10. Witam, czym ocieplić wieńce ścian szczytowych? Elewacja ocieplona jest wełną 25cm do membrany. Poddasze ocieplone jest do jętek. Ściany szczytowe od środka na nieogrzewanym strychu zamierzam ocieplić wełną elewacyjną 20cm. I teraz pytanie czy wieńce ścian szczytowych lepiej ocieplić jest również wełną elewacyjną czy wełną do poddasza, czyli tą samą co między jętki i krokwie? Ocieplić ten wieniec do samej membrany czy zostawić jakiś odstęp? Edit: Dodam jeszcze że wieńce ścian szczytowych obniżone są w stosunku do krokwi o 5 cm.
  11. Mógłby Pan rozwinąć myśl? Po mojemu to jeśli dam wełnę do samej góry między krokwie to wtedy będzie na strychu wyższa temperatura i wilgoć się nie będzie skraplać.
  12. Witam, w projekcie mam poddasze ocieplone do wysokości jętek. Między krokwie i jętki 15cm oraz na ruszcie metalowym druga warstwa 15cm. Wykonawca proponuje dodatkowo, żeby po krokwiach pociągnąć 15 cm wełny do samej góry dachu, czyli ocieplić również strych. Tłumaczy, że w ten sposób powietrze nie będzie się skraplać w wełnę. Czy to dobre rozwiązanie?
  13. Łatwiej i szybciej niby. Czyli dla mnie korzyści nie ma żadnych? Dodam, że gładź jest już w umowie w cenie.
  14. Witam, wybraliśmy tynki cementowo- wapienne. Ekipa zapytała się jednak czy mogą sufity zrobić tynkiem gipsowym. Pytanie czy się na to zgodzić? Mogą wyniknąć jakieś problemy z takiego łączenia? Tak na marginesie jaki tynk polecacie na ściany zewnętrzne przy wełnie FRONTROCK 0,035 ?
  15. To tynkowanie komina systemowego jeśli będzie obmurowany jest konieczne czy też nie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...