Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Raf9001

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Raf9001

  1. Na razie nie mogę się doczekać na ten młotek. Ale z racji tego że pada dzisiaj deszcz, to po godzinie może półtorej poszedłem do piwnicy z latarką i świeciłem po bloczkach i belkach aby zobaczyć czy nasiąkają, gdzie nasiąkają albo czy przeciekają. Nie wiem czy to jakkolwiek miarodajny test by określić czy beton jest ok czy nie. Na większości bloczki były suche, ale pokazały się też miejsca gdzie kilka bloczków w rzędzie pociemniało, pojawiały się pojedyncze mokre punkty na bloczkach, z kilku zaczynało kapać, a tam gdzie już skułem beton to kapało konkretniej. Dziwne to że przy wieńcu też kilka bloczków robiło się mokrych ale to może na łączeniu wieniec-bloczek pociekło wzdłuż po bloczku. Domyślam się że jak będzie dłużej padało to nasiąkną wszystkie, źle to czy normalne?
  2. @d7d Dokułem się do bloczka. Próbowałem w 3 miejscach, udało się w jednym, tam gdzie było największe echo (taki dźwięk jakby czegoś pustego). W innych dwóch miejscach ciężko było kłuć to zostawiłem. Do bloczka dokułem się dość szybko, najwidoczniej w tym miejscu beton nie przyległ. Wychodzi na to że przemrożona może być tylko część stropu albo jakieś place a nie cały nadbeton (nie licząc tego że na całości złuszczyła się górna warstwa). Jutro albo w poniedziałek ma być ten młotek schmidta.
  3. Jedyną ekspertyzą i badaniem będzie przedstawiciel firmy betoniarskiej + młotek schmidta. Na razie usuwam to co jest luźne i wychodzi na to że to ok 1cm (+ - 2mm). A może by zrobić tak, że jak już usunę ten 1cm, zostanie wtedy 2cm betonu na bloczkach. Dać na to warstwę szczepną PCC (Sika® Repair-10 F jest gotową, jednoskładnikową zaprawą cementowo-polimerową (PCC/SPCC) zawierającą mikrokrzemionkę. Sika® Repair-10 F jest przeznaczona do wykonywania warstw zabezpieczających odsłonięte zbrojenie oraz warstw sczepnych w systemie Sika® Repair F. Sika®) albo jakiś grunt głębokopenetrujący do betonu, podnieść szalunki o 3cm albo i te 4cm i tyle dolać betonu z włóknem szklanym. Wtedy wyszło by 5cm/6cm betonu na bloczkach. Nie wiem, gdybam, szukam każdego możliwego rozwiązania A to frezowanie to nie uszkodzi bloczków które i tak nie są z jakiegoś super twardego materiału? (keramzyt) d7d - pisałeś bym sprawdził przyczepność tego słabego betonu do pustaków - jak mam to zrobić? Dokuć się do bloczka?
  4. Na żebrach beton powinien być ok (no oprócz tej warstwy co się z łuszczyła i odpadła) bo mają grubość 24cm Aż tak głęboko się nie dogrzebałem by sprawdzić jaka jest przyczepność betonu do bloczków (chyba że mogę to jakoś inaczej sprawdzić). Na razie zmiotłem tę wierzchnią warstwę to miejscami do szalunku ubyło ok. 1cm. Tak czekam na młotek schmidta i dopiero wtedy zacznę coś działać. Takie coś jest w instrukcji którą wysłał mi producent To samo ma na swojej stronie: http://terbud.net.pl/nasza-oferta/stropy-teriva/
  5. A jeżeli ten beton ma mniej niż b10 to też go zostawiać? Czy belki i pustaki wytrzymają taką dodatkową ilość betonu, te 4cm? W zaleceniach wg których robiłem (instrukcja od producenta terivy) mam 3cm nadlewki nad pustaki. Te 4cm to przecież drugie tyle. Najdłuższe belki mam 5m nad jednym pomieszczeniem, nad dwoma pozostałymi pomieszczeniami belki są długości: 2,4m i 3,3m. Jest to strop nad piwnicą czyli podłoga dla parteru
  6. Witam w grudniu zalewany był strop teriva 3,5cm warstwą betonu B20. Pogoda okazała się jednak inna niż zapowiadana i konkretniej przymroziło około 40godzin po wylaniu. Wierzchnia warstwa cała się złuszczyła i odpadła. Przedstawiciel firmy betoniarskiej stwierdził że na 90% beton nadaje się do zerwania, bo przemroziło go na wylot (ta warstwa nad bloczkami). Na dniach stwierdzi to jeszcze młotkiem schmidta ale powiedział że przebije się tym aż do bloczka, w sensie że beton który tam jest będzie miał mniej niż 10mpa. I teraz moje pytanie: w jaki sposób to zerwać nie uszkadzając bloczków? Czy może wydrapać/skuć ile się da, podnieść szalunek o 1cm (maksymalnie o 1cm bo wtedy będzie już łącznie 4,5cm) i wtedy zrobić nadlewkę z włóknem szklanym dla wzmocnienia. Kurde sam nie wiem co robić, nie mam żadnego pomysłu na to ;(
  7. Witam, chodzi mi o piwnicę, a mianowicie o wykopany na nią dół. Wraz z narzeczoną chcieliśmy budować dom z piwnicą i poddaszem użytkowym. Roboty budowlane stanęły na etapie wykopania dziury pod piwnicę (1,8m). Jak to w życiu bywa, z narzeczoną już nie jesteśmy razem. Tak wyszło. Ale ja dalej chciałbym się wybudować, ale dla samego siebie nie potrzebuję tule miejsca i nie potrzebuję piwnicy, chciałbym na tym miejscu postawić zwykłą parterówkę. I teraz moje pytanie: ziemię z wykopu wciąż mam, jest to żwirowata ziemia, trochę gliniasta, chciałbym zasypać tę dziurę o 80cm czyli do 1m od poziomu 0 i na tym postawić fundamenty. Czy jest to wykonalne? Czy dom nie zacznie po kilku latach osiadać? Czy zamiast ław fundamentowych w tym przypadku wylać płytę? Czy jak mam projekt domu z piwnicą to czy mogę wybudować go bez piwnicy i bez konieczności wydawania kolejnej decyzji i zmian w projekcie?
  8. Witam, mam podobny problem co autor postu. Chodzi o piwnicę, a mianowicie o wykopany na nią dół. Wraz z narzeczoną chcieliśmy budować dom z piwnicą i poddaszem użytkowym. Roboty budowlane stanęły na etapie wykopania dziury pod piwnicę (1,8m). Jak to w życiu bywa, z narzeczoną już nie jesteśmy razem. Tak wyszło. Ale ja dalej chciałbym się wybudować, ale dla samego siebie nie potrzebuję tule miejsca i nie potrzebuję piwnicy, chciałbym na tym miejscu postawić zwykłą parterówkę. I teraz moje pytanie: ziemię z wykopu wciąż mam, jest to żwirowata ziemia, trochę gliniasta, chciałbym zasypać tę dziurę o 80cm czyli do 1m od poziomu 0 i na tym postawić fundamenty. Czy jest to wykonalne? Czy dom nie zacznie po kilku latach osiadać? Czy zamiast ław fundamentowych w tym przypadku wylać płytę? Czy jak mam projekt domu z piwnicą to czy mogę wybudować go bez piwnicy i bez konieczności wydawania kolejnej decyzji i zmian w projekcie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...