Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

djk_one

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

O djk_one

  • Urodziny 25.03.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

djk_one's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, mam problem z odpowietrzeniem grzejników Terma Nemo po ich napełnieniu wodą. Mam 7 grzejników wszystkie podłączone do rozdzielacza zasilanego z kotła kondensacyjnego dwufunkcyjnego Vaillant VCW306/5-5. Trzy z grzejników są pionowe z głowicą montowaną przy zaworze (wiszą najwyżej) i bardzo sprawnie się odpowietrzyły. Problem dotyczy 3 grzejników żeberkowych pod oknami, z głowicami z boku i zaworami odcinającymi na dole grzejników (1 z nich udało się odpowietrzyć). Zlałem już dziesiątki litrów wody podczas odpowietrzania a powietrze ciągle się wydobywa z odpowietrzników. Grzejniki grzeją raczej na całej powierzchni, ale ciągle słychać w nich przelewanie się wody podczas pracy pompy pieca. W związku z tym mam kilka pytań: W jaki sposób powinno się przeprowadzać odpowietrzanie w instalacji z rozdzielaczem? Czy pompa powinna pracować? Czy woda powinna być nagrzana czy też zimna? Czy podczas odpowietrzania powinienem na rozdzielaczu mieć otwarte zawory do zasilania i powrotu tylko dla odpowietrzanego grzejnika czy dla wszystkich? Jakie powinno być ciśnienie przy odpowietrzaniu? Czy głowica podczas odpowietrzania powinna być otwarta? Czy zawory odcinające powinny być maksymalnie odkręcone na zasilaniu i powrocie?
  2. Witam, w jaki sposób najlepiej zamontować stare ciężkie drewniane drzwi w ścianie z gk? Grubość profili 100mm, podwójne płytowanie z dwóch stron (1x osb 12mm+1x gk). Zastanawiam się w jaki sposób przymocować grubą (6cm) drewnianą ościeżnicę do profili UA.
  3. Witam, w jaki sposób najlepiej zamontować stare ciężkie drewniane drzwi w ścianie z gk? Grubość profili 100mm, podwójne płytowanie z dwóch stron (1x osb 12mm+1x gk). Zastanawiam się w jaki sposób przymocować grubą (6cm) drewnianą ościeżnicę do profili UA.
  4. Kocioł połączony z rozdzielaczem, od rozdzielacza 7 przewodów zasilających do poszczególnych grzejników i 7 powrotnych do rodzielacza.
  5. Z tym miejscem to nie byłbym taki pewien, panowie od przyłączenia kotła strasznie płakali, w niefartownym miejscu jest umiejscowiony ale tak to już bywa w kamienicach czyli mam rozumieć, że instalatorzy od pieca mnie oszukali twierdząc że odpowietrznik w kotle wystarczy i nie muszę montować odpowietrznika na belce zasilającej?
  6. Obejrzałem, fajne urządzonko, ale niestety instalacja już jest gotowa więc za późno żebym je dokładał - nie mam na to miejsca. Jak to się ma do zadanego przeze mnie pytania? Odpowietrznik musi być na belce zasilającej rozdzielacza?
  7. Witam, mam kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny VCW-306/5-5, zasilanie CO pociągnięte do rozdzielacza zasilającego grzejniki (bez ogrzewania podłogowego). Instalatorzy tak zamontowali rurki łączące rozdzielacz z kotłem, że nie mogę wkręcić odpowietrznika automatycznego na belce zasilającej rozdzielacza. Twierdzą, że nie jest potrzebne tam odpowietrzenie, gdyż w kotle jest odpowietrznik. Wkręciłem odpowietrznik tylko na powrocie. Czy instalatorzy mówią prawdę i może tak zostać, czy jednak powinienem mieć odpowietrznik na belce zasilającej rozdzielacza?
  8. Witam, czy jest możliwość połączenia płaskiego ściany gk ze ścianą wykończoną tynkiem cementowo wapiennym tak żeby nie pękało ale jednocześnie była zachowana ciągłość ściany (bez widocznej dylatacji pomiędzy gk a tynkiem)?
  9. Witam, czy jest możliwość połączenia płaskiego ściany gk z tynkiem cementowo wapiennym tak żeby nie pękało ale jednocześnie była zachowana ciągłość ściany (bez widocznej dylatacji pomiędzy gk a tynkiem)?
  10. Witam, chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej zabezpieczyć płyty MFP na podłodze przed zalaniem podczas prac tynkarskich? Sama folia budowlana przyczepiona na zszywki do płyt wystarczy? Czy ma ktoś jakiś lepszy pomysł?
  11. Witam, czy można zamurować rury pert-al-pert w otulinie zaprawą murarską wymieszaną z kawałkami cegieł? To samo pytanie dotyczy rury kanalizacyjnej fi 50 PP będącej odpływem od pralki? Nie chcę używać tynku ponieważ potrzebuję czegoś co będzie miało większą wytrzymałość na ściskanie, bruzdy znajdują się w ścianach nośnych.
  12. Witam, chciałbym się dowiedzieć jak przykleić płytki na OSB żeby dało się je kiedyś zdemontować? Słyszałem,że po użyciu gruntu+siatki elewacyjnej+kleju elastycznego płytki odchodzą razem z płytą wiórową. Wylewka nie wchodzi w grę - chce mieć wszędzie jednakowe poziomy podłogi.
  13. Witam, remontuje podłogę w starej kamienicy, wyrównałem belki stropowe deskami przybitymi do boku, na którę przyjdzie płyta na pióro-wpust MFP 22mm. W pomieszczeniach gdzie będzie parkiet/deski chcę dać jeszcze jedną warstwę płyt MFP 12mm przedzieloną przekładką z korka 5mm. Mam tylko zagwozdkę jak przygotować podłoże w pomieszczeniach gdzie będą płytki gresowe żeby nie pękały. Znajomy doradził, żeby zamiast drugiej warstwy płyty MFP dać płyty cementowo-włóknowe fermacell o grubości 12.5mm i na to bezpośrednio klej i płytki. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Może ma ktoś inny pomysł?
  14. Witam,

    Przeczytałem, że jest Pan konsultantem Rockwool. Jestem zainteresowany kupnem wełny do zastosowania w podłodze stropu drewnianego oraz do ścianek działowych. Głównym parametrem na którym mi zależy jest izolacyjność akustyczna. Jakie wełny by Pan mi polecił? Zarówno na podłogę jak i ściany potrzebowałbym wełny o grubości ~100mm (może być 2x 50mm)

    Pokaż więcej  
  15. Dzięki za odpowiedź Pytajnick. W tym rzecz, że zanim napisałem na forum czytałem karty katalogowe i nie mogłem znaleźć informacji czy można używać gładzi wapiennej na gk, sprzedawcy twierdzą, że tak. Myślałem, że ma ktoś może jakieś doświadczenie w tej kwestii.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...