Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Janki19

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    98
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez Janki19

  1. Ok, dzięki za informacje. Jak patrzę to zawór jest tak blisko kotła że się tam filtr nie zmieści więc i tak trzeba przerabiać. Ehh trzech majstrów do jednej roboty.
  2. Mam kocioł Bosh Condens i w instrukcji z tego co patrzyłem jest mowa o zaworze ale o filtrze już nie wspomina. Rozumiem, że filtra wkręcić sam nie mogę ewentualnie hydraulik co mi kotłownię będzie robił ale nie ma papierów na gaz?
  3. Hej, tak kocioł posiada podłączenie gazu 3/4. Czy jak tak już mam to robić coś z tym? Np. prosić tego serwisanta co mi rozruch kotła będzie robił o przerobienie by było na sztywno i z filtrem? Czy może już tak zostać ?
  4. Hej, instalator zrobił mi instalację gazową do pieca kondensacyjnego ale mam kilka uwag i potrzebuje informacji czy wszystko jest zrobione poprawnie. Przejście przez ścianę jest ok ale wewnątrz wygląda tak: rura CU 18 około 3mb do pieca , zawór, żółta rurka elastyczna, piec. Czy powinien być filtr? Czy średnica CU 18 to dobrze dobrana średnica? Z góry dziękuję za informacje.
  5. Hej, napiszcie coś o drzwiach drewnianych Barańskiego. Nigdzie nie ma opini o nich a te które nam się podobają to model Db274 - 78 Thermo Wood. Z góry dziękuję.
  6. Hej, odświeżam. Czy ktoś ma te drzwi zewnętrzne od Barańskiego bo też się nad nimi zastanawiam a praktycznie nie ma opinii o nich? Pozdrawiam
  7. Hejka ktoś coś może w tym temacie podpowiedzieć ?
  8. Hejka, chciałem poprosić o podpowiedź odnośnie klimatyzacji kanałowej. Zamierzam przygotować instalację sam bo jednostkę to chyba już musi zamontować ktoś z papierami. W domu będzie rekuperacja a klimatyzacja będzie na delikatnie ocieplonym strychu i ma chłodzić tylko pokoje na piętrze (3pokoje po około 10m2).POwierzchania całego piętra to około 50m2. [ATTACH=CONFIG]467655[/ATTACH] Pytania: 1. Jakiej wielkości klimatyzator się tu najlepiej sprawdzi - dodam że chcę mieć możliwość dogrzania w okresach przejściowych. Osobiście myślałem o 5kW. Jak znacie jakiś sprawdzony i cichy klimatyzator to proszę podajcie jakie. 2. Jakiej średnicy kanały rozprowadzające tutaj zastosować? Będą dwa kanały około 9m i jeden koło 6m. Jakiej średnicy kanały do wyciągu z nad klatki schodowej(one będą bardzo krótkie)?
  9. Hej, wiesz dom jest na zboczu gorki więc zakładam że jak woda przyjdzie to i pojdzie. A folie dam na peszle po czym będę kładł styropian. Raczej chodzić nie będę. Folia też widziałem raczej w rękach się nie rwie.Jezeli chodzi o łączenie tej foli z tą co pod ścianą wystaje to różnie bo różnie też wystaje albo nie wystaje ale tak już kupiłem. Mogę jeszcze peszle podnosić i folię pod nie ale nie wiem czy jest sens.
  10. Hej, męczę tutaj ale dlatego, że chyba nie ma jedynej słusznej metody (innej niż papa). Folię dam na peszle elektryki i wsunę pod ta folię co wystaje z pod ścian łącząc to taśmą do folii. Tam gdzie nie wystaje albo jest ucięta to wywinę na ścianę. Że wiele osób piszę o tym, że styropian pije wodę to pierwszą warstwę styropianu ta co ma się wyrównać z peszlami czyli pierwsze 2cm dam styropian hydrofobowy. Czy to jest jakieś rozwiązanie czy szkoda kombinować?
  11. A tutaj jest takie magiczne słowo „to zależy „ . Taką w łyżeczce to może i ugotuję. Ale rozumiem nie będę już kombinował. Czyli jakiś piecyk w zakresie 2-15kw. A czy jest jakis o którym można powiedzieć ze sterownik pogodowy działa dużo lepiej niż u innych ? Czy wszystkie maja podobny poziom? Pytam gdyż te piece dla mnie niewiele sie różnią. Jestem z dużego miasta wiec raczej serwis każdy będzie miał. Wiec muszę wybrać jakos ten najciekawszy i tu wchodzą w grę chyba szczegóły.
  12. Ok sprawdzę sobie oba. A jest jakiś co ma mniej niż 2 kw np. 1kw? I czy tak mała moc była by potrzebna czy to już zbyt mało?
  13. Dziękuje za odp. Wyglada na to ze chyba to jedyny sensowny co ma 13kw bo kolejne maja po 15kw. Z tego co czytałem pompa tez powinna to przepchać bez problemu. Chyba ze jest jeszcze jakiś sensowny?
  14. Hejka, na wiosnę będzie robiona instalacja co i cwu. Domek 91m2 użytkowej. Ogrzewanie podłogowe parter i poddasze użytkowe. Na parter mam w projekcie podłogówkę i wychodzi 33m2 pow. grzewczej a piętro mam grzejniki (zamienione będą na podłogówkę) ale tam sa 3 pokoje po 10m2, łazienka 7m2 i korytarz ze schodami 9m2. czyli parter = 33m2 poddasze = jakieś 37m2 daje około 70m2 pow. grzewczej podłogówki. Dom zamieszkały przez 3 osoby. W cieplo wlasciwe.pl wyszło mi: 3,7kW to szacowana moc grzewcza (C.O. + CWU) 59kWh/m2 rocznie wskaźnik zapotrzebowania na energię Jaka moc kotła jednofunkcyjnego jest mi potrzebna i czy taki mały istnieje i czy ktoś może mi jakiś polecić. Zamierzam dać zasobnik 120l i połączenie bezpośrednie (bez jakiś sprzęgieł) do rozdzielaczy podłogowych. - czytałem na tym forum, że takie coś działa. Do tego sterownik pogodowy i tyle. Czy taka instalacja może być? Czy możecie polecić jakiś ciekawy kocioł, który będzie najlepszy do takiej małej instalacji? Żeby nie był jakiś super przewymiarowany ale żeby też grzał zasobnik. Czy warto coś tutaj dodać do tej instalacji co ją usprawni ale żeby nie przekombinować?
  15. Hej, jednak oczyszczalni nie będzie, zostaje szambo. Ale pytanie z pionami aktualne. Czy moze być tylko jeden w podanym miejscu ?
  16. Hej, No to mam elektrykę po podłodze w peszlach 20mm co jakiś czas przyłapana do chudziaka i na ściany wychodzi w bruzdach. Robię tak jak w projekcie czyli folie położę na przewody i wtedy dam 20mm styropian i pozniej resztę. Jestem w stanie dołożyć do grubszej folii ale wszystkie o grubości 1mm jaki znalazłem to pcv/pvc a w projekcie mam PE. Z tego co czytałem to te pcv/pvc są bardziej szkodliwe i sztywniejsze. Czy ktoś miał doświadczenie z folia pcv/pvc ? Lub czy możecie polecic jakas sprawdzona sensowna? W necie z pe znajduje tyko 0,5 mm grubości i często maja jeszcze tolerancje grubości +/- 50% wiec tak średnio. Dodatkowo jak ja kłaść? Czy jest jakiś oficjalny sposób kładzenia folii zatwierdzony przez jakieś instytuty? Chodzi o to ze jedni wywijają inni nie a tak naprawdę to chyba nikt nie wie jak to ma być do końca. I ostatnia sprawa. Spiżarnie mam 40 cm poniżej posadzki w kuchni. Jak tam położyć ta folie. Wywinąć na te 40 cm do góry? Ale co wtedy z tynkiem ?
  17. Właśnie mam już skrzynki rozdzielcze i przy nawiewie nie mam już wolnych podłączeń by coś dodać. Dodatkowo taki nawiew w lecie to raczej ciepły będzie.
