Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jarek88

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O jarek88

  • Urodziny 25.02.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bartoszyce
  • Kod pocztowy
    11-200
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jarek88's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć. Odświeżam troszkę temat, bo co było chwalone rok temu, nagle okazuje się nijakie. Do położenia będzie z 60 m salonu z kuchnią na podłogówce. Gres 60x60. Jaki klej warto? Kiedyś przy remontach zawsze stawiałem na mapei P9, ale to inne czasy i inne płytki. Czy Mapei nadal jest dobry? Czy lepiej coś innego? I czy taki sam klej brać na podłogi i ściany w łazienkach? Bo tam też będzie ładne parę metrów (mała 6m2 po podłodze a większa prawie 20) i zastanawiam się,jak by tu zrobić i dobrze i nie przepłacić bez potrzeby.
  2. Cóż, coronawirus trochę pomieszał terminy, ale trzeba przyznać, że sprzedawca stanął na wysokości zadania. Poszła gwarancja z tytułu rękojmi, sprzedawca swoimi kanałami zmusił producenta to wyprodukowania nowego skrzydła. Teraz mam w garści oficjalne pismo, że dostane nówkę sztukę i spokojnie czekam. Teraz w zasadzie mi się nawet nie spieszy z wymianą, bo mam papier że dostane nowe, a budowę mogę dokończyć i nie boję się, że je zniszczę, czy zarysuję. Ps. w przypadku takich usterek nie ma sensu reklamować u producenta - zawsze jakoś się wyślizgają. A przy rękojmi odpowiada sprzedawca - a że oni a. chcą zarobić - więc staną na głowie, żeby nie zwracać pieniędzy klientowi b. biorą od producenta nie 10, a 100 sztuk rocznie, więc producent rozmawia z nimi w zupełnie inny sposób jak z klientem.
  3. Masz nieco racji, finlandia, jednak to chyba nie jest normalne, że takie kwiatki wyskakują po kilku miesiącach, gdzie, zaznaczam, drzwi były bezpośrednio po montażu zabezpieczone folią malarską. Jedyna woda, jaka mogła się tam pojawić to tylko w wypadku zaparowania... A to w końcu są drzwi zewnętrzne, a nie lodówka. I to drzwi za 4500pln. Wiem, że są droższe i prawdopodobnie lepsze, ale jakiś poziom trzeba trzymać. Co do środków do pielęgnacji, to chyba całe szczęście, że ich nie użyłem, bo producent od samego początku zarzuca mi użycie czegoś takiego i wciska mi winę za zniszczenie. Inna sprawa, że obawiam się, że żaden specyfik nie pomoże bo udało mi się zmyć te rdzawe zacieki gąbką i wodą, ale widać ogniska rdzy. Kwestia jednego deszczu i wszystko znowu wylezie.
  4. Ja jestem dumnym posiadaczem drzwi martom. Co prawda od strony północnej, pod balkonem i nie wiem jak będą wyglądały po latach, natomiast mogę Ci pokazać, jak wyglądają po 4 miesiącach Bezpośrednio po montażu w listopadzie zabezpieczyłem je folią, ponieważ ocieplałem dom i nie chciałem ich zabrudzić, czy porysować. W marcu zdjąłem folię bo elewacja już była ukończona i okazało się, że wywaliło mi ogniska rdzy na aplikacji ze stali (sic!) nierdzewnej. Aktualnie piszę już 2 odwołanie od odrzuconej reklamacji. Firma martom bohatersko wręcz się broni przed moimi "atakami" i zarzuca mi, że skatowałem drzwi myjąc je agresywnymi środkami czyszczącymi. Sprawa skończy się w sądzie. Moja opinia na temat drzwi i producenta, to pryma sort - takie nie za dobre. Omijałbym jak kałużę tę złodziejską firmę. A oto moje przepiękne drzwi
  5. Minęło nieco czasu ale już zakończyłem docieplanie. Greinplast to jest to. Mój wykonawca podchodził bardzo sceptycznie do tego kleju. Zwłaszcza po wymieszaniu pierwszego worka, jak okazało się, że jest brązowy. Gość stwierdził, że na glinę to on kleił nie będzie i co za szajs kupiłem. Ale jak już była paleta kleju na placu, to trzeba było coś z nim robić, więc mimo stękania i marudzenia wziął się majster za robotę. Jak rozmawiałem z nim dzień później, to zawzięcie dopytywał skąd ten klej wytrzasnąłem bo "no takim cudem to jeszcze nie robił". Ja się tam nie znam na tym i dla mnie klej to klej, ale gość się srogo podjarał. Że super się miesza, dobrze się pracuje, a na drugi dzień twardy jak beton. Jeśli chodzi o klej do siatki z tej firmy to opinia wykonawcy była mniej więcej taka: "no klej jak klej, dobry jest, nie jest zły." W związku z powyższym myślę, że mogę z czystym sumieniem polecić Greinplasta. Bo sami wiecie, że majster musi obowiązkowo narzekać na towar, chyba że sam go kupuje. A skoro mój zachwalał, to już coś znaczy. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki chłopaki z MedBUD!
  6. Dzięki kolego fighter1983. Dwoma telefonami, w sumie 5 minut rozmowy i dowiedziałem się czego, ile jakiego i po co potrzebuję. Oby więcej takich ludzi, którym nie zależy tylko na tym aby wypchnąć jak najwięcej towaru, tylko dają alternatywny wybór produktu z wykazem wad i zalet. Po robocie zajrzę i opiszę jak się sprawdza ten greinplast. Pozdrawiam i czekam na materiał
  7. Rozumiem że jest to porządna firma skoro 2 posty po kolei i nikt nikogo nie wyzywa od kretynów więc dzięki za poradę i lecę od rana szukać hurtowni z tym klejem. A co moglibyście powiedzieć na resztę moich wątpliwości?
  8. Tym klejem 190s przykleje tylko styropian czy również siatkę?
  9. Witam. Pozwolę sobie ruszyć ten temat. Otóż planuję ocieplić dom styropianem i będę go kładł jak tylko zamówię i przyjedzie, czyli za około tydzień. Mamy listopad, no, prawie grudzień i pogoda jest jaka jest, ale nie mam innego wyjścia, bo WUFOŚiGW daje mi czas do końca roku. Ściana Ytong 24cm, Styropian będzie na 99% swisspor lambda max 031. Grubość najprawdopodobniej 15 cm, chociaż waham się nad 12 (wg wszystkich przeliczników do otrzymania U<0,2 wystarczy mi 9cm styropianu). I Tu kilka rozpaczliwych pytań: 1. Frezować? Czy nie warto, bo mój wykonawca mówi, że np. przy 15 frez jest za mały aby pomóc, więc uzupełniać pianką będzie trzeba tak, czy siak. 2. Cena za swisspor 031 jest niezła, ale za 032 jest dużo nieźlejsza i przy stosunkowo niewielkiej różnicy U (ok 0.03) mogę zaoszczędzić jakieś półtora tysiąca na 240m2. Bardziej martwi mnie różnica w odporności na rozciąganie. Czy to jest bardzo istotny czynnik? Bo człowiek chce coś zaoszczędzić, ale tam gdzie można, a niekoniecznie na siłę. 3. Klej... Och, temat rzeka. Każda hurtownia proponuje inny, każdy jest najlepszy, a ja nie wiem który wziąć. I czy wziąć oddzielnie do siatki i klejenia czy 2 w 1? Przykładowe propozycje: - Sempre TU-200 Igloo - "Kraisler" - wiem, że kreisel, tylko nie do końca jaki typ. - Franspol W zasadzie byłem wstępnie zdecydowany na sempre, ale nie bardzo wiem co to za marka, bo jakoś nie za wiele o niej znalazłem opinii. W tym wątku wyczytałem parę słów o Caparol, tylko tu też mi się mieszają rodzaje, bo chyba ze 3 rodzaje mają w nazwie "190" Zaznaczę, że zbliża się zima i temperatury zaraz zaczną niebezpiecznie zbliżać się do zera. Pozdrawiam
  10. Witam na forum. Buduję domek dla siebie i potomnych i nastawiłem się na pompę ciepła. Po rozmowach z licznymi firmami już wiem, że potrzebuję 2 odwiertów po ok 90 metrów, natomiast problemem jest sama PC. Absolutnie każdy potencjalny wykonawca montuje pompy ciepła od przynajmniej dwustu lat, zamontował ich więcej niż jest domów naszym kraju, i oczywiście dysponuje najlepszą pompą Szwedzkiej/Duńskiej/Fińskiej/Niemieckiej firmy. Oczywiście tylko produkty przez niego oferowane dobre i jedynie słuszne, a pan z konkurencji to złodziej/oszust/ignorant. W ten oto sposób dowiedziałem się, że najlepsza pompa to: CTC a nie... ctc to pan Henio w garażu lepszą wyklepał. Najlepsza to Nibe! Jaka Nibe? To omijać jak kałużę! Nibe to szrot i technologia z epoki banana łupanego! Tylko Vaillant!!! Srajlant. Dobra i solidna to tylko NDB. A co to ndb jest? Chinol Panie chinool, jak pan zdejmiesz klapę z obudowy to tam jeszcze miska ryżu leży. My panu zamontujem vigotherm, a to solidna marka jest. I tak dalej, i tak dalej. Około 15 firm i każda chce mi wcisnąć coś innego. I ja nawet im chcę uwierzyć, że to jest wszystko najwyższa półka, tylko sami jeden drugiego mieszają z błotem a ja dzisiaj jestem jeszcze głupszy niż miesiąc temu, kiedy o PC nie wiedziałem prawie nic. Co do konkretów, to domek będzie "Dom przy Alabastrowej 34" powierzchnia uż. 128m, całkowita 210, ogrzewanie w garażu też. Od razu nadmienię, że pompa będzie gruntowa bo buduję się na pograniczu IV i V strefy klimatycznej, a pompa ma być jedynym źródłem ciepła, więc powietrzna mimo zapewnień kilku fachowców jest po prostu za mało wydajna. Według obliczeń ekspertów potrzebujemy pompy o mocy od 8 do 10. Najczęściej przewija się 9. Tak, że Szanowni Forumowicze, pomóżcie, podpowiedzcie - jaka marka jest dobra, jakiej unikać, w jakiej jest w miarę porządny serwis, i w jakiej z owego serwisu będę zmuszony korzystać jak najrzadziej. Pozdrawiam , Jarek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...