Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

R0A

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

R0A's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry. Planuję przyłączyć prąd, wodę i kanalizację z instalacji biegnących w drodze gminnej do budynku gospodarczego będącego na mojej działce. Budynek zgłoszony, w trakcie budowy. Działka z wydanymi warunkami zabudowy. Przez działkę przechodzą 2 gazociągi gD90 i gD225. Czy można zrealizować te przyłącza na podstawie projektu od architekta i na podstawie uzgodnień z energetyką i wodociągami, czy jednak jest konieczne zgłoszenie lub pozwolenie? Instalacja, która powstanie do budynku gospodarczego, ma być kontynuowana do planowanego w przyszłości domu. Czy nie będzie problemu z uzyskaniem pozwolenia na budowę domu, gdy media (prąd, woda, kanalizacja) zostały wykonane bez zgłoszenia i pozwolenia?
  2. Cześć Chcę na działce rolnej z wydanymi warunkami zabudowy (na 1 budynek mieszkalny i 2 gospodarcze) chcę postawić budynek gospodarczy. W tej chwili działka nie jest zabudowana i nie ma mediów. Pytanie, czy można wyłączyć z produkcji rolniczej tylko połowę działki (drugą połowę w perspektywie kilku ładnych lat)? Czy raczej nie stosuje się takich praktyk? Ktoś tak próbował?
  3. Teraz idąc za http://www.geodezja.wzp.pl/mapa-glebowo-rolnicza-wybrane-dane-pochodznie-gruntow na podstawie mapy glebowo-rolniczej można określić pochodzenie gleby. Według opisu na tej stronie, jeżeli nie są to gleby rodzaju torfowego lub murszowego, to są to gleby pochodzenia mineralnego. Tylko nie wiem czy każdy powiat/gmina posiada taką mapę, a jeżeli nie to kto określa pochodzenie gleby. Ogólnie wszystko to jest jakieś dziwne.
  4. Już się gubię w tym wszystkim. Zgodnie z tą stroną https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/inwestycje-budowlane/chce-zalatwiac-sprawy-przed-rozpoczeciem-budowy/proc_283-wylaczenie-gruntow-z-produkcji-rolniczej w przypadku ziemi klasy IVb pochodzenia mineralnego nie ma potrzeby wyłączenia działki z produkcji rolniczej.
  5. Cześć wszystkim Pozwolicie, że podłączę się do tematu. Mam działkę rolną (13 ar, klasa IVb, wieś) z wydanymi warunkami zabudowy - budynek mieszkalny i dwa budynki gospodarcze. Obecnie nie jest zabudowana. Chcę postawić budynek gospodarczy (do 35m2): 1) Muszę wyłączyć z produkcji rolnej całą działkę czy wystarczy tylko grunt pod tym budynkiem? Jeżeli wyłączę całą działkę to będę miał większy podatek od nieruchomości oraz będzie pobrana opłata za wyłączenie z produkcji rolnej (powyżej 500m2)? Proszę, poprawcie mnie, jeżeli się mylę. 2) Czy można wyłączyć z produkcji rolnej fragment działki po fragmencie, to znaczy, teraz kawałek pod budynek gospodarczy, za kilka lat kolejny kawałek pod drugi budynek gospodarczy i później, za kolejnych kilka lat pod budynek mieszkalny? Czy proces wyłączenia z produkcji rolnej jest jednorazowy i później, że tak powiem, zablokuję działkę na tym jednym budynku gospodarczym. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. Romek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...