Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tommy94

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bydgoszcz
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Tommy94's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. 'Stawiam' domek szkieletowy , parterówka, poddasze nieużytkowe- 114m2 , ogrzewanie w całości podłogowe. Źródłem ogrzewania będzie pompa ciepła powietrzna. Dostałem parę ofert z wycenami pomp z różnych firm i chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze najlepszej oferty , lub podrzuceniem jakiejś innej pompy , której stosunek jakości do ceny będzie bardzo dobry 1. Stiebel Eltron Monoblock (HPA-O 8 CS Plus Flex) - 26,5tys 2. Nibe Split 6kW (BA-SVM 200wew i AMS-10-6 NIBE zewn) - 27tys 3. Ariston Nimbus Flex 70S 7kW - 27tys Wszystkie ceny już podane są w montażem i uruchomieniem pompy. Czekam jeszcze na ofertę z Vaillanta . Ciekawe jestem jeszcze Waszych opinii odnośnie pompy NEO HEAT, bo dostałem namiar na instalatora z polecenia , który robi to bardzo dobrze i zaproponował taką pompe o której w sumie nigdy nie słyszałem... cena około 23tys z montażem Nie mam zbyt dużej wiedzy jeśli chodzi o pompy ciepła, więc wszystkie wskazówki będą bardzo mile widziane. OZC jest wyliczone z projektu.
  2. Szacunkowej mocy urządzeń nie potrafię określić, jest to moja pierwsza budowa domu i nie myślałem nigdy wcześniej , że ma to aż takie znaczenie na tak wczesnym etapie budowy. Zabezpieczenie przedlicznikowe to 3x16A zamontowane w Rb , zgodnie z warunkami. Myślę właśnie czy nie bezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby zmienić na 3x20A ?
  3. Witam. Firma aktualnie przymierza się do stawiania szkieletu. Załatwiałem prąd budowlany (prowizorka) i moje pytanie padło odnośnie terminu podłączenia prądu docelowego , który okazał się bardzo odległy... 22.07.2021 bodajże Warunki są wydane na 8kw (plac budowy) i 12kw prądu docelowego. Tak mi polecił elektryk , na etapie składania wniosku o warunki. W Enei Pan stwierdził , że te 8 jak i 12kw to dużo za mało jeśli ogrzewanie będzie pompą ciepła (najprawdopodobniej pompa 7kw) Nie zdawałem sobie sprawy , że płyta indukcyjna tak dużo bierze 'kw' Moje główne pytanie brzmi, czy mógłby mi ktoś doradzić z doświadczenia lub profesjonalny elektryk jak to wyjdzie w życiu i czy zmieniać warunki na 17kw ? (tak mi polecono w Enea) Przeraża mnie troszkę rachunek za prąd przy tych 17kw na prądzie budowlanym , no ale z kolei nie chce akcji że zabezpieczenia będą mi korki wywalały, np w wigilie , gdzie temp, może być niższa i pompa będzie chodziła na wyższych obrotach + gotowanie 4 palniki , jakiś czajnik , żelazko etc... W domu będą mieszkały 2 osoby dorosłe i małe roczne dziecko. Tak więc prosiłbym o jakieś wskazówki na ile zmienić warunki jeśli chodzi o prowizorkę budowlaną żeby dużo nie przepłacać , ale też nie żyć jak w epoce kamienia no i ile dać na docelowym prądzie. Dziękuję z góry , pozdrawiam
  4. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. W poniedziałek jestem umówiony z człowiekiem od Pomp Ciepła. Padło jednak na pompę (aczykolwiek nadal się waham) Jeśli chodzi o gaz, to byłoby na chwile obecną zbyt dużo zabawy , projek, pozwolenie na płyte , a w przyszłym tyg zaczynają się u mnie roboty ziemne pod fundamenty - nie chce ryzykować , że przez aktualną sytuację mogę nie zdążyć z pozwoleniem na budowe pod butle. Po rozmowie poniedziałkowej będę troszkę mądrzejszy, Pan mnie zapewnił , że pompą powietrzna przy takim domku będzie najlepszym rozwiązaniem ( no i że też jest w stanie podgrzewać wodę CWU) Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Oczywiście planuje zrobisz profesjonalne OZC, bo nie wiem czy to które mam w projekcie (kupionym) będzie wystarczające do dobrego doboru mocy pompy Pozdrawiam !
