Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ewulon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O Ewulon

  • Urodziny 11.12.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Stanisław Dolny
  • Kod pocztowy
    34-130
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ewulon's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Zastanawia mnie fakt, czemu ten problem jest głównie w jednym pomieszczeniu na piętrze?! Piętro niżej problemu nie ma..jedynie w ganku, przy wejściu do domu i to też odkąd wymieniliśmy okna. Nie bylo tam grzejnika, ale Zamontowaliśmy i kiedy jest mróz i lekko dojrzewamy to pomieszczenie to jest w miarę Ok. Wentylacji w tym pomieszczeniu-salonie na piętrze- nie ma. Jedynie pochłaniacz w połàczonej z salonem kucchnią. Jaką wentylację należałoby tam zamontować? Czy może jakiś osuszacz powietrza? Poradźcie.
  2. Okna nie mają nawiewników. Są mikrouchyły, ale gdy jest bardzo zimno na zewnatrz to nie wyobrazam sobie otwierania tam okien na mikrouchyly.
  3. Szukam porady i rozwiązania problemu. Dom ma okolo 30 lat, jest okolo 300m2, parter i dwa piętra. Dwa lata temu wymienione okna, w tym zmienione ogrzewanie na gaz i część grzejników właśnie na drugim piętrze. Dach niezmieniony, ocieplenie domu będzie robione w przyszlym roku. Problem dotyczy głównie drugiego piętra a w szczególności jednego pokoju. Salon ten ma okolo 24m2, znajduje się nad ogrzewantm garażem,który ma nieszczelną bramę garażową( będzie ona wymieniania w przyszlym roku), jednak sufit tego garazu ocieplilismy w tym roku styropianem(jakiejs szczególnej poprawy nie zauważyliśmy), znajduje sie bezpośrednio pod skośnym dachem, wystawiony jest na północ i tylko z tej strony ma okna, połączony z kuchnią otwartą przestrzenią(kuchnia jest trzy schodki wyzej i to dodatkowe 10m2. I w jednym i w drugim pomieszczeniu jest grzejnik panelowy. Efekt jest taki, że w zimie przy niewłączonych ogrzewaniu temperatura spada tam nawet do 17stopni, na włączonym ogrzewaniu okolo 19stopni. Okropnie parują szyby, tak że woda skrapla się na podłogę. Przy większej ilosci ludzi w pomieszczeniu, temperatura rosnie do okolo 21stopni i zaczynają „pocić się” sciany. Szukamy rozwiązania tego problemu. Czy ocieplenie+wymienie bramy garażowej w przyszlym roku pomoze? Czy trzeba zalozyc tam jakas wentylacje, klimatyzacje? Jaka, co dokladnie?Z kolei w lecie na pietrze jest bardzo duszno.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...