Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KUBAS777

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódzkie
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

KUBAS777's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czyli ulga tak naprawde obowiązuje do 2021? Znaczy wszystkie wydatki na termomodernizację można ponosić do 2021 a w przypadku braku dochodu przenosić do 2024? Myślałem żę te 3 lata to są ale na realizację pojedyńczego przedsięwzięcia a nie sztywno określony termin końcowy ulgi. Jestes pewny z tym 2021?
  2. Z tego co dzowniłem i pytalem wygląda to tak ze masz produkcje i pobór rozliczaną masz osobno droga i tania taryfę w okresie rozlcizeniowym . Jeśli masz nadwyzkę pordukcji w drogiej taryfie a w taniej za mało to jest ona przerzucona i zbilansowana.
  3. A jaki miałeś uzysk w grudniu i styczniu jak można wiedzieć? Pytam bo mam podobna wielkościowo instalacje ale na płasko i ciekawi mnie jak dużą różnicę robi nachylenie.
  4. U mnie przy instalacji 10kW Max produkcja to 12 kWh, ale mam nadzieję że to prze bardzo mały kąt (ok 8 stopni). Narazie instalacje mam drugi miesiąc i czekam do wiosny mam nadzieję ze wtedy będzie lepiej i instalacja nadgoni z produkcją.
  5. No to ja dodam teraz od siebie. Wniosek złożony elektronicznie 18 a dzisiaj przyszła decyzja o przyznaniu dotacji. Myślę żę jeszcze w tym roku dostanę przelew ale zobaczymy. ;)
  6. Panowie a ja pytanie z innej beczki. Instalacja prawie 10 kW w 2 stringach (20 paneli na jednym 11 na drugim) przewód solarny wg umowy miał być 6mm2 a właśnie znajomy zobaczył ze zamontowali mi 4mm2. Jakie realne straty mogę z tego tytułu mieć? Odległość od paneli do falownika ok 12 metrów?
  7. Mówisz o skrzynce wysłanych w profilu zaufanym tak ? Pytam ponieważ mam podobny problem składałem wniosek wypełniłem potwierdziłem przez bank wszystko ładnie pięknie a wg moich aktywności i skrzynki w profilu zaufanym nic takiego nie miało miejsca. Pewnie będę musiał wypełnić raz jeszcze. ;/
  8. W sumie nie spinam się jakoś strasznie że muszę dobrać klimę tak zeby chłodziła cały sezon ponieważ aktualnie mam piec na ekogroszek którym grzeje CO/CWU i jest on w pełni sprawny. Aktualnie z racji montazu fotowoltaiki chce przejśc na bardziej ekologiczne i ekonomiczne żródło ciepła ale i chłodu latem. W razie gdyby w zimę klima nie dawała rady to odpalam piec na grzanie i nie ma problemu. Własnie co do ceny to musze konkretne oferty zobaczyc ale aktualnie patrzac po cenach zakupu w sklepach internetowych to różnica w cenie multisplita a pojedynczych jest prawie żadna, przynajmniej przy tej budżetowej marce na którą patrzę bo myślę o GREE. Właśnie apropo tej marki to ma ktoś jakies konkretne uwagi? Zdaje sobie sprawę że wydajnościwo nie jest to daikin czy mitsubishi, ale nie ukrywajmy cenowo też jest róznica. A jak przeglądam i czytam opinie to odradzają tą firme tylko monteży i serwisanci firm konkurencyjnych. Jakies konkretne opinie na temat modelów tej marki Albo ktoś może coś polecić innego co mnie nie zabije cenowo ?
  9. No tak naprawdę klima kiedyś służyła tylko do chłodzenia a teraz mamy invertery które chłodzą i grzeją( w sumie zazwyczaj mają większa moc grzewczą niż chłodzniczą). Tak jak mówiełem w sumie to są tak naprawdę pompy ciepła typu powietrze-powietrze więc problemu teoretycznie byc nie powinno. Jak bedzie się zobaczy. Wracając do bardziej technicznego aspektu tematu jestem zdecydowany na ogrzewanie klimą w okresach w których będzie dawała rade dogrzać mieszkanie. Wcześniej miałem plan na multisplita na ok 4-5 wyjść (docelowo myślałem o 3 klimatyzatorach i w późniejszym czasie wykonania wymiennika freon woda do ogrzewania wody. Ale im dłużej myślę tym bardziej zastanawiam się czy nie lepsza opcją były 3 osobne klimy i grzanie wody grzałką. Grzałka wiadomo mniejsza sprawność ale z drugiej strony kiedy mi się zwróci różnica w cenie grzałki i wymiennika freon-woda... Co do plusów 3 osobnych to na pewno to że mogę je włączać niezależnie i niżej mogą zejść z wydajnością niż jedna wielka jednostka multisplita. Minusem jest na pewno koszt serwisu trzech jednostek w porównaniu do jednej. Ktoś miał podobny problem rozważania? Ktoś może polecić któreś z rozwiązań?