  5. Witam. Bardzo bym prosił o jakieś wskazówki odnośnie ogrzewania gazem płynnym LPG. Aktualnie nie mam możliwości przyłączenia się do gazu ziemnego z powodu małego zasiedlenia terenu, ale wiem , że w najbliższych latach (2-3lata) planowane jest puszczenie nitki na mojej ulicy. Jak myślicie czy warto w takim razie kupować zbiornik własny? (rozmawiałem z pewnym znajomym, ma możliwość załatwienia używanego zbiornika góra 2-3letni za połowę ceny nowego) Czy lepiej jednak związać się umową i wydzierżawić zbiornik od jakiegoś dostawcy? Czytałem dużo i wydaje mi się to niezbyt korzystne rozwiązanie ? Kolejne pytanie, czy ktoś może polecić jakiś fajny kocioł gazowy do domu szkieletowego drewnianego? Dom parterowy , 115m2 użytkowych , ogrzewanie podłogowe mam już w cenie budowy domu. No i tak na koniec , co myślicie o ogrzewaniu gazem z butli w moim przypadku? Brałem pod uwagę jeszcze pompę ciepła, ale każdy mnie od tego rozwiązania odwodzi , chociażby z racji ograniczonych środków finansowych i braku fotowoltaicznych. Z tyłu głowy mam jeszcze rozwiązanie ze splitami , ale szkoda mi tego ogrzewania podłogowego , bo nie wiem czy jest szansa zejścia z ceny jeśli bym się na nie nie zdecydował. No i trochę przeraża mnie używanie bojlera do grzania wody - nie wiem czy by mnie nie zżarły rachunki za prąd ;> Z góry dzięki za jakieś wskazówki i pomoc w wyborze ogrzewania Pozdrawiam !
  6. Witam serdecznie. Bardzo bym prosił o pomoc, która pompa ciepła byłaby najlepszym wyborem i która poradzi sobie bez problemu w takim domku: https://www.extradom.pl/projekt-domu-endo-drewniany-BSE1076?gclid=CjwKCAjwk6P2BRAIEiwAfVJ0rPL2k_w5c2aptVAnarf4B1bItFe5wYy0zWqmLhTVRre-wxRudV8DjBoCYCQQAvD_BwE Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie jest to jakaś moja mocna strona i jeśli chodzi o pompy to mam samą podstawową wiedzę Polecono mi pompy powietrzne . W cenie budowy domu mam już ogrzewanie podłogowe. Chciałbym zmieścić się w przedziale 20-30tys jeśli chodzi o ogrzewanie. Tak na koniec, czy byłby ktoś w stanie mi w przybliżeniu podać szacunkowe koszty ogrzewania ? Przyjmując średnią temp. 22C w pomieszczeniach. Dom drewniany parterowy 115m2 , ocieplenie ścian zewnętrznych 25cm wełny mineralnej.
  7. Dzięki Panowie
  8. Dzięki za podsunięcie pomysłu z pompą. Na pewno zagłębie się w temat i poszukam w okolicy Bydgoszczy jakiś specjalistów od tego. Jeśli jeszcze mógłbym Was poprosić o jakąś propozycję gruntowej PC , która by według Was dała by rade u mnie w drewnianym domku ? Nie znam się kompletnie na tym i nie chciałbym przepłacić tylko za "firme" Z tym buforem co jest nie tak ?
  9. Oczywiście podłogówka w całym domu Szczerze powiedziawszy pompy wcale nie brałem pod uwagę. Zawsze wydawało mi się , że to bardzo drogi interes. Macie Panowie na myśli pompy cieplne powietrzne rozumiem? Bo gruntowe , to chyba z 60 tys na pompę, wiercenia i montaż by poszło?
  10. Witam wszystkich. Stoję przed wyborem ogrzewania do mojego nowego domu. Biorę pod uwagę ogrzewanie Pelletem lub gazowe od Gaspolu. Naczytałem się już bardzo dużo na temat Gaspolu i sam nie wiem co byłoby lepszym rozwiązaniem ogrzewania. Dom drewniany parterowy 120m2, bez poddasza użytkowego, ogrzewanie podłogowe 2 osoby dorosłe i małe pół roczne dziecko. Dostałem telefon od doradcy Gaspolu z wstępną ofertą przyłączeniową , chciałbym żebyście z doświadczenia powiedzieli co o tym myślicie Podobno wchodzi w grę tylko dzierżawa zbiornika. - Roczne zużycie na podstawie metrażu 1400l , według Pana roczny koszt ogrzewania 2800zł (jest w tym już niby OC , koszty UDTu i dzierżawa zbiornika) - Umowa czas nieokreślony z 3 miesięcznym wypowiedzeniem (do wypowiedzenia doliczany jest koszt około 470zł) - Koszty budowy przyłączenia (5400zł) - Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem ciepłej wody (13500zł) Wszystko niby jasne, ale naczytałem się , że Gaspol i inne firmy przy dzierżawie zbiornika narzucają później bardzo duże ceny gazu i jest problem z wypowiedzeniem umowy ? Jest ktoś kto korzysta z usług Gaspolu lub niedawno zdecydował sie na gaz od nich i może rozwiać moje wątpliwości ? No i tak na koniec, może lepszym rozwiązaniem przy mojej inwestycji będzie Pellet? Co o tym sądziecie? Wiem, że są na tym forum eksperci w tych sprawach, więc bym był wdzięczny za każdą poradę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...