-
Liczba zawartości
13 -
Rejestracja
-
Wygrane w rankingu
1
Ostatnia wygrana bydluck w dniu 19 Stycznia 2020
Użytkownicy przyznają bydluck punkty reputacji!
O bydluck
- Urodziny 28.07.1987
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Bytom
-
Kod pocztowy
41-902
-
Województwo
śląskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
bydluck's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
19
Reputacja
-
Jednak jest wszystko w porządku, po telefonicznej rozmowie z instalatorem okazało się że zawory są zamontowane. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tego typu rozwiązaniem. Otrzymałem zdjęcie i jest git także nie było tematu
-
Hej, zleciłem wykonanie instalacji CO w mieszkaniu. Instalator zamontował nam kondensat dwufunkcyjny firmy Termet z serii Silver. Przy ostatnim spotkaniu otrzymałem instrukcję obsługi do tego pieca i zauważyłem że producent podaje informację aby zamontować zawory na wyjściu i wejściu z CO, dodatkowo należy zamontować filtr skośny do wody na powrocie z CO. U mnie wygląda to tak, bez zaworów i filtra: No i teraz pytanie czy jest to na tyle poważny błąd aby męczyć instalatora o dorzucenie brakujących elementów czy jednak nie ma to większego znaczenia? Jak to wygląda w waszej praktyce? A może że czepiam? Zawór byłyby przydatny w momencie demontażu pieca, nie byłoby konieczności spuszczania całej wody z obiegu. Z drugiej strony piec posłuży nam pewnie kilka lat zanim go wymienimy, więc siłą rzeczy przy jego wymianie zalalibyśmy układ nową wodą.
-
Cześć! Planuje WM z rekuperatorem. W salonie będzie kominek z zamkniętą komorą spalania oraz z dostarczonym powietrzem z zewnątrz do kominka w postaci tzw. zetki. I teraz pytania: 1) czy zamiast zetki w fundamencie nie byłoby lepiej doprowadzić powietrza z zewnątrz kominem systemowym? Coś na zasadzie 2w1 tzn. jeden kanał to wyrzut spalin z kominka a drugi to wentylacja i dostarczanie świeżego powietrza do kominka. 2) Czy przy połączeniu kominka z zamkniętą komorą spalania + doprowadzanie powietrza z zewnątrz zetką + WM to czy muszę do salonu doprowadzić wentylację grawitacyjną? Czytając różne opinie w sieci napotkałem masę sprzeczności i już zgłupiałem. Jeśli jest konieczna wentylacja grawitacyjna salonu co czy nie zaburzy ona pracy WM i rekuperatora? Mam pewne obawy co do odbioru kominiarskiego stąd te pytania.
-
Hej, jestem na etapie tworzenia projektu rozbudowy domu. Dom będzie posiadał dwie kondygnacje, znaduje się w zabudowie bliźniaczej, CO i CWU z pompy ciepła powietrze, do tego WM z rekuperatorem. Początkowo myślałem że zapnę pod PC klimakonwektory do tego dorzucę chłodnicę wodną do centrali wentylacyjnej i po problemie. Czytając forum jednak zgłupiałem i nie ma pomysłu na chłodzenie domu. Stąd pomysł o montażu osobnej klimatyzacji multisplit. Ile zastosować splitów oraz jak je najlepiej rozmieścić w domu? Jednostka zewnętrzna będzie na dachu, rozbudowanej części parterowej. Dodam również że sypialnia oraz pokój dziecka znajdują się od strony południowej. Rzut poddasza i parteru w załączniku.
-
Wolałem dopytać bardziej doświadczonych, dzięki!
-
Hej! Głównym źródłem ciepła w domu będzie pompa ciepła która zasili ogrzewanie podłogowe. Przeszukałem forum i sporo osób odradza łączenia pompy i kominka do podgrzewania podłogówki. Chciałbym w takim razie dopytać jak to się ma do CWU? W kominku będzie palone doraźnie, myślę ze max raz w tygodniu. Ma sens spinać ogrzewanie CWU z kominkiem?
-
Hej, planuję rozbudowę domu, nowa część parterowa będzie posiadała dach płaski (97m2) i chciałbym na niej ulokować agregat klimatyzacji i pompy ciepła. Jestem na etapie projektu instalacji. W związku z tym że dach będzie lany monolityczny, zastanawiam się czy nie "wtopić" stelażu w strop na którym zamocuje pompe i klimatyzator. Jeśli tak to jak to najlepiej zrobić? Zauważyłem również że są gotowe rozwiązania tzw. podpory dachowe. Pytanie czy je się zgrzewa papą? A może jeszcze inaczej? Chciałbym aby te urządzenia były 30-50cm wyżej od dachu.
-
- dach
- klimatyzatora
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Przy wpustach dachowych musiałbym w takim razie dorzucić attyke z otwartej strony. Bo niby jak inaczej? Dach ma powierzchnię 97m2 więc wydaje mi się że jest z czego zbierać... Odnośnie średnicy spustu to sam jestem ciekaw ile powinna wynosić? Z drugiej strony budynek będzie przyklejony do ściany sąsiada, zabudowa bliźniacza. A ja się to przekłada na życie? Nie ma problemów?
-
Hej! jestem na etapie projektowania rozbudowy domu. Mam już wydzielone pomieszczenie gospodarcze, które będzie w części parterowej budynku. Dom będzie ogrzewany kotłem kondensacyjnym gazowym + mechaniczna wymiana powietrza z rekuperatorem. Dach nad częścią pomieszczenia gospodarczego będzie płaski, strop monolityczny. Naszło mnie na to, aby dodać 3 przepusty w stropie na etapie projektowania: pod wyrzut rekuperacji, pod kocioł oraz trzeci przepust pod resztę osprzętu z dachu np. sat czy klimatyzacja. Zadałem pytanie Pani projektant czy zamiast przepustów w stropie nie byłoby lepiej nanieść kominy na projekt. Uzyskałem odpowiedź że mam się tym nie martwić i że od tego będzie osoba która zajmie się projektem instalatorskim. Jak to więc jest?
- 1 odpowiedź
-
- instalator?
- komina
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Hej, dach płaski o powierzchni 97m2, strop monolityczny, pokrycie papą. Spadek