Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wiktor626

Banned Users
  • Liczba zawartości

    58
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Wiktor626

  1. @?; Bez przesady - brak czasu i bezsensowna wymiana na argumenty w trudnej tematyce procesu spalania, którą można porównać z inżynierią kosmiczną. PS. Mówisz czyste spalanie:
  2. Widzę zmasowany atak na zwykłego użytkownika kotła dolnego spalania (pomyliliście osoby). Życzę powodzenia w badaniach i czekam na super kociołek który może w przyszłości kupię.
  3. @mtdeusz; Jaki niebieski, sadzi czerwienią na końcach że hej - uczę się od Ciebie. Sucha. PS. Opona to pikuś, sprawdź kawałek dywanu lub chodnika.
  4. @mtdeusz; Widzę że musiałeś wezwać posiłki. RANGER - kto to jest Sadza występuje zawsze tam gdzie gorący płomień zetknie się z zimnym płaszczem wodnym. Co do koloru, najgorętszy płomień jest koloru jasno-żółto-przezroczystego (białego od 1300 °C (2370 °F) do 1500 °C (2730 °F) i basta. PS. Wasze "zboczenie" nad kolorem płomienia za wszelką cenę jest "chorobliwe" i osiągalne jedynie w warunkach laboratoryjnych gdzie paliwo jest super przygotowane. Warunki domowe odbiegają znacząco nie mówiąc już o umiejętnościach użytkowników kotłów którzy rozpalają swoje kotły kartonami i węglem grubym bez drewna. Większość użytkowników mających kotły na paliwo stałe nie ma nawet pieńka i siekiery w okolicy kotła. Jedynym atutem w ich kotle jest dmuchawa a nawet dwie i niebieski płomień w wymienniku lub popielniku.
  5. Nadajemy na innym "poziomie", więc nie będę z tobą wchodził w zbędną dyskusję. Rozmawiamy o innej materii / paliwie (gaz - paliwo stałe).
  6. Pokazałem ci tyle co miałem - mam nadzieje że tego nie znajdą. Jaki przedstawiciel, chyba właściciel - niedouczony to jesteś ty. Żółty kolor to najgorętsza część płomienia, który zmienia się płynnie od niebieskiego do żółtego. Wynika to z tego, że na wydajność procesu spalania kluczowy wpływ ma określona ilość tlenu.
  7. Jakiej sadzy - lampa w telefonie nie sięga głębiej. Potrafi jeszcze lepiej, ciszej i taniej (przykład): PS. Największe temperatury w kotle robimy "powoli" z małą ilością tlenu.
  8. Kocioł to połowa sukcesu - pozostała część to: 1. Prawidłowa instalacja (ochrona powrotu 55'C), 2. Suche paliwo (wilgotność poniżej 20%) 3. Umiejętność obsługi tego kotła (kocioł dla inteligentnych). Przekieruj ich na grupę wsparcia MPM DS na Facebooku. Widok wymiennika w kotle Zębiec z najnowszym palnikiem wirowym. Projekt realizowany przez firmę od której kupiłem kocioł - LINK. Temperatura na czopuchu podczas rozpalania jest w granicach 200'C . Najnowszy palnik wirowy działa na zasadzie przyjęcia na siebie energii kinetycznej bez względu na siłę ciągu kominowego. Bardzo proszę - widok komina w trakcie czyszczenia przed sezonem:
  9. Jedynym zadaniem tych kotłów jest przyciągnąć klienta swoim wyglądem i gadżetami. Najlepsze kotły robią Czesi i Litwini oraz jedna firma w POLSCE. Decydując się na wybór kotła do jednego z moich domów zrobiłem porządne rozeznanie u fachowców z tej branży. Wybór padł na MPM DS II (instalacja buforowa) z najnowszym palnikiem wirowym i powiem wam że wszystko co wychodzi z tej firmy jest dopracowane z pasją. Myślę że MPM Bio-Pell bije pod względem wydajności ten elegancki "mebel".
  10. Mam jeden z ich kotłów, który sprawuje się super. Innych produktów nie znam lecz przeglądając ich ofertę widać jaki cel przyświeca tej firmie. Proste i tanie kotły nie naszpikowane bajerami o super sprawności energetycznej.
  11. Polecam wszystkim ochronę powrotu z zaworem anty-kondensacyjnym 55'C zastosowaną w moim kotle.
  12. @kryzys; Wybór ogrzewania zależy od wielu czynników (czas, praca, zamożność, wygoda, pracowitość, umiejętność, itd.). Nie oceniaj wyboru metody palenia przez pryzmat swojej osoby. Ja mam porównanie między pompą ciepła a kotłem zgazowującym (drewno, węgiel) i widzę że kontakt z naturą w obydwu przypadkach sprawia mi przyjemność. Kocioł automatyczny to wygoda kosztem ekonomii (pieniądze) a kocioł zgazowujący to ekonomia (oszczędność) kosztem codziennej pracy nad zgłębianiem wiedzy na temat ekonomii spalania.
  13. @mtdeusz; Tak jak pisałem wcześniej "Kocioł dla inteligentnych". Zobacz jak to się robi - . @kryzys; Pisząc takie bzdury widać że nigdy nie miałeś do czynienia z tym kotłem. Drewno to najlepsze paliwo do tego kotła pod warunkiem że jest suche i prawidłowo wkładane. Widziałem ludzi jakim drewnem palą (mokre - powyżej 20% wilgotności) oraz jak wrzucają drewno do kotła (prosto, w poprzek, w dół) a później się dziwią że brak mocy, gaśnie i dymi. Więc pisząc "głupkowi" popatrz na swoje bolączki w obsłudze kotła. PS. Prawidłowo obsługiwany kocioł z dobrym paliwem (suche drewno) stoi ponad 14 godzin na jednym wkładzie.
  14. Z ustawień i spalania wynika, że kocioł pracuje ponad swoją fabryczną moc. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zamontowanie głowic termostatycznych na grzejniki i utrzymywanie zadanej temperatury (np. 21'C) bez względu na warunki pogodowe. Kocioł bez głowic wpompowuje do domu cała swoją moc niewiedząca co się dzieje w domu (słońce, ciepło na dworze, impreza, żelazko, itd). Polecam Ci gościa który ma potężną wiedzę o ekonomii ogrzewania - Eko-Palnik.
  15. Polecam Ci firmę od której kupiłem kocioł. Mają w swojej ofercie kolejny super kocioł po słynnym :spam:Dodatkowo oferta jest rozszerzona do 7 lat gwarancji przy zastosowanym fabrycznym układzie ochrony powrotu.
  16. @Winiar33; Idealna powierzchnia dla kotła na pellet. Polecam Ci firmę od której kupiłem kocioł @Klano; W Twoim przypadku najlepsze rozwiązanie to takie jakie ja posiadam. Kocioł zgazowujący :spam:z buforem ciepła LEMET [1000-1500 L] i palisz co kilka dni. Ilość paliwa potrzebnego do ogrzania takiej powierzchni to około 10 m2 sezonowanego drewna. Link pokazujący różnice pracy zwykłego kotła (tzw. śmieciucha) z kotłem zgazowującym -
  17. Ja mam porównanie pomiędzy pompą ciepła i kotłem zgazowującym. Tak jak pisałem wcześniej "kocioł dla inteligentnych ludzi" kocioł ten wymusza na użytkowniku pewien poziom wiedzy i przygotowania sezonowanego drewna (suche poniżej 20% wilgotności). Jeśli chodzi o węgiel może być najgorszego sortu włącznie z brunatnym który tak jak drewno jest bardzo podatny na wilgoć.
  18. Podobno (tak słyszałem) że jest to kocioł dla inteligentnych ludzi. PS. @mtdeusz: Mało widziałeś i mało wiesz.
  19. Nazwa "kotły zgazowujące" jest to bardziej marketingowa nazwa dla rodzaju kotłów zgazowujących drewno. Nie są to bynajmniej jedyne kotły, gdzie zachodzi zgazowanie paliwa. Również MPM DS jest kotłem zgazowującym - pirolitycznym. Jest w nim kilka stref, w których spalanie zachodzi na różny sposób a ostatnim etapem jest dopalanie gazu w komorze spalania, z wykorzystaniem powietrza wtórnego docierającego tam spod rusztu.
  20. Od ponad 10 lat w jednym z moich domów w którym nikt nie mieszka jest pompa ciepła gruntowa (BUDERUS). Domek o powierzchni około 150 m2 świetnie ocieplony. W mieszkaniu tym nikt nie mieszka a temperatura jest w sezonie zimowym utrzymywana na poziomie 17'C. Rachunek za prąd wychodzi w granicach 1400 zł. W domu w którym mieszkam o powierzchni ponad 250 m2 jest kocioł zgazowujący 25 kW z buforem ciepła 1500 L. Koszt ogrzewania w sezonie zimowym z temperaturą 21'C oscyluje w granicach 1500 zł. Wybór należy do Ciebie. PS. Kocioł zgazowujący z buforem kupiłem w tej firmie: https://eko-palnik.business.site/?m=true
  21. Widziałem oryginalny pracujący kocioł i płomień o kolorze niebieskawym. Temperatura spalin [max. 200'C] była kontrolowana przez sterownik zsynchronizowany z miarkownikiem ciągu i powiem Ci że dymu nie było żadnego. Na filmie przedstawionym przez Ciebie widać ewidentnie jakieś modyfikacje przy piecu których nagrywający nie pokazał.
  22. drakonia123; Najlepszy kocioł zgazowujący to MPM DS II. Widziałem ostatnio ten kocioł współpracujący z buforem 800 l. Więcej znajdziesz TU.
  23. Jeśli się nadal zastanawiasz nad źródłem ogrzewania to polecam Ci kocioł zgazowujący z buforem ciepła. Więcej -> TU.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...