Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

furfur

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

furfur's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dostałem od potencjalnego wykonawcy wzór umowy. W częsci WYNAGRODZENIE jest taki zapis: 2. Wynagrodzenie będzie uiszczane za każdy etap prac osobno, w dwóch częściach, zgodnie z harmonogramem prac (Załącznik nr 2). Zapłata pierwszej części wynagrodzenia za dany etap nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej cząstkowej faktury VAT w terminie 1 dnia roboczego od dnia wystawienia faktury VAT w przypadku faktur rozpoczynających dany etap. Zapłata drugiej części wynagrodzenia za dany etap nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej faktury VAT w terminie 2 dni roboczych od dnia wystawienia faktury VAT w przypadku faktur kończących dany etap. Czyli będę płacił przed i po etapie budowy np jeśli będzie etapów 10 to ja zrobię 20 płatności. Myślałem że powinno się płacic tylko po odebraniu etapu. Czy Umowa z fakturami częściowymi i końcowymi to norma ?
  2. Witam wszystkich forumowiczów, Geolog stwierdził na mojej działce cyt. "W czasie prowadzenia prac polowych (luty 2021’), w omawianym podłożu stwierdzono występowanie wody gruntowej w postaci sączeń nawierconych na głębokościach 1,0 – 1,5 m p.p.t" W projekcie mam ściany fundamentowe wylewane z betonu. Architekt adoptujący twierdzi że w związku z tymi wodami najlepiej takie zostawić oraz zastosować izolację cieżką. Potencjalny wykonawca twierdzi ze nie ma znaczenia czy ściany z betonu czy z bloczków a lekka izolacja powinna wystarczyć. Komu wierzyć ? Dodam że ścian z bloczków jest 2x tańsza. Może więc wybrać kompromisowe rozwiązanie czyli bloczki + cieżka izolacja?
  3. No właśnie nie wiem czy ten humus się nadaje - raczej jest słaby bo to ziemia nasypana z innych miejsc. Deweloper, który sprzedawał nam działkę najpierw zrobił drogę i instalacje sieciowe, potem do poziomu drogi dorównywał otaczające działki. Tak więc od ok 2 lat leży tam 70-90 cm ziemi nawiezionej bez właściwości nośnych i nie pod ogród.
  4. Zdecydowaliśmy że nie będziemy wymieniać ziemi na lepszą. Zaczniemy od mini placu zabaw tj. piaskownica, potem huśtawka, może domek dla dzieci. np taki https://www.woodandplay.pl/Domek-zabaw-Borys-p510
  5. Witam wszystkich forumowiczów, Rok temu zakupiliśmy działkę budowlaną niedaleko od dużego miasta (6km). Przez oststni rok niewiele się działo bo przyszła epidemia ,lockdown, wakacje, druga fala i zima.Udało mi się tylko zrobić znaki graniczne i ogrodzenie z siatki leśnej. Obecnie proces budowy domu jest w fazie adaptacji projektu. Plany są takie że rozpoczęcie budowy ma byćna jesieni - co z tego wyjdzie ? Nie wiadomo Czasy są ciężkie, przyszła znowu jakaś 3 fala a my żyjemy w niewielkim mieszkanku w bloku z 2 dzieci. Wymyśliliśmy, że skoro mamy tą działkę i nie jest strasznie mała to zrobimy sobie w tylnej części ogródek - rekreację, żeby 2-3 dni w tygodniu pojechać na świeże wiejskie powietrze. Działka ma trochę ponad 11 arów, długość 37-44m, szerokość 22-35 m. Na tą cześć ogrodowo-rekreacyjną przeznaczylibyśmy 200-300 m2 z tyłu. Na plac budowy więc zostałaby działka 800-900 m2 Między planowanym domem a początkiem ogródka zostało by ok 12-13 m. Planujemy: - wymienić ziemię na lepszą do sadzenia roślin - postawić domek dla dzieci ze zjeżdżalnią i huśtawkami - domek narzędziowy - piaskownicę - miejsce na ognisko - ogródek warzywny - nasadzenia Zaletą może być to że jak przyjedziemy z dziećmi na budową to nie będą się nudzić bo pójdą bawić się w domku lub piaskownicy kiedy my będziemy zajęci doglądaniem budowy.No i zawsze jakiś ruch dla wszystkich a nie siedzenie w bloku podczas pandemii. Czy w ogóle takie działania przed budową domu mają sens ? Czy ktoś tak zrobił ? Dziękuję za odpowiedzi
  6. Czy to jest to samo ? Zakupiłem projekt typowy i otrzymałem też charakterystykę energetyczną. W sieci informują że warto na etapie projektowania (moim) zrobić Obliczenie Zapotrzebowania Cieplnego (OZC), za które płaci się firmom trzecim.
  7. Zrezygnowaliśmy z tej działki. dodatkowo na ostatnich metrach obejmowała drzewa. Dziękuję wszystkim za porady.
  8. Wyszło dodatkowo, ze działka objęta jest ochroną konserwatorską zabytku architektonicznego i wymagany jest nadzór archeolga - ale to chyba temat na inny post
  9. Badania nie będę robił bo wiem że ziemię nawozili z nieodległych miejsc na byłym polu rolnicznym na którym teraz są działki budowlane. Więc żadnego syfu nie ma - ta sam ziemia tylko 100 m dalej.
  10. Witam wszystkich, Zamierzam zakupić działkę budowlaną i nasz wybór to działka o wymiarach 30x40 m uzbrojona całkowicie z nową drogą dojazdową z kostki brukowej. Ponieważ ta droga została zrobiona powyżej pierwotnego gruntu, żeby wyrównać działkę "moją" i sąsiednie została nawieziona ziemia z pobliskich działek gdzie już budowane są domy. Nasypana została warstwa 80 cm na oko. Ziemia jest miękka, gliniasta a pod spodem jest dopiero twarda pierwotna. Wiem bo działka jest tak nasypana do połowy (resztę działki można zasypać ziemią z fundamentów). Moja wątpliwośc dotyczy położenia fundamentów pod przyszły dom. Jeśli nasypano warstwę ziemi 80 cmt o na jaką głębokośc trzeba kopać fundamenty ? Czy dokopać siędo pierwotnej i wystarczy (w co wątpię) ? Czy kopaćte 80 cm i dalej do 1 m wgłąb warstwy pierwotnej ? Jak głęboki będzie wykop ? Dziękuję za odpiwiedzi PS W sprawach budowlanych jestem laikiem totalnym PS 2 zapytam się dewelopera co mi chce działkę sprzedać jak on to widzi
  11. Dom na sprzedaż w stanie surowym wydał mi się interesujący ale po objerzeniu na żywo oraz zrobieniu zdjęć mam zastrzeżenia do jakości wykonania dachu. Wyraźnie widać nierówne szczeliny między poziomami dachówki. Czy dachówka została krzywo ułożona ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...