
Zbyszko.O
Użytkownicy-
Liczba zawartości
38 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Zbyszko.O
-
Witam Jestem w trakcie budowy domu, hydraulik który wykonuję instalację w domu proponuje piec Immergas Hercules 32 ERP. Dom piętrowy o powierzchni 290m2, w całym domu ogrzewanie podłogowe. Ogrzewanie wody użytkowej dla 4 osób. Ktoś wypowie się czy warto iść za namową hydraulika i instalować ten piec? Z góry dziękuję za odpowiedź związane z tematem.
-
Witam Dom piętrowy w budowie, przewidziana rekuperacja Zastanawiam się nad wyborem kanałów dla systemu rekuperacji. Kanały dla parteru będą prowadzone po monolitycznym stropie parteru. Później na to warstwa styropianu, podłogówka, wylewka i panele. Kanały dla piętra po stropie monolitycznym piętra na to warstwa styropianu ( 20cm ) i ewentualnie wylewka jest to strych nieogrzewany,. Jaki system kanałów będzie optymalny? Zastanawiam się nad systemem - VentiFlex Plus od Ground Therm - plastikowe skrzynki, kanały z tworzywa fi 75 niebieska rura. - VentsFlex od Vents Group - metalowe skrzynki, kanały z tworzywa VKE-75 Macie u siebie zamontowany któryś z systemów? Ktoś poradzi co wybrać?
-
Nadszedł czas na wybór okien aby stan prawie (bo bez bramy garażowej i finalnych drzwi wejściowych) surowy zamknięty stał się faktem. Myślałem że pójdzie łatwo, wchodzę kolor wybrany i już, ale wcale nie jest tak łatwo. Wychodzisz do jednego salonu słyszysz że te okna są super bo Veka jest super, Salamander i Schuco, Rehau są be. Wchodzisz do innego salonu i Salamander jest super pozostałe są do niczego bo Panie krzywią się, itp. Normalnie ile okien, profili tyle opinii. Mam do zakupu okna tzw. zwykłe jak i HS i Psk. Kolor będzie obustronnie orzech ale co i u kogo kupić? Byłem u: Oknoplast i patrzyłem na Winergetic Standard na Vece. MS okna i przymierzałem się do MSline+ MD na Salamander, W punkcie Eurololor na Veka Vigo 82 lub na Rehau, tu jeszcze proponowali jakaś super ciepłą ramkę pakietu szybowego z uszczelki z jakiejś szarej gumy. Alsecco na profilu Knipping KN3, Lokalna fabryka Abm Jedraszek proponuje na Veka Softline 82 MD. Czekam jeszcze na ofertę od Wiśniowskiego na Vece. A poza tym co do montażu to jedni polecają ciepłe parapety, taśmy itp. a drudzy mówią że to strata pieniędzy. Jedni mają ekipę montażową "swoją" a inni mówią że lepiej zrobi to podwykonawca z którym od lat współpracują. A myślałem że trudno będzie wybrać kolor niż okna a jednak nie...
-
Witam właśnie mam skończony SSO. Budowa rozpoczęła się w marcu 2020 a tydzień temu wykonany został dach. Teraz już tak nie trzeba patrzeć na pogodę. W budynku będzie jedno bardzo duże okno HS tj szerokość 540 wys 220 (trzy częściowy) oraz HS 210x220, Fix 220x220, PSK 210x220 do tego kilka okien 210x150, 150x150, jedno okno uchylne wysokość 65 szerokość 460, kilka okien 60x180. Czy okna wstawić jeszcze przed zimą czy poczekać, ( zabić deskami otwory okienne ) przezimować niech dom w zimę popracuje i wstawić na wiosnę? W domu będzie rekuperacja, okna montowane warstwie muru ( dom budowany z pustaków ceramicznych ) nadproża cofnięte pod montaż rolet zewnętrznych. Ogrzewanie podłogowe piec kondensacyjny. Planowałem zainwestować w ciepły montaż: ciepły parapet ( otwór powiększony w dół o 8cm) itp. Ocieplenie domu planuje na samym końcu (po wylewkach, tynkach wewnątrz) czym zabezpieczyć ciepłe parapety na zewnątrz do czasu wykonania ocieplenia? I teraz najważniejsze pytanie jakie okna wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze.
