Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grzechu2605

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    77
  • Rejestracja

O grzechu2605

  • Urodziny 26.05.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bojanowo
  • Kod pocztowy
    63-940
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

grzechu2605's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. WItam dostalem wycene dla mojego domu na komplet okien + rolety. Zaoferowane zostaly okna firmy Sonarol Perfektherm (gl.montaz 80mm) - 6komorowe, 3 szybowe Drugie okna to Firmy Profiloplast (kolo Leszna) na Profilu VEKA Softline 76MD, okucia Winkhaus, 5 komorowa, 3 szybowa na korzysc Sonarolu przemawia cena (choc roznica na calz dom to okolo 1000zl , oraz wedlug danych lepszy wspolczynnik Uw. A VEKA to jendak VEKA - niewiem jakie sa klasy odpornosci na wiatr, ale SOnarol ma tylko klase B2 - z drugiej strony sa jednak rolety, ktore i tak sie zaslania podczas gwaltownych wichur. Prosze was o pomoc w podjeciu decyzji. pozdrawiam!
  2. Witam mozecie mi powiedziec ile okolo u was barli za wykonanie 1m2 (konstrukcja, kladzenie dachowki, montaz rynien - ogolnie komplet prac) Material mam we wlasnym zakresie. pozdrawiam!
  3. No i tak prostej w swoim zakresie odpowiedzi oczekiwałem. Serio, to już nie raz widzę, że na tym forum parę osób to wszystkie rozumy pozjadalo....
  4. A ty rozumiesz że jak bym był pewien to bym się nie pytał? Po pierwsze przeczytałem to w jakimś artykule na ten temat a urząd zawsze mówi to co im łatwiej. Btw. Poziom kultury na tym forum to dosyć niskie dno... Szkoda za to że poziom mniemania jest za to bardzo wysoki.....
  5. Witam, dostalem jakies 20 dnii temu warunki zabudowy (normalny dom jednorodzinny) i ogolnie wszytsko pasowalo. Jednak w miedzyczasie okazalo sie ze powierzchnia zabudowy jest ciut za mala (bylo 130m2 -+20% a potrzebuje 155m2 +-20%). Dzownilem do urzedu i powiedziano mi ze istnieje taka mozliwosc, musze tylko dostac zgode stron postepujacych. (czyli od wszytskich sasiadow). Ze wszytskimi nie bylo problemu, jedynie jeden sasiad (deweloper....) nie chce sie odezwac... i tu moje pytanie, czy moge zlozyc takze wniosek o zmiane bez jednej zgody? czy pozostaje mi ponowne zlozenie warunkow (z odpowiednia powierzchnia zabudowy)? Prosze o porade.
  6. To znaczy ze jak zasypie glina (grunt rodzimy) to nie potrzeba tak naparwde drenazu? - bo po co jak i tak malo przepuszcza. Z drugiej strony nie lepiej obsypac piachem lub zwirem i do tego drenaz? Ja mam ten sam grunt, ale teraz w styczniu po opadach wiekszych mialem wode nawet 30cm p.p.t. - czyli w humusie. Pytanie czy to jest woda gruntowa co zalega na glinie??? Czy w glinie piaszczystej moze tez byc woda?
  7. Witam Panie i Panow, stoje przed lekkim dylematem czy dom postawic na plycie fundamentowej czy jednak na tradycyjnym fundamencie. Problem na dzialce (przynajmnie w tej porze roku) to wysoki stan wod gruntowych. (gdzieniegdzie nawet 20-30cm pod powierchnia terenu. Moze mi ktos orientacyjnie przyblizyc roznice cenowe miedzy plyta a zwyklym fundamentem? Powierchnia zabudowy to oko 155m2 (scian nosnych a wiec i tez scian fundamentowych przy tradycyjnym fundamencie) to okolo 72m Dosdtalem juz jedna oferte na plyte 20cm EPSa pod plyta - okolo 62.000zl - ja to wyglada do normalnych fundamentow? Za kazda rade bede wdzieczny!
  8. no niewiem, mysle jednak, ze plyta to duzo wyzszy koszt niestety - no chyba ze sie myle... caly czas rozwazam jeszcze drenaz dzialki i postawienie domu na tradycyjnej lawie. Co myslicie o porzadnej izolacji przeciwwodnej? plyta mialaby wraz z tarasem okolo 165m2 a bez tarasu 150m2 (niewiem czy pod taras plyte sie robi????) Rzut: a dzialka teraz po wiekszych opadach wyglada tak: Jakie sa orientacyjne koszta takiej plyty?? Moze ktos sie wypowie bym mial jakis punkt zaczepienia. pozdrawiam!
  9. I jak cenowo roznica do zwyklych klasycznych fundamentow? Znalazles ekipe do plyty bez problemu?
  10. Witam! Chce na wiosne / lato zaczac prace z fundamentami (projekt jeszcze sie tworzy). Mam za soba juz badanie geotechniczne gruntu i ogolnie jest to glina piaszczysta - w opinii stwierdzone jako "grunty nadajace sie do bezposredniego posadowienia budynku". Jedyny problem to wysoki stan wod gruntowych.(Na dzien dzisiejszy - latem pewnie jest duzo nizszy....) Nawiercony poziom wody w jednym odwiercie to 40cm a w innych nastepuje saczenie i i woda stabilizuje sie na okolo 30cm p.p.t. Przy sasiedniej dzialce jest row melioracyjny lecz na mojej dzialce nie ma zadnych drenow (pismo od Wód Polskich). Poziom wody w rowie byl bardzo wysoki (ok 20cm od powiorzchni terenu, lecz po sparwdzeniu rowu na calej dlugosci stwierdzilem ze byl on w paru miejscach zasypany... Po zrobieniu przekopów poziom wody w rowie obnizyl sie w ciagu paru minut o jakies 20-30cm.... Na terenie gdzie ma stac dom czesciowo byl przez ostatni rok duzy ruch pojazdow ciezarowych (material budowalny itp dla dewelopera co buduje obok) Teren starsnie rozjechany (przez to takze troche grunt osiadl, tworząc lekka niecke, w której grimadzi sie woda opadowa itp..). Teren juz wyrownalem talerzówką- lecz obnizenie nadal jest.... Pytanie: co zrobic przed rozpoczeciem wykopow, aby obnizyc poziom wody gruntowej. Czy ma sens wykopanie np. w czterech rogach przyszlego budynku studzienek i wypompowywac ja? Lub ewentuelanie zrobic przekopy do pobliskiej wczesniej wspomnianego rowu? Poradzcie cos Deweloper i sasiad tez tonał ale domy juz stoja (po czesci juzx pare lat). Pozdrawiam!
  11. niewiem czy chodzi o podatek. Dostalem to pismo pare dni po tym jak dostalem z urzedu gminy projekt decyzji o WZ. Przypuszczam, ze nie ma tam zadnych drenow, jakoze byla to od dziesiecioloeci ląka. nie powiem ze jest tam niewiadomo jakie bagno po deszczach, ale sucho tez nie jest - no chyba, ze nie popada z jeden, dwa tygodnie - wtedy jest sucho. wod opadowych do kanalizy nie moge odprowadzac - to jest pewne, wiec cos z tym "deszczem" musze zrobic...
  12. Witam, ogolnie na okolo sa domy. jeziora nie ma. jest to teren gdzie powstaly w ostatnich 5 latach z 6 domow i byla to wcesniej ląka. - z tego przypuszczam, ze drenow tam nie ma - choc po drugiej stronie planowanej drogi powstaly rok temu 3 domy....
  13. Witam, nie wie czy trafilem w odpowiedni dzial... Tak wiec: dostalem wraz z projektem decyzji o warunkach zabudowy postanowienie od Wod Polskich. W postanowieniu widnieje, ze postanawia sie iz inwestor zobowiazany jest do uzyskania pozwolenia wodnoprawnego w przypadku wykonania urzadzen wodnych sluzacych do odprowadzania wod opadowych (np. studnie chlonne, wylot itp...) W daleszej czesci (uzasadnienie) widnieje, ze na terenie inwestycji nie wystepuja wody srodladowe, ani urzadzenia melioracji wodnych. na wykonannie urzadzen wodnych sluzacych do odprowadzania wod opadowych nalezy uzyskac pozwolenie wodnoprane Moje pytania: 1. Czy tu chodzi ogolnie o tzw dreny? (przy dzialce obok jest row). 2. Czy dobrze rozumie, ze zanim zaczne cos z fundamentami, nalezy zrobic dreny?? 3. Czy dreny zawsze sa konieczne? (jest w pismie wspomniane "... w przypadku koniecznosci wykonania urzadzen wodnych..." - kto o tym decyduje?? 4. Czy wniosek o pozwolenie wodnoprawne moge juz w tej chwili skladac??? Prosze o pomoc, bo jendak troche sie w tym pogubilem pozdrawiam!
  14. Witam, czy jest w ogole sens montazu cyrkulacji c.w.u w tej sytuacji? (zdj. ponizej) Mam jeszcze kuchnie, ona jest jakies 13m oddalona oraz druga lazienke na poddaszu (nad lazienka widoczna na zdjeicu)... w kuchni moze i taka cyrkulacja by sens maila, jakoze czesto włacza sie wode w zlewozmywaku.... ale w lazience na dole? hmmmmmm Prosze o was o krotkie porady
  15. Witam, tak naparwde nie mam juz jakos pomysłow narazie. tutaj planowana kuchnia. na gorze wyjscie na taras, na dole wyjscie do spizarni a po prawej salon. Chielibysmy miec w kuchni naroznik. Niewiem tez gdzie najlepiej usadowic okno na lewej scianie (sciana poludniowa) Ma ktos moze jakies insporacje? pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...