Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kamil dudz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łomża
  • Kod pocztowy
    18-400
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kamil dudz's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. pytanie czy jest sens montować klimakonwertery skoro klimatyzacje inwerterowe mam już w sypialniach... może po prostu dołożyć małą pompę ciepła do podłogówki a sypialki grzać klimą?
  2. Panele nie są za darmo... chyba, że gdzieś rozdają.... Odnośnie ceny pomp ciepła to raczej koszt pompy przekracza możliwości mojego budżetu.... 30 tys wzwyż z tego co się orientowałem.... jakieś inne tańsze pomysły....?
  3. Witam wszystkich bardzo serdecznie Może na wstępie podam kilka podstawowych danych mojej obecnej instalacja CO: - dom około 130 m2 - piec na pellet 12kw sprawność około 90% - ogrzewanie podłogowe wodne (cały dół + łazienka góra) ok 70 m2 - na górze w 3 sypialniach grzejniki + w każdej klima (chłodzenie w lato) - grzejniki dodatkowo w łazience dolnej i górnej - cwu 240 l w lato grzałka, zima piec - na sezon grzewczy (dane z 3 lat) zużywam około 3 tony pelletu - zużycie energii elektrycznej za cały rok 4800 kWh W najbliższym czasie zamierzam zainstalować panele fotowoltaiczne. Wstępnie z moim instalatorem określiłem, że na chwile obecną optymalna będzie instalacja 6kWp (uwzględniając spadek sprawności, dach wschód-zachód oraz kąt dachu 43st). Natomiast w niedalekiej przyszłości zamierzam przejść z pelletu na coś bardziej komfortowego (bezobsługowego). I tutaj pojawia się kilka wariantów: - piec na gaz (z butli, nie mam ziemnego) - pompa ciepła CO (na chwile obecną drogie rozwiązanie, raczej nie wchodzi w grę) - instalacja klimy na dole (moc około 4 kW) i grzanie całego domu klimą (w pokojach na górze już mam) - grzanie pokoi na górze klimą a na podłogówkę zainstalować piec elektryczny (np kospel) - grzanie pokoi na górze klimą a na podłogówkę zainstalować pompę ciepła do CWU (pytanie czy może pompa ciepła CWU zasilać podłogówkę a nie CWU? taka pompa jest znacznie tańsza od pompy do CO a w sumie zasada działania jest taka sama.... chyba:)) Oczywiście piec na pellet zostanie awaryjnie. Instalacje fotowoltaiki zamierzam przygotować na docelowo większą moc około 10 kWp jeżeli zdecydowałbym się na całkowite ogrzewanie prądem Bardzo proszę o jakieś konstruktywne podpowiedzi. Jestem otwarty na wszelkie rozwiązania. No może poza kuciem posadzek w celu wymiany podłogówki na kable grzewcze
×
×
  • Dodaj nową pozycję...