-
Witam Dołączam zdjęcia zamontowanej więźby do daszku nad wejściem. Mam dylemat jak ocieplić ścianę zewnętrzną budynku przy daszku. Daszek jest przymocowany do płyty wychodzącej ze stropu ktoś ma pomysł jak to poprawnie docieplić? Docelowo ocieplenie budynku styropian 20cm, Daszek będzie deskowany, papowany, dachówka ceramiczna
-
Witam Podczas lania stropu to jest po wylaniu, wibrowaniu i wyrównywaniu betonu pojawił się niezapowiedziany deszcz i niestety zmył z części stropu wierzchnią warstwę, która następnie co spadła na ścianę. Wygląda to okropnie Czy jest jakiś sposób aby usunąć to z pustaków ceramicznych?
-
Witam Już niedługo będę usuwał deski którymi szalowany był strop monolityczny. Deski to sosna i świerk o grubości 25 mm. Po rozszalowaniu deski wyczyszcze ile się uda z betonu. Muszę kupić taki przyrząd do czyszczenia, który widziałem na portalu aukcyjnym. Po oczyszczeniu czeka mnie impregnacja. Czym i jak zaimpregnować takie drewno po szalunkach? Czym nakładać: pędzlem czy opryskiwaczem? Jakieś sugestie lub podpowiedzi mile widziane.
-
Witam, Tak się zastanawiam na jakiej wysokości od podłogi wykonać otwory okienne. Będę stosował tzw. ciepły parapet. Ile miejsca na wysokość trzeba przewidzieć w takim otworze? Głównie chodzi o wysokość w kuchni bo chciałbym mieć zamiast parapetu równo blat kuchenny. Kolejne pytanie to otwory pod drzwi wewnętrzne w projekcie mam 90x215 ale to chyba nie jest standardowy wymiar. Murarz mówi że robi się 91x210 pod standardowe wykonanie drzwi. Jaki jest rzeczywiście standard?
-
Komin Dualinox 08 czy Polski producent?
Zbyszko.O odpowiedział Zbyszko.O → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Zdecydowałem się na Poujoulat 08 ze stali 1.4404 w izolacji 25mm. Do wyboru był tańszy Poujoulat ze stali 1.4404 grubości 0,4 ale to bardzo cieniutko. I jakoś mnie to nie przekonało. Zobaczymy jak będzie, -
Witam Jestem na etapie budowy domu, Dom typu kostka parter+ pełne piętro - dach kopertowy. Chciałbym na etapie budowy schować instalację pod wyciąg już w ścianie piętra - obok słupa betonowego ściany/rdzenia dołożyć rurę i zalać razem z rdzeniem przy okazji. Jaki kanał tam wykonać? Czy dać rurę kanalizacyjną pomarańczową fi 160 i ewentualnie coś cieńszego wstawić później w nią czy od razu potraktować tą rurę fi 160 jako kanał dla wyciągu kuchennego. Od stropu nad piętrem wyszedł bym kominkiem wentylacyjnym ponad dach. Rozważam jeszcze zamontowanie silnika od wyciągu kuchennego na stropie piętra ( poddaszu nieużytkowym ) aby było ciszej. Ktoś tak ma?
-
Witam Dylemat w wyborze komina do kominka. Czy wybrać komin Poujoulat Dualinox 08 (grubość 0,8mm) czy Polski producent stal grubości 1mm. Gatunek stali ten sam w obu przypadkach 1.4404. Różnica to izolacja gdzie Poujoulat ma 25mm a Polski producent 50mm. Różnica w cenie niewielka a jak z jakością to nie mam porównania.
-
Witam Wcześniej pisałem że mam kominek na parterze a komin zaczyna się od stropu nad parterem. Po wielu konsultacjach wybór padł na komin ze stali kwasoodpornej. I teraz jest kilka wariantów: Komin jednościenny, komin dwuścienny izolowany z izolacją 50mm, komin stalowo ceramiczny ( obudowa ze stali kwasoodpornej a wewnątrz wkład ceramiczny ) Komin będzie zbudowany wewnątrz budynku, początek na stropie parteru dalej przez strop piętra. Od stropu nad piętrem będzie obudowany cegłą klinkierową aby nad dachem wyglądał jak normalny komin i aby uniknąć przejść kołnierzowych przy kominie stalowym. Który jest sprawdzony do kominka opalanego drewnem - z założeniem że palenie będzie raczej okazjonalnie.
