Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Swq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Swq

  1. Stronie od złośliwości - życie jest za krótkie, żeby tracić na nią czas. Liczyć chyba potrafię ale fakt, nie wyłapałem logiki Twojego porównania przy pierwszym poście. Zwracam honor i pozdrawiam
  2. Zastanawiam się dlaczego porównujesz nasze wyniki skoro mój dom jest o 100m^2 większy od twojego.
  3. Kwiecień: CO+CWU = 387kWh 95% w T2. Drugi okres grzewczy za mną i potwierdza się reguła mniejszego zużycia. U mnie wychodzi średnio 20% mniej.
  4. temp. 22-22,5st. pokoje ; 24st. - łazienki. rodzina 2+2 grzanie 90-95% w T2/G12W. Luty 2022 CWU - 86 kWh CO - 537 kWh
  5. Hej, HP jest jednowentylatorowa na R32. Moduluje do 19Hz z poborem 500W.
  6. Styczeń CO+CWU - 873kWh (90% w T2) temp. 22,5 w pokojach oraz 24st. w łazienkach.
  7. Projektowane było więcej ale wolałem zrobić grubszą wylewkę. Grzeje jedynie w T2 więc zużycie też większe, poza tym to pierwszy sezon grzewczy więc może za rok będzie lepiej BTW Sosnowiec jest częścią Zagłębia Dąbrowskiego nie Śląska
  8. Mieszkamy od kwietnia. Pierwszy zimny miesiąc za nami. CWU + CO 309 kWh w całości w T2. Temp. w domu 22-23st. Koszt : 92.7 zł
  9. Swq

    Panasonic Aquarea

    Zdarzało mi się grzać od niższych temp. w zbiorniku, temp. na zew. ostatnio była w granicach 10-13 st. Zastanawia mnie głównie fakt, iż przy takich samych częstotliwościach pracy sprężarki jest taka różnica w mocy.
  10. Swq

    Panasonic Aquarea

    Panowie, pompa i dom jak w stopce. Grzanie CWU od początku (kwiecień 2021) ustawione na 43st., raz dziennie. Pompa startuje z 57Hz kończy pracę na 65Hz w ciągu jednej godziny. Moc rosła od 1,5kW do 1,9kW (wskazania z podlicznika w pvmonitor). Od kilku dni przy takiej samej częstotliwości sprężarki, moc oscyluje od 1,9 do 3,0kW. Grzałka zbiornika wyłączona. Czym może być spowodowana taka sytuacja ??
  11. Mam taki sam zbiornik - 300l 3,4m^2 wężownicy (Webber W15). Wodę również grzeje raz dziennie do temp 43st. (czujnik na dole zbiornika), ale moje dzienne średnie zużycie to 1,7kWh. Masz czujnik na środku? Czy tak mało wody zużywasz, że twoje zużycie to 1,1kWh?? No i jaka pompa? Pytam z ciekawości.
  12. Swq

    Panasonic Aquarea

    Dzięki za bardzo przydatne info!
  13. Swq

    Panasonic Aquarea

    Wyłączyć ją może wzrost temp. na zew., który w przypadku krzywej obniży temp. zasilania. W moim przypadku kiedy dzisiaj w nocy było -2st., temp. powrotu zasiilania wzrosła do 29st. Teraz kiedy na zew. jest 6st. pompa się już wyłączyła, gdzyż temp. powrotu praktycznie zrównała się z temp. zasilania. Przy okazji zaobserwowałem jedną rzecz: - jeśli pompa zostanie wyłączona przez krzywą, pompa obiegowa pracując 10.5l/min spowoduje dużo mniejsz spadek temp. powrotu niż w przypadku kiedy pompę wyłącze harmonogramem przy pracy pompki obiegowej 0.12l/min
  14. Swq

    Panasonic Aquarea

    Dokładnie też tak zrobiłem. Jak widzisz koleszko Arturo, nie zaglądam na forum co godzinie więc nie miałem okazji ci od razu odpisać ale widzę, że poprzednicy zdążyli już cię skutecznie wyśmiać, więc ja sobie odpuszczę. No kolejne twoje zaczepki odpisywał nie będę ponieważ nie zniżam się do pewnego poziomu. Temat czytam z zaciekawieniem ponieważ jest tu wielu użytkowników z wielką wiedzą, którą jako świeży posiadacz PC staram się zdobyć. Nie, ty się do nich nie zaliczasz, ale to już też moim poprzednicy wypunktowali. Pozdrawiam
  15. Swq

    Panasonic Aquarea

    Panowie, od wczoraj nie dziala mi Service Cloud. Sprawdziłem moduł i wszystkie kontrolki świeca na zielono, zresetowałem modem. Jak skutecznie zresetować moduł? Edit: Znalazłem instrukcje.
  16. Swq

    Panasonic Aquarea

    Uzupełnione. Przepływ ok. 34l/min Podałem powyższe temp. dla przykładu. Oczywiście pompa nie jest w stanie podnieść temp. zasilania z 25st. do 30st. w kilka godzin. Długość trwania defrostu stwierdzam po podwyższonym mocy chwilowej widocznej na PVmonitorze dla podlicznika pompy. Od godz. 12:15 nie działa mi service cloud.
  17. Swq

