Wiktor626
Banned Users-
Liczba zawartości
58 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Radom
-
Kod pocztowy
26-610
-
Województwo
mazowieckie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Wiktor626's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
@?; Bez przesady - brak czasu i bezsensowna wymiana na argumenty w trudnej tematyce procesu spalania, którą można porównać z inżynierią kosmiczną. PS. Mówisz czyste spalanie:
-
Widzę zmasowany atak na zwykłego użytkownika kotła dolnego spalania (pomyliliście osoby). Życzę powodzenia w badaniach i czekam na super kociołek który może w przyszłości kupię.
-
@mtdeusz; Jaki niebieski, sadzi czerwienią na końcach że hej - uczę się od Ciebie. Sucha. PS. Opona to pikuś, sprawdź kawałek dywanu lub chodnika.
-
@mtdeusz; Widzę że musiałeś wezwać posiłki. RANGER - kto to jest Sadza występuje zawsze tam gdzie gorący płomień zetknie się z zimnym płaszczem wodnym. Co do koloru, najgorętszy płomień jest koloru jasno-żółto-przezroczystego (białego od 1300 °C (2370 °F) do 1500 °C (2730 °F) i basta. PS. Wasze "zboczenie" nad kolorem płomienia za wszelką cenę jest "chorobliwe" i osiągalne jedynie w warunkach laboratoryjnych gdzie paliwo jest super przygotowane. Warunki domowe odbiegają znacząco nie mówiąc już o umiejętnościach użytkowników kotłów którzy rozpalają swoje kotły kartonami i węglem grubym bez drewna. Większość użytkowników mających kotły na paliwo stałe nie ma nawet pieńka i siekiery w okolicy kotła. Jedynym atutem w ich kotle jest dmuchawa a nawet dwie i niebieski płomień w wymienniku lub popielniku.
-
Nadajemy na innym "poziomie", więc nie będę z tobą wchodził w zbędną dyskusję. Rozmawiamy o innej materii / paliwie (gaz - paliwo stałe).
-
Pokazałem ci tyle co miałem - mam nadzieje że tego nie znajdą. Jaki przedstawiciel, chyba właściciel - niedouczony to jesteś ty. Żółty kolor to najgorętsza część płomienia, który zmienia się płynnie od niebieskiego do żółtego. Wynika to z tego, że na wydajność procesu spalania kluczowy wpływ ma określona ilość tlenu.
-
Jakiej sadzy - lampa w telefonie nie sięga głębiej. Potrafi jeszcze lepiej, ciszej i taniej (przykład): PS. Największe temperatury w kotle robimy "powoli" z małą ilością tlenu.
-
Kocioł to połowa sukcesu - pozostała część to: 1. Prawidłowa instalacja (ochrona powrotu 55'C), 2. Suche paliwo (wilgotność poniżej 20%) 3. Umiejętność obsługi tego kotła (kocioł dla inteligentnych). Przekieruj ich na grupę wsparcia MPM DS na Facebooku. Widok wymiennika w kotle Zębiec z najnowszym palnikiem wirowym. Projekt realizowany przez firmę od której kupiłem kocioł - LINK. Temperatura na czopuchu podczas rozpalania jest w granicach 200'C . Najnowszy palnik wirowy działa na zasadzie przyjęcia na siebie energii kinetycznej bez względu na siłę ciągu kominowego. Bardzo proszę - widok komina w trakcie czyszczenia przed sezonem:
-
Jedynym zadaniem tych kotłów jest przyciągnąć klienta swoim wyglądem i gadżetami. Najlepsze kotły robią Czesi i Litwini oraz jedna firma w POLSCE. Decydując się na wybór kotła do jednego z moich domów zrobiłem porządne rozeznanie u fachowców z tej branży. Wybór padł na MPM DS II (instalacja buforowa) z najnowszym palnikiem wirowym i powiem wam że wszystko co wychodzi z tej firmy jest dopracowane z pasją. Myślę że MPM Bio-Pell bije pod względem wydajności ten elegancki "mebel".
-
Slimko 12KW czy ogniwo eko pellet
Wiktor626 odpowiedział Adam.polerki → na topic → Kotły na paliwa stałe
Mam jeden z ich kotłów, który sprawuje się super. Innych produktów nie znam lecz przeglądając ich ofertę widać jaki cel przyświeca tej firmie. Proste i tanie kotły nie naszpikowane bajerami o super sprawności energetycznej.- 37 odpowiedzi
-
- ogniwo eko pellet
- pellet
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
-
Jaki wybór kocioł na pellet czy pompa ciepła?
Wiktor626 odpowiedział Kesap → na topic → Kotły na paliwa stałe
@kryzys; Wybór ogrzewania zależy od wielu czynników (czas, praca, zamożność, wygoda, pracowitość, umiejętność, itd.). Nie oceniaj wyboru metody palenia przez pryzmat swojej osoby. Ja mam porównanie między pompą ciepła a kotłem zgazowującym (drewno, węgiel) i widzę że kontakt z naturą w obydwu przypadkach sprawia mi przyjemność. Kocioł automatyczny to wygoda kosztem ekonomii (pieniądze) a kocioł zgazowujący to ekonomia (oszczędność) kosztem codziennej pracy nad zgłębianiem wiedzy na temat ekonomii spalania. -
Jaki wybór kocioł na pellet czy pompa ciepła?
Wiktor626 odpowiedział Kesap → na topic → Kotły na paliwa stałe
@mtdeusz; Tak jak pisałem wcześniej "Kocioł dla inteligentnych". Zobacz jak to się robi - . @kryzys; Pisząc takie bzdury widać że nigdy nie miałeś do czynienia z tym kotłem. Drewno to najlepsze paliwo do tego kotła pod warunkiem że jest suche i prawidłowo wkładane. Widziałem ludzi jakim drewnem palą (mokre - powyżej 20% wilgotności) oraz jak wrzucają drewno do kotła (prosto, w poprzek, w dół) a później się dziwią że brak mocy, gaśnie i dymi. Więc pisząc "głupkowi" popatrz na swoje bolączki w obsłudze kotła. PS. Prawidłowo obsługiwany kocioł z dobrym paliwem (suche drewno) stoi ponad 14 godzin na jednym wkładzie. -
Biawar Pellux Compact vs Ferroli Biopellet Pro
Wiktor626 odpowiedział Winiar33 → na topic → Kotły na paliwa stałe
W linkach masz telefon. -
Z ustawień i spalania wynika, że kocioł pracuje ponad swoją fabryczną moc. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zamontowanie głowic termostatycznych na grzejniki i utrzymywanie zadanej temperatury (np. 21'C) bez względu na warunki pogodowe. Kocioł bez głowic wpompowuje do domu cała swoją moc niewiedząca co się dzieje w domu (słońce, ciepło na dworze, impreza, żelazko, itd). Polecam Ci gościa który ma potężną wiedzę o ekonomii ogrzewania - Eko-Palnik.