-
Witam Dom buduję z pustaków ceramicznych Porotherm 25. W projekcie mam 4 kanały wentylacyjne [ATTACH=CONFIG]442537[/ATTACH] w ścianie nośnej wewnętrznej które są zaprojektowane z pustaków ceramicznych np. Myślałem wykonać 2xpustak podwójny. Pustaki te przechodzą przez wieniec, strop jest monolityczny. Pustaków nie mogę przesunąć przed ścianę ( bo wyjdą w koszu dachu ). W jeden z kanałów będzie wprowadzony komin - wkład komina od kotła gazowego. I tu moje pytania: Czy ktoś tak ma umieszczone kanały? W jaki sposób połączyć to ze ścianą nośną - ściana grubość 25cm a pustak grubości 19cm ? Wysokości też się nie zgrywają. Czy takie rozwiązanie nie będzie powodowało pękania ścian? Co z przejściem przez wieniec - co zastosować zdylatowany pustak czy jakąś metalową rurę? Ogólnie tak to wykonać aby było poprawnie.
-
Witam Jestem na etapie budowy domu. Mam taki dylemat ponieważ komin został zaprojektowany do włożenia w kanał wentylacyjny budowany z pustaków ceramicznych. Dostępne na rynku są pustaki ceramiczne z otworem fi 150 lub które mi bardziej pasują otworem kwadrat 140x140. I teraz pytanie czy później zmieszczę taką rurę w taki kanał wentylacyjny 140x140. Dom o powierzchni do ogrzania ok 280m2. W projekcie budowlanym mam : Źródłem ciepła będzie wiszący kondensacyjny gazowy kocioł np.ecoTEC Plus VCW 246/5-5 firmy Vaillant, mogący pracować w zakresie mocy 5,72 – 26,5 kW + zasobnik na ciepłą wodę.
-
Witam Coś nowego słychać może w izolacji poziomej dla słupów żelbetowych wychodzących z ławy fundamentowej? Pytam bo mam 11 takich słupów i warto by było zastanowić się nad dobrą izolacją tego miejsca. Pod ściany z bloczków fundamentowych będzie folia fundamentowa 1mm grubości, szerokości 500mm. Ale pod te słupy? Jakieś propozycje?
-
Witam Zastanawiam się czy mogę położyć dachówkę ceramiczną Braas Topas 13V na dach który jest wielospadowy i ma 18 i 25 stopni pochylenia połaci. W danych technicznych dachówki: najniższe zalecane pochylenie połaci 25 stopni, Najniższe dopuszczalne pochylenie połaci 10 stopni. Dla porównania Rubin 13V ma w danych technicznych dachówki: najniższe zalecane pochylenie połaci 16 stopni, Najniższe dopuszczalne pochylenie połaci 10 stopni. Bardziej podoba mi się Topas 13V.
-
Witam Ktoś mi może podpowiedzieć jak to jest z tym izolowaniem ścian fundamentowych? Wystarczy przeciwwilgociowa standardowym dysterbitem i na to XPS czy może coś więcej? Zwykły dysterbit ma zawartości asfaltu rzędu ok 40% a są takie gdzie ta zawartość jest 70%. W sklepie mówią że wszyscy biorą ten 40% i to wystarcza. Mój kierownik budowy uważa że niektóre ściany domu wymagają lepszej izolacji i proponuje np. WMA 2K tylko to już trochę inny przedział cenowy. Jak to jest w rzeczywistości i który produkt dobry i tym samym korzystny cenowo.
- 3 odpowiedzi
-
- fundamentowych.
- izolacja
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam Chodzi mi po głowie pewien temat a mianowicie, czy ktoś z was podczas budowy dachu wykonywał jakieś uchwyty i przepusty dachowe na kable np. pod panele fotowoltaiczne tak aby można było w przyszłości podłączyć te panele bez rozbierania dachu? Będę zakładał dach z dachówki ceramicznej. Widziałem że można kupić takie akcesoria np montując dachówkę Braas. Ty to ma sens takie wstawianie uchwytów i tego kominka pod kable już na etapie budowy dachu nie wiedząc czy coś takiego się kiedyś założy zaloży.
- 2 odpowiedzi
-
- dach
- przyszłosć.-
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Komin z kanałami wentylacyjnymi w ścianie nośnej wewn.
Zbyszko.O odpowiedział Zbyszko.O → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Komin jest w ścianie nośnej wewnętrznej. Tak jak widać na projekcie. Najchętniej postawił bym obok ściany nośnej, ale mogę postawić obok ściany bo na dachu jest już krokiew blisko. [ATTACH=CONFIG]441169[/ATTACH]. Teraz tylko pozostaje rozmowa z kierownikiem jak on to widzi ( chciałem się do tej rozmowy trochę przygotować ) jeśli chodzi o materiał wykonania czy tak jak w projekcie ( kształtka ceramiczna PD ) i jak to wykonać a by w przyszłości nie pękało na ścianie. Ogrzewanie będzie na gaz zięmny z sieci. Muszę się dowiedzieć jaki jest przekrój komina ze stali kwasoodpornej który będzie trzeba umieścić w wewnątrz wkładu ceramicznego. Kolejne pytanie to przejście przez strop na parter komina systemowego który zaczyna się na stropie piętra. Jak się przechodzi przez strop czy jest jakiś specjalny kołnierz który się zakłada w otwór stropowy przed murowaniem komina? -
Komin z kanałami wentylacyjnymi w ścianie nośnej wewn.
Zbyszko.O odpowiedział Zbyszko.O → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Dzięki za odpowiedź. Ogrzewanie będzie gazowe więc w pustak z otworem wejdzie wkład ze stali nierdzewnej. Bardziej chodzi mi o samą kwestię z czego i jak zabudować te pustaki w ścianie. Czy jeśli nie będzie przewiązań w ścianie tylko pion z pustaków wentylacyjnych i to poczwórny to czy w przyszłości ściana nie będzie pękać. -
Witam Mam pytanie o rozwiązanie komina i kanałów wentylacyjnych i pionów kanalizacyjnych, Dom piętrowy, budowany z ceramiki MAX 250 z Cerpolu. Piec zasilany gazem ziemnym. Komin pod piec gazowy umieszczony w wewnętrznej ścianie nośnej ( rozumiem że trzeba umieścić rurę z kwasówki ) + kanał wentylacji grawitacyjnej + dwa kanały ® rezerwowe które posłużą ewentualnie do poprowadzenia czegoś np. z dachu lub strychu nieużytkowego do kotłowni. [ATTACH=CONFIG]441075[/ATTACH] Jakie pustaki zastosować: Ceramiczne pustaki z otworem fi 150. Keramzytowe pustaki czy betonowe pustaki? To samo dotyczy pustaków pozostałych dla pionów kanalizacyjnych i wentylacji mechanicznej w ścianach nośnych w tym zewnętrznych [ATTACH=CONFIG]441076[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]441077[/ATTACH] Z czego to zrobić? Jak dozbroić aby ściany nie pękały? Co z wieńcami? Pustak z ceramiki ma szerokość 250 a ceramiczny wentylacyjny 190
-
Witam Dostałem projekt rekuperacji razem z projektem budowlanym od architekta i tak się teraz zastanawiam. W projekcie mam rozprowadzoną WM po całym domu łącznie z garażami i kotłownią. Teraz tak się zastanawiam czy potrzebna jest WM w garażu i kotłowni czyli tam gdzie jest najwięcej kurzu i temperatura zimą jest najmniejsza? Czy może tylko w części mieszkalnej wykonać WM? Jak wy macie u siebie?
- 2 odpowiedzi
-
Wysokość murowania sćian fundamentowych do chudziaka czy powyżej ?
Zbyszko.O odpowiedział Zbyszko.O → na topic → Fundamenty i piwnice
Czyli masz na równo z chudziakiem, Garaż masz w bryle domu? Wjazd do garażu i poziom domu masz na tym samym poziomie? Ja mam różnicę poziomów wyżej część domu niżej garaż. Cześć mieszkalną można zrobić na równo z chudziakiem bo będzie nad poziomem terenu ale garaż już będzie miał przysypaną część ściany.- 6 odpowiedzi
-
- chudziaka
- fundamentowych
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wysokość murowania sćian fundamentowych do chudziaka czy powyżej ?
Zbyszko.O odpowiedział Zbyszko.O → na topic → Fundamenty i piwnice
A jak wy robiliście? lub macie zrobione?- 6 odpowiedzi
-
- chudziaka
- fundamentowych
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami: