Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawel_krakow86

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pawel_krakow86's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Mam problem z nasza administracja w budynku wielorodzinnym. Od jakiegoś czasu przestała działać wentylacja mechaniczna w kominie przy kuchni. Efektem tego w domu mam ciąg wsteczny, zwiekszona wilgotność i dziwny zapach... Okazało się, ze na dachu nie działają ogólnie 2 wentylatory z powodu uszkodzenia silników. Jeden silnik udało się naprawić, drugi nie. Póki co nie mogę dojść do porozumienia w sprawie wymiany 2 wentylatora a tłumaczeniem jest wysoki koszt, itd. nowy wentylator formy Rosenberg kosztuje ok. 4500 zł netto. Teraz pytanie czy oni powinni to naprawić bez żadnego „gadania” czy musi być zatwierdzona uchwała? Jak dla mnie wentylacja musi działać odpowiednio i chyba nie jest potrzebna zgoda większości? Nie chce mieć pleśni w domu i dziwnych zapachów przez wsteczny ciąg. Z góry dziękuje za opinie.
  2. Tylko jak to zweryfikowac?
  3. Witam, Bardzo proszę o poradę. Mam pytanie odnośnie bardzo wąskiego pęknięcia na ścianie działowej, które pojawia się z dwóch stron ściany. Po zakupie mieszkanie z rynku wtórnego fachowiec przy odświeżaniu w zeszłym roku zaszpachlowal ryski przy użyciu akrylu szpachlowego, następnie pomalował ściany ale rysy wyszły powonienie po kilku miesiącach. Blok ma 8 lat, pęknięcie pojawia się z obydwu stron ściany działowej. Ściana jest zrobiona z bloczków, nie jest to płyta regipsowa. Co może być przyczyna i jak naprawić to raz i dobrze? Ogólnie ryski są mało widoczne i raczej się nie powiększają ale chciałbym się skutecznie pozbyć tego problemu. Poniżej załączam zdjęcia.
  4. Dziękuje za porady. Zaczniemy od wymiany uszczelniaczy poliuretanowych i będę obserwował. Jeśli to nic nie pomoże to zapewne trzeba będzie skuwać płytki i robic hydroizolacje na nowo... :/
  5. Podczas ulewy kapie z krawędzi i z płyty w miejscu widocznego zacieki. Plama robi się bardziej wyraźna i nawet podczas upałów nie znika całkowicie. Są jeszcze w pionie 2 balkony z podobnym problemem ale zaciek jest o wiele mniejszy. Wydaje się jakby ta woda wydostawała się z krawędzi lica płyty lub spod niej. Dodaje jeszcze zdjęcie jak kapie woda z płyty po zalaniu woda balkonu sąsiada. Może być tak, ze trzeba będzie cały balkon kuc i robic hydroizolacje płyty na nowo?
  6. Witam, Kupiłem mieszkanie w 8 letnim bloku prawie rok temu i mam problem z balkonem sąsiadów mieszkających nade mną. Od pewnego czasu zacieka płyta balkonowa przy czole balkonu. Jak popada to woda kapie z krawędzi elewacj i powstaje zaciek widoczny na zdjęciach. Zaczyna mnie to martwić ponieważ obawiam się, ze woda zacznie wreszcie dostawać się w stronę mieszkania i będzie o wiele większy problem niż jest teraz. Wspólnota chce wymienić uszczelniacze poliuretanowe na nowe i twierdzi, ze to pomoże. Oglądało już to 4 wykonawców i każdy z nich ma inna teorie. Jeden twierdzi, ze wymiana uszczelniaczy, inny chce robic kompleksowy remont balkonu, 3 mówi, ze to raczej wina odpływu na środku balkonu a czwarty w ogóle nie zna przyczyny. Odpływ znajduzjacy się na środku to nic innego jak rura skierowana w stronę ściany a następnie spływa woda przez odpływy na samym dole budynku w danym pionie. Płytki są całe, brak luzów, fugi również. Jedyne co zostało zauważone to uszczelnienie poliuretanowe kapinosow na łączeniu z płytkami oraz odpływu jest lekko odspojone od płytek. Proszę w takim razie o poradę co należy zrobić w takim przypadku i od czego zacząć żeby już teraz zapobiec destrukcji płyty balkonowej? Dołączam zdjęcia. Z góry bardzo dziękuje za porady.
  7. Witam, Niedawno kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego. Okna ogólnie haczyly w kilku miejscach, etc. co po 7 latach miało prawo się wydarzyć. Zamówiłem serwis okien, wyregulowali je, w jednym konieczne było dorzucenie podkładki pod szyba bo haczył górny prawy róg itd. Ogólnie facet wydawał się ogarnięty w temacie. Po jego wyjeździe wyszedłem na balkon i zauważyłem, ze okna maja szczelinę pomiędzy uszczelka zewnętrzna a ramą w dolnym roku po stronie klamki. Co może być przyczyna? Dodam, ze regulacja docisku ze średniego na maksymalny tylko trochę zmniejsza szczelinę ale jest ona w tym miejscu cały czas. Od środka uszczelki w miarę mocno przylegają. Załączam zdjęcia ze średnim i maksymalnym dociskiem. Dodatkowo okna są jakby lekko przenoszone. Lewy dolny róg od strony klamki jest wyżej niż od strony ściany a górny róg od strony klamki jest jest wyżej w stosunku do gornego od strony ściany. Czyli regulacja góra dół nic nie pomoże....Z góry dziękuje za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...