Program93
Użytkownicy-
Liczba zawartości
437 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Program93's Achievements
STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)
33
Reputacja
-
Cześć . Około 2 lat temu tynkowano mi budynek gospodarczy 400m2 tynkiem CW ręcznym . Problem jest taki , że ekipa przed tynkowaniem wyrównywała ściany / wnęki do równego za pomocą betonu komórkowego ok.150m2 nie zagruntowali tego i już po kilku miesiącach , az do dziś powstały pęknięcia oraz głuche miejsca gdzie były murowane miejsca . Już wcześniej za moja namowa łączenia murowania do starego muru zostały wzmocnione siatka rabitza . Tak jak wspomniałem rok po pęknięciach nic dalej się nie dzieje jest tak samo , wiadomo najlepiej skuć , ale ekipa już nie istnieje , sam tego poprawiać nie będę , a mam plan zagruntować i pomalować ten tynk i tutaj moje pytanie . Czy rysy poszerzyć i wcisnąć jakiś akryl czy jakiś inny pomysł ?
-
Cześć , Lata temu w łazience została poprowadzona „podłogówka” z rurek miedzianych w wylewce betonowej 0 izolacji pociągnięte to standardowo z zasialania instalacji CO . Problem jest taki , że w łazience jest 22 stopnie rtl odkręcony na max w podłogę idzie 40 stopni tak jak na grzejniki . Pytanie brzmi czy na rurce zasilające łazienkę mogę dać jakiś zawór dławiący lub z nastawa wstępna czy coś to poprawi obecnie woda idzie tam pełnym przepływem az słychać szum z rur , czy zdławienie przepływu spowoduje lepsze dogrzanie pomieszczenie czy zostawić jak jest ?
-
Problem leży w zaworach termostaycznych maja małe nastawy wstepne max 150l/h wymienię je na zawory herz gdzie regulacja jest do 0,5m3/h wiec dużo lepiej przy pompie 25-6 zacznie to jakoś działać . Teraz zapytanie jak domowym sposobem wyliczyć ustawić przepływ na grzejniku aluminiowym 20 i 25 żeberek , dodatkowo drabinki w łazienkach . Temp za zaworem będzie 40 w mrozy 45 wiec jakaś regulacja pogodowa odpada . Ewentualnie zakupić urządzenie grundfosa do równoważenia hydraulicznego …?
-
Schemat podłączenia instalacji : https://zapodaj.net/5dd0ecb279d72.jpg.html Pompa kotłowa 25-4 ustawiona na 1 bieg , ponieważ roznica zasilanie powrót to 2 stopnie wiec nie widzę sensu dawać więcej . Ze sprzęgła wychodzi najwyżej pompa 25-6 potem 25-4 podłoga i 25-4 bojler . Kocioł sprzęgło podłączony 28mm miedz sprzęgło instalacja 28mm CO podłogówka i CWU na 22mm . Przed montażem sprzęgła gdy był 4d grzejniki grzały dobrze , pompa zawsze była w auto i bylo dobrze , a teraz zimne grzejniki mimo niezmienionych nastaw wstępnych na zaworach . W instalacji jest kilka grzejników 25 żeberek są podłączone krzyżowo , 20 żeberek już bocznie , ale jak wspomniałem przez tyle lat bylo dobrze . Czy winą może być tutaj wlany inhibitor korozji ? Sam już nie wiem co jest nie tak , albo się pompa CO kończy choć pokazuje normalne zużycie mocy czy tez przepływ m3/h
-
Witam , Miałem rdzawy nalot na kostce płukanej , zakupiłem środek JURGA HD cleaner oraz JURGA rdza i sadza , zastosowałem się do instrukcji produktu , ale prócz znikomego efektu usunięcia ślady rdzy zostały ciemne plamy . Najpierw zrobiłem testy na białej kostce tutaj trochę pomogło oraz nie widać efektu ubocznego , gdy zastosowałem to na grafitowej kostce do prawda już wypłowiałej i wysezonowanej to został efekt z załącznika . Jeżeli ktoś wie co poszło nie tak , jak teraz to naprawić , myślałem , żeby cała tą kostkę oblać z pianownicy wtedy całość ściemnieje .? Nawet na cokole gdzie jest tynk i ten preparat zmywałem zostały ślady … Ewentualnie proszę polecić jakiś produkty do usuwania śladów po żelazie , nawozie , rdzy czy może nawet coś uniwersalnego z neutralnym pH. https://zapodaj.net/7fa57803d6b6d.jpg.html https://zapodaj.net/0cf0fa075070b.jpg.html
-
Brak rozdzielacza bezpośrednio rura 1 cal miedz i rozgałęzienie na fi18 fi15 do grzejników , najlepsze , ze jak zamiast sprzęgła był 4d to grzało normalnie . Schemat podłączenia sprzęgła zrobiłem prawidłowo , ponieważ się na tym znam , ale dlaczego teraz tak się dzieje , sam nie wiem …
-
Zawór 4d zamknięty , pompa na powrocie z zaworu wyłączona .