    Panasonic Aquarea

    Jednostka jednowentylatorowa czyli defrost na grzałce. Gdy podniosłem temp. powrotu do 27st. to defrost (bez grzałki) trwał 12-14min. Każda temp. poniżej 27st. powrotu defrost 15 min. Gdy zasilałem 35st. i powrót był na 30st. nie obserwowałem długości trwania defrostu bo nie miałem jeszcze podpiętego kontrolera z PVmonitora. Czyli defrost zawsze będzie trwał 15 min jeśli temp. powrotu niższa niż 27st. ??
  18. Swq

    Panasonic Aquarea

    Panowie, Dom i pompa jak w stopce. Wszystkie rotometry odkręcone. Każdy defrost nie ważne czy zasilanie 25st. czy 30st. trwa równiutko 15 min. Od czego zależy czas jego trwania? Jest na to jakiś algorytm ?
  19. Swq

    Panasonic Aquarea

    Do dzisiaj też widziałem u siebie max. 70Hz a tu nagle 99Hz W ciągu dnia przy zasilaniu 25st. i temp. -11st. chodziła delikatnie na 24-38Hz z jednym wzrostem do 58Hz po defroście. Natomiast o 20 po defoście (de facto pierwszym od 10h) wskoczyła na 99Hz i pracuje w przedziale 73-93Hz. Do godz. 22.10 pobór zczytany z PVmonitora wynosi 31kWh.
  20. Co prawda nie włączałem programu suszenia betonu po zainstalowaniu pompy (19.11. - temp. w domu 11st.) tylko ustawiłem zasilanie 35st. to dopiero po 186 h pracy sprężarki czyli ponad tydzień ciągłego grzania, temp. powrotu dobiła do 30st. Dom masz niewygrzany, nie wiemy też na jakim etapie ocieplenia jesteś (opisz wszystko najlepiej w stopce), a to ma spore znaczenie przy osiąganiu zadanej temp.
  21. Swq

    Panasonic Aquarea

    U mnie na dzień dzisiejszy praca grzałki to prawie 10% ogólnej pracy pompy. Może to wynika z tego, że wciąż wygrzewam dom? i pompa chodzi na prostej praktycznie non stop jeśli sam jej nie wyłączę. Z poniższego załącznika widać, że podwyższone zużycia trwa 15 min. Może nie potrzebnie kombinuje, ale chce sprawdzić jak będzie się zachowywać pompa/sprężarka bez grzałki przy defroście. Jeśli są osoby, które wyłączają pompę na kilka godzin taryfy dziennej, zmuszając sprężarkę do startu w temp. powrotu na pewno grubo poniżej 27 stopni to czemu miało by ją zbytnio obciążać start w temp. do takowej zbliżonej. Czy są osoby, które mają Panasa High Performance i próbowały takiego zabiegu ??
  22. Swq

    Panasonic Aquarea

    Obecnie wszystkie obiegi są otwarte na maxa, temp. zasilania to 29st. , powrotu 26st. Przy defroście temp. powrotu spada do 25.75-25.50 st. Wyłączę grzałkę i będę obserwował jak zmieni się temp. powrotu i praca sprężarki. Dzięki za pomoc.
  23. Swq

    Panasonic Aquarea

    @MIG25 skoryguj jeśli źle zrozumiałem. Jest możliwość wyłączenie grzałki tak aby nie była odpalana przy każdym defroście (w momencie kiedy temp.powrotu jest poniżej 27st.) Jeśli tak, to proszę rozwiej pewne moje wątpliwości. 1. Czy jednocześnie nie będzie załączana przy spadku temp. zew. poniżej wskazanej w ustawieniach? 2. Czy aby nie wpłynie to negatywnie na żywotność sprężarki ? 3. Czy gwarant(Instalator) może mi to wytknął przy ewentualnym serwisie/usterce? 4. W którym miejscu w menu serwisowym/ewentualnie Service cloud ja wyłączyć?? Przyznam szczerze, że po moich ostatnich obserwacjach zużycia prądu przez pompę a włąściwie grzałkę podczas defrostu trochę się zniesmaczyłem(załącznik). Pompa HP niby przystosowana do domów niskoenergetycznych a grzałka odpala przy tak wysokiej temp, powrotu?? Próbowałem nawet ustawić temp. zasilania na tyle wysoko aby powrót nie spadał poniżej 27 st. ale wtedy w domu robi się sauna przy obecnych temp. zew. Zasiałeś ziarno nadziei...
  24. Swq

    Panasonic Aquarea

    Jaką masz pompę? że przy temp. zew. w granicach 0st. robi Ci defrosty średnio co 3,5h?? Pytam bo u mnie wychodzi 9 defrostów na 6h pracy (00.00-06.00)
  25. Swq

    Panasonic Aquarea

    U mnie wszystko działa bez zarzutów. Miałem podobno sytuacje kilka dni temu- wyglądała jak problem z komunikacją. Wrócił po kilku godzinach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...