Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kesmen

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O kesmen

  • Urodziny 01.01.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kesmen's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. kesmen

    Styropian grafitowy na pianę?

    Kleiłem styropian grafitowy na piankę na początku tytan eos później styrfix jakoś tak oczywiście nie kołkowałem ale przecierałem tarką stronę doklejaną. Wygoda jest niesamowita zwłaszcza na 7 metrach od ziemi kleiłem to na pustaki leier. Ważne mieć dobry pistolet.
  2. Witam Budując samemu trzeba być odpornym na doradców ale i sprawdzać czy dobre rady są naprawdę dobre . Doświadczenie na pewno wtedy się przydaje i nie traci się czasu na szukaniu informacji. Mi się wydawało że budowa domu to prosta sprawa ale niestety i tak masę czasu spędziłem na dokształcaniu się. A najlepsze jest to że mój kierownik również się doszkala cały czas mimo ze ma 35 lat w zawodzie. Samemu z pomocnikiem przy jakiejś wprawie i styczności z budowlanką to sso powinieneś zrobić w rok.
  3. Budowałem dom ze wszystkich trzech wymienionych tutaj pustaków ściany szczytowe z termotona zewnętrzne z leiera a wewnętrzne nośne z porothermu. Sciany szczytowe murowałem na prętach najszybciej sie murowało i chyba najrówniej. Ogólnie wszystkie te pustaki sa bardzo dobre. Ludzie maja problemy z wierceniem w ceramice ja zawsze wiercę bez udaru i jeszcze nie miałem problemów żeby kołki wylatywały. leier miał największe odchyłki ale moim zdaniem był najtwardszy porostu dzwonił potem owczary i wreszcie porotherm z czego ten ostatni najrówniejszy. Każdą szychtę fugowałem żeby nie wystawała zaprawa tak żeby warstwa ocieplenia jak najbliżej przylegał ściany.
  4. Dziękuje za porady. Ten mój wkład to widzę ze tandeta z kratek model antek ostro trzeba hajcować i dużo drewna idzie żeby uzyskać wysoka temperaturę. Wyczytałem że piecokominek był by odpowiedni do ogrzewania małego domku i dla mne najwygodniejszy chciałbym wykonać go samemu niestety nie mam doświadczenia w piecokominkach jeśli ktoś z forumowiczów mógłby powiedziec które ksiazki musze przeczytać lub gdzie znależć tego typu informacje odnośnie poprawnego zbudowania piecokominka. Ta nasada z wężownica to koszt około 1 tyś więc już parę cegieł mógłbym za ta kwotę kupić plus jeszcze może udało by się sprzedać ten nieszczęsny wkład który mam teraz.
  5. Witam Mam prośbę do osób posiadających tego rodzaju wymiennik. Mam wkład kominkowy o mocy nominalnej 10 kw myślałem o zakupie tego typu wymiennika ciepła jak ma autorka postu. Chciałbym podłączyć do tego bojler(bufor ciepła) aby była ciepła woda do mycia nie będę zużywał więcej niż 50 litrów na dzień plus jeszcze ogrzewanie podłogowe w którym mieści się 24 litry wody. Czy można nagrzać taka ilość wody żeby ogrzewała podłogę a zarazem leciała ciepła woda w kranie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...