  18. Hejka, czy jest ktoś kto ma spiżarnie i wyciąg WM w niej? Jak wam to działa ? Czy pomysł z posta wyżej ma sens?
  19. Hej, dziekuje za odpowiedz. Nom trochę w tym masz racji (mała działka i słaby grunt) i chyba faktycznie zostanie szambo jak na projekcie żeby na sile nie kombinowac. Dzwoniłem do gminy i kanalizacja jest ulice obok. Narazie nie kanalizują mojej ale jest coraz więcej domków i chyba oczyszczalnia nie zdążyłaby mi się zwrócić a miał bym możliwość podłączenia się pod kanalizacje. Dziękuję za potwierdzenie.
  20. Hej, dziekuje za odpowiedz. Nom trochę w tym masz racji (mała działka i słaby grunt) i chyba faktycznie zostanie szambo jak na projekcie żeby na sile nie kombinowac. Dzwoniłem do gminy i kanalizacja jest ulice obok. Narazie nie kanalizują mojej ale jest coraz więcej domków i chyba oczyszczalnia nie zdążyłaby mi się zwrócić a miał bym możliwość podłączenia się pod kanalizacje. Dziękuję za potwierdzenie.
  21. Hej, Dziękuję za potwierdzenie. Jeszcze ostatnia kwestia nad która się zastanawiam. Czy takiej pianie PUR robi jakas różnice czy to będzie płyta osb czy deski na która będzie natryskiwana (są jakieś ogólne wskazania?)? Ogólnie zastanawiam się nad deskami bo tańsze i nie są klejone (mniej chemii w powietrzu) ale boje się ze jak je dostane teraz to nie wyschną do wiosny/lata by kłaść na nie pianę.
  22. Hej chciałem podbić temat Też mam spiżarkę pod schodami z wejściem z kuchni i rekuperację. Mam zaprojektowany tam wyciąg 20m3/h - jedna rura 75. Czytam, że powinien tam być tylko nawiew, mi projektowali i zrobili wyciąg więc ile osób tyle opinii ale zastanawiam się skąd zaciągać powietrze do tej spiżarni i wymyśliłem, że płaskim kanałem wentylacyjnym przejdę przez ścianę do kuchni pociągnę do góry i wrócę przez ścianę nad podłogą półpiętra na schodach. Dlaczego tak? - w lecie na piętrze będzie klimatyzacja więc schodami będzie schodziło chłodne powietrze na dół i tam będzie zaciągane do spiżarni - może nie będzie to jakaś ogromna różnica ale zawsze - w zimie mam ogrzewanie podłogowe w całym domu i jakbym miał podcięte drzwi w kuchni to bym z dołu zaciągał ciepłe powietrze a schody nie są ogrzewane i jak coś to powinno nimi też chłodne spływać w dół. Czy to ma sens?
  23. Hej zaczynam przygodę z oczyszczalnią i przerobiłem nowsze pół i z tego co rozumiem to w zasadzie są dwie oczyszczalnie, które warto brać pod uwagę ZBS 6C/5C albo Biodisc. dodam że dla rodziny 2+ (1 lub 2) No i tutaj mam pewien dylemat. Grunt mam gliniasty i działka tylko 6 arów(w tym posadowiony dom) wiec tutaj najbardziej by mi pasowała studnia chłonna oraz jak najmniej widocznych elementów. ZBS - ma dwa otwory rewizyjne + ta stercząca skrzynka + kompresor do napowietrzania (okna sypialni bym miał 7m od skrzynki i boję się że będzie go słychać).Rozumiem że to pod względem technicznym same zalety jednak nie mam pomysłu na tą skrzynkę a średni żeby tak sterczała na środku i brzęczała. Biodisc - no tutaj jeden duży właz ale w zasadzie to wszystko tylko cena odstrasza. Tutaj mam kilka pytań: Czy słychać te kompresory od ZBS? Czy jest coś podobnej konstrukcji jak Biodisc ale w ludzkich pieniądzach(innego też niż Rotoset bo półka cenowa podobna)? Tak z ciekawości to co powoduje że ten Biodisc jest taki drogi? Wygląda na prostą konstrukcję bez złotych klamek. Jak otwory rewizyjne zabezpieczacie przed dziećmi? Chodzi o to żeby sobie nie podniosło i nie wskoczyło? Jest tam możliwość założenia jakiejś kłódki? I najważniejsze: czy na takim gruncie mogę postawić oczyszczalnię? Jeżeli tak to jakie rozwiązanie rozsączania by było najlepsze? [ATTACH=CONFIG]466774[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]466775[/ATTACH]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...