Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KaMichal

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

KaMichal's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Obsesji nie mam, mieszkam od urodzenia w domach mieszkaniach bez rekuperacji i jakoś tym "zużytym" powietrzem oddychałem. Ale jeżeli ma się mniej do zepsucia w entalpicznym to ide w tę stronę. Pomiędzy Stiebel vrc-w 400 a izzi 302 jest jakieś 50% różnicy w cenie... Z dużym rabatem na Stiebel. Czy to się opłaca teraz to zostaje do decyzji.
  2. Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź, co prawda nie tego oczekiwałem (myślałem tylko o wyborze między tymi dwoma) ale widzę, że mało wiedziałem i muszę jeszcze trochę poczytać. A jak wygląda pojedynek pomiędzy entalpia a obrotowym? Czy jest jakiś jednoznaczny zwycięzca? Wczoraj przeglądałem jeszcze nasz rodzime produkcję i taki izzi 302 wydaje się też dobra konstrukcja.
  3. Witam, Stoję przed finalnym wyborem rekuperatora do mojego domu. Instalacja na peflex domek 130m2 ale poddasze do szczytu. Po dłuższych rozważaniach doszedłem do pojedynku: Salda RIRS 400 H EKO 3.0 Vs Stiebel eltron vrc-w 400 Jestem w kropce cena podobna inne wymienniki inne parametry ale nie mogę wybrać... Może ktoś ma taki rekuperator albo ma.wiedze i pomoże mi wybrać?
  4. Witam, ściany nie są wogole skorodowane,cała ściana jest sucha a cegła zdrowa ( ma ona 50lat a fundament ma izolację pozioma, dom przez cały czas był zamieszkany, orynnowany i dach był szczelny). Po radach z forum skonsultowaliśmy się z konstruktorami i zdecydowaliśmy się na zostawienie tego domu w takim stanie jak jest: - odciążony strop -środkowa pełna ściana prostopadła do belek zostaje -ew. spięcie więźby/ścianek kolankowych -folia kubełkowa na fundament I wykożystac go jako magazynek/warsztat. Do mieszkania wybudujemy drugi dom na tej działce działka ma ponad 50ar. Tak jak forumowicze pisali nawet po ociepleniu fundamentów, wzmocnieniu domu wymianie dachu i instalacji będzie to stary dom a to co zostanie aż tak drogie nie jest
  5. Fundament muszę sprawdzić, napewno jest beton i izolacja pozioma. Jak wygląda ława i ile wchodzi w ziemię to nie wiem - odkopię. Ale jest tak jak pan mówi nie wiadomo ile wytrzyma. Na pewno mogę trochę dom odciążyć- dachówka nie karpiówka, brak żużlu w stropie itp. Muszę poszukać rzeczoznawcy wysłałem narazie inwentaryzację do konstruktora.
  6. Poddasze było nieużytkowe tzn był to strych z podłogą drewnianą cały zastawiony meblami. Planowaliśmy zrobić tam pokoje, dla odciążenia usunęliśmy podłogi, żużel i wełnę mineralną zakładany będzie MFP 22 styropian 20 i panele. Powinno być lżej jak było. Co do ścian działowych to tak jak pisałem usunęliśmy jedną ścianę działowa równoległą do belek stropowych.( Tym sposobem odkryłem ta ciekawa konstrukcje- było przesunięcie o pół cegły do zwiazania i chciałem wyciągnąć cegłę by wstawić nowa na równo) Pęknięcia w domu są po środku domu tam gdzie przebiegała ściana działowa i jest fundament. Wogole jest kilka pekniect ale to najmocniejsze z tego co mi wiadomo dom od nowości 1965 nie miał remontowanej fasady więc widać wszystko z tych lat. A co myślicie żeby tam wlać do środka betonu?
  7. Plany to generalny remont czyli wymiana pokrycia dachowego, termo modernizacja - fasada, fundamenty, dach. Strop usunięty ( tynk-deskowanie-żużel-deski-wełna-deski) zastąpić płyta mfp.
  8. Tak własnie tak... 12cm cegłówka 8cm powietrze i 12 cm cegłówka. A dwie ścianki związane tylko co 4-5 warstw cegłówkami na główkę. Ściana działowa, która przechodzi przez środek jest już solidniejsza-bloczków żużlobetonowych pełnych 30cm. Czy tą ścianę konstrukcyjną można jakoś wzmocnić? Wypełnić szczelinę betonem ? Czy jedyne co zostaje to rozbiórka domu.
  9. Witam, Kupiłem działkę z domkiem 9mx9m z 1965. Przed decyzją o generalnym remoncie usunęliśmy strop, zbiliśmy tynki i wyburzylismy ścianki działowe. Podczas prac zainteresowały nas ściany konstrukcyjne 80% cegieł ułożonych to wozówki. Wyciagnęłem jedną cegłę a moim oczom ukazała się pustka. Konstrukcja ściany wygląda następująco wozówka, pustka 8cm, wozówka. Co 4-5 warstw i co 3 cegły są główki łączące między sobą te dwie ścianki jednak cegła ułożona tak nachodzi tylko 5cm na drugą ściankę... Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z taka konstrukcja? Czy ta ściana coś utrzyma? Czy takie coś można wzmocnić? Opłaca się remontować ten dom?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...