  10. Tak właśnie o tym rozwiałem z firmami montującymi i jedni mówią ze nie ma problemu mogą napisać pompa ciepła a inni że nie. Tak naprawde to jest taka pompa ciepła typu powietrze powietrze . Wymóg jest ze pompa musi spełniać klasę A+ a w sumie wszystkie spełniają także wszystkie warunki są spełnione ale ciekawiło mnie czy ktoś już tak własnie robił. No nic dzięki za informację i zostaje szukać osoby która odpowiednio wypisze fakturę
  11. Mówisz o uldze termomodernizacyjnej na klimatyzator? Nie miałeś problemu tego odliczyć? Dzowniłem do kilku firm montujacych klimy i jedni mowią ze nie ma najmniejszego problemu inni że zależy od urzędu.
  12. Zbiornik po starym hydroforze jeśli jest w dobrym stanie się nada, ale nie te które wysyłasz bo jak sam piszesz nie da się ich postawić do pionu i na pewno nie maja 3 mm ścianki.. Idea buforu ciepła jest taka że ma być rozwarstwienie a więc musi stać w pionie ten zbiornik. Mimo to życzę szczęścia przy próbach bo widzę ze decyzja już została podjęta.
  13. Ale ja tego domu nie buduje. To jest stary dom po termomodernizacji ogrzewany ekogroszkiem z podajnika. Teraz z racji montazu instalacji fotowoltaicznej i nadwyżki prądu planuje w większości przejść na ogrzewanie elektryczne. Ale z tego co czytam i kombinuje to ogrzewanie grzałkami istniejącej instalacji wodnej ma słabą sprawność (1:1), typowa pompa ciepła wraz z osprzętem to ok 35 tys i nie daje komfortu chłodzenia latem (instalacja CO tylko na grzejnikach). Stad pomysł multi splita bo daje on komfort chłodzenia latem i grzania w zimie, a i finansowo wydaje się kosztować połowę ceny pompy. Kocioł na ekogroszek i tak by został w przypadku dużych mrozów gdy klima by nie dawała rady. Pytanie tylko ile realnie jest mi wstanie ogrzać taki multi split np GREE o mocy 13,5kW na grzaniu i chłodzeniu i czy 3 jednostki wewnętrzne (np 2x 5kW i 3kW) wystarczą na taką powierzchnie. Zdaje sobie sprawę z tego że drzwi do pokoi muszą być otwarte aby ciepłe powietrze się rozchodziło.
  14. Miałbym pytanie dla osób które korzystają z ogrzewania klimatyzacją jaka jest rzeczywista wydajność i przelicznik mocy na m2? Sprawa wygląda tak że do ogrzania mam dom niecałe 200m2. Planowałem jednostkę typu multi split (stary termo modernizowany dom, bez możliwości kanałówki). Myślałem o zamontowaniu dwóch jednostek wewnętrznych na parterze i jednej na pietrze w korytarzach z których wchodzi się do poszczególnych pokoi. Dom aktualnie ogrzewany jest ekogroszkiem. Z racji montażu instalacji fotowoltaicznej aktualnie myślę nad przejściem na ogrzewanie elektryczne. Pompa ciepła wraz z osprzętem jest zbyt droga a do tego nie daje mi chłodzenia latem, a ogrzewanie typowo elektryczne niska sprawność. Czy mój pomysł ogrzewania takiego domu ma szanse realizacji? Od razu mówię ze zakładam dogrzewanie ekogroszkiem w porach typowo zimowych (mocno ujemne temperatury).
  15. Witam, Miałbym pytanie odnośnie ulgi termomodernizacyjnej związanej z remontem/rozbudową domu mieszkalnego. Jestem posiadaczem starego domu mieszkalnego, w którym planuje gruntowny remont oraz rozbudowę. Z ulgi termomodernizacyjnej skorzystać można co do domów już istniejących - teoretycznie warunek spełniony, ale w przypadku rozbudowy odliczyć można tylko tą cześć która dotyczy budynku już istniejącego. Ktoś wie jak to rozliczyć tą część? Np. w przypadku dachu, który będzie zmieniany istotna jest aktualna powierzchnia dachu, a wszystko ponad tą powierzchnie liczone jest jako rozbudowa i nie można tego odliczyć? Podobnie w przypadku np. ocieplenia czy wymiany instalacji CO. Ma ktoś może praktyczną wiedzę jak to najlepiej załatwić? Pytałem w krajowej informacji skarbowej ale otrzymałem informację ze możliwość odliczenia dotyczy budynku już istniejącego i części już istniejącej, jak to oszacować i policzyć już nikt nie powiedział bo pewnie sam nie do końca wie. Kto w ogóle będzie kontrolował czy zostało to prawidłowo oszacowane o ile w ogóle ktokolwiek będzie sprawdzał czy prace zostały wykonane? Z góry dziękuje za udzielenie jakichkolwiek informacji i rad
×
×
  • Dodaj nową pozycję...