Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Arek07

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Pruszcz Gdański
  • Kod pocztowy
    83-000
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Arek07's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za wszystkie sugestie, natomiast okazało się iż puścia złączka na przewodzie wodnym pod posadzka stąd taki problem i woda pod posadzka, teraz zostaje suszenie i naprawa
  2. Nie bardzo rozumiem, może nie do końca zdjęcia odzwierciedlają wszystko. natomiast papa pod ścianą wewnętrzną jest na ten samej wysokości co folia pod styropianem i stykają się na rogach gdzie folia idzie do góry.
  3. Dzisiaj zbiłem posadzkę i dolna warstwa styropianu jest delikatnie mokra, pod folią również jest mokro:bash: Wody gruntowe są dość wysoko na tym terenie natomiast dom stoi powyżej gruntów kilka kilkanaście cm. Czy polecacie jakiegoś fachowca z okolic Trójmiasta (pomorze)?
  4. Dziękuję bardzo za pomoc i sugestie. Znalazłem kilka zdjęć z budowy, zaznaczyłem również ściany których problem dotyczy. Za tą białą ścianą gdzie ściągnełem listwę jest kuchnia i zabudowane szafki bez wody itd. Ścianki działowe były położone na papę, nadatek zaprawy był zbity, póżniej położona folia aż do góry, więc nie bardzo wiem gdzie został popełniony błąd że dzieje się to w taki sposób.
  5. Gazobeton był układany na pape i później murowany, podłoga i boki były grubą folia, a przed wylewką boki ścian były odilozowane cienka pianka przez fachowców od wylewek
  6. Ławy, tam gdzie odpada tynk, ściana stoi na ławie. Izolacja była dawana pod mury i podczas wylewki, Mury są z gazobetonu. Najbardziej wychodzi to przy spiżarce przy kuchni, dokładnie dookoła. Spiżarka wewnątrz nie ma ogrzewania i ściany są ocieplone 2cm styropianem. Drugim miejscem też bardziej intensywnym są dwie ściany przy małej łazience, z której rzadko się korzysta.
  7. Witam Mam problem ze ścianami wewnętrznymi z których wybrzusza się tynk i odpada przy listwach przypodłogowych. Projekt domu to Murator znany wariant 2, c 114b,zamieszkały od początku roku 2018, ogrzewanie podłogowe. Po wprowadzeniu się do domu po kilku miesiącach, 03-04.2018 zaczął wybrzuszać się tynk przy ścianach wewnętrznych i listwy przypodłogowe z mdf naciągneły wody. Zerwałem je wszystkie, wysuszylem ściany, poszpachlowałem 08.2019 i pomalowałem na nowo ściany. Po jakimś czasie przykleiłem nowe listwy z PCV. Problem wynikł z niedosuszonych ścian (rozpoczęcie budowy pączątek 2017, zamieszkanie początek 2018.) Niestety ale ściany wewnetrzne po niespełna roku w niektórych miejscach znowu zaczeły się wybrzuszać. Teraz nie wiem co może być powodem:bash:, Proszę o pomoc i sugestie. .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...