Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dertx

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dertx's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

14

Reputacja

  1. Dziękuję za odpowiedzi. Wnioskowałem o otwór w ścianie - nie określając jej typu (byłem pewien, że jest działowa). Zarządca stwierdził, że ściana jest zinwentaryzowana jako konstrukcyjna. Na ścianie nie opiera się nic - otwór między stropem a ścianą był wykonywany. Ściana ma około 25cm grubości.
  2. Witam, chciałem dotrzeć do odpowiedzi czy jest możliwe wykonanie otworu w ścianie konstrukcyjnej nie nośnej bez projektu. Sprawa dotyczy ściany w kamienicy. Rozpocząłem zbieranie informacji od zarządcy, który stwierdził, że musi o tym zadecydować urząd miasta. W wydziale architektury dostałem informację, że jeśli konstruktor napisze odpowiednie oświadczenie to można otwór zrobić bez całej machiny biurokratycznej - składając jedynie owo oświadczenie do zarządcy, który jest wtedy kryty. I tu zaczynają się schody. Rozmawiałem już z kilkoma konstruktorami i żaden z nich nie bardzo chce słyszeć o oświadczeniu. Napierają na wykonanie projektu. Dodam, że jeszcze żaden z konstruktorów nie był na oględzinach. Ściana jest na ostatnim piętrze i nic się na niej nie opiera - nad nią jest tylko deskowanie podłogi strychu. Mniejsza o to. Interesuje mnie jak wygląda uproszczona procedura - zakładając, że mogłaby być taka zastosowana. Z góry dzięki za wszelkie wskazówki!
  3. Witam! Chiałem się poradzić w sprawie wykonania podłogi w mieszkaniu ze stropem drewnianym międzykondygnacyjnym. Podłogę rozebrałem (linoleum, płyta OSB, stare deski), usunąłem polepę, wszystko jest wyczyszczone i oczekuje na położenie nowej podłogi. Chciałem złapać poziom w całym mieszkaniu uwzględniając fakt, że odległość najwyższego punktu - licząc od dźwigarów do poziomu drzwi wejściowych - to około 70/75mm, a do najniższego 110mm. Belki stropowe o szerokości 150mm rozstawione są co 700mm (licząc między osiami środkowymi belek). Belki są w bardzo dobrym stanie. Deski ślepej podłogi są na wysokości około 120mm od górnej krawędzi belki. Nową podłogę planuję przygotować na legarach (kantówki 60x40mm impregnowane) w rozstawie 420-450mm z płyty OSB 25mm. Między belki stropowe chcę położyć wełnę mineralną 100mm. Zastanawiam się czy tak przygotowana podłoga wytrzyma obciążenie mebli i czy będzie wystarczająco wygłuszona. Równocześnie chciałbym zachować wentylacje zarówno belek stropowych jak i legarów. Czy legary powinienem mocować do belek stropowych na sztywno, czy dać im swobodę przemieszczania na przykład ułożyć między kątownikami bez skręcania? Prosiłbym o opinię. Wszelkie pomysły porady mile widziane!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...