-
Mam problem w instalacji i nie wiem już jak go rozwiązać . Instalacja na sprzęgle hydraulicznym , tutaj pompa kocioł sprzęgło czyli powrotna jak i pompa podłogowa z zaworem i pompa CWU działa dobrze tak CO działa słabo . Wszędzie pompy alpha 2 25-4 , CO 25-6 i pompa w trybie auto , instalacja to grzejniki z zaworami i głowicami problem jest taki , ze nawet przy obecnej temp. puszczenie 40 stopni na grzejniki i rozkręceniu głowicy ( lub zdemontowaniu ) nie daje ciepła na całym grzejniku może tylko kilka żeber . Instalacja odpowietrzona oraz sprawdzona , wiadomo dając pompę na pełna moc uzyskuje ciepły grzejnik , ale to w moim przypadku nie jest rozwiązanie z racji hałasu oraz wymaganej pracy trybu auto w moim przypadku . Instalacja to przeważnie 20-25 żebrowe grzejniki podłączenie boczne lub krzyżowe , ale efekt jest taki sam . Jak ktoś chętny do dyskusji oraz pomocy to może uda się to jakoś wyjaśniać i naprawić .
-
Jakoś to rozplanuje , ale raczej w tych zimniejszych pomieszczeniach nie ustawie niżej jak 16 stopni .
-
Witam , Mam pytanie na temat ogrzewania domu grzejnikami przy założonych termostatach . Dom 500m2 , 3/4 pomieszczeń jest mało używanych i zastanawiam się czy lepsza opcja będzie zostawienie w takich pomieszczeniach głowicy na 2(16) , a pozostałe pokoje na 3 (20) czy tez lepiej utrzymywać stała temperaturę wszędzie na 3 czyli uniknięcie wychładzania przez większość pomieszczeń ?
-
Witam , Czy mogę położyć taki system na płytki klinkierowe położone 10lat temu na tarasie . Taras niezadaszony nad pomieszczeniem ogrzewanym , płytki trzymają bdb , do tego pod spodem jest hydroizolacja . Czekam ja odpowiedz producenta , ale wydaje mi się , ze jak pdzwsmaruje gruntem systemowym do tego płytki wypalane są chropowate wiec powinno się to trzymać . Jakie wasze opinie ?
-
Czyli z dwojga złego lepiej dać zasilanie na skos tracę 20% z 25 żeberek , ale to lepiej niż boczne zasilanie i grzankę 15 żeberek . Co do przepływu mogę go zwiększyć , żeby wydajność była większa zamiast katalogowych 110l/h dać 150l/h ?
-
Czy mogę położyć cały system kamienny dywan na balkonie nad pomieszczeniem ogrzewanym gdzie są 10 letnie płytki klinkierowe ? Balkon był dobrze zrobiony płytki trzymają się mocno pod spodem hydroizolacja. Jeżeli grunt szczepi to chyba nie ma przeciwwskazań jedynie wątpliwość czy żywica się złączy z klinkierem .
-
Podłączenie w skos to chyba właśnie daje te zgubione procenty przez zasilanie boczne ?
-
Max 45 stopni na instalacje płynie . Ustawie przepływ tak , żeby delta była 5 czyli 40 na powiecie z drabinek . Nie wiem czy to coś podpowie , ale 25 mam podłączone fi18 , a 20 już fi15 . Choć i tak jak wspomniałem niezależnie od średnicy przepływ na 25 mam 120l/h , a 20 żeberek ma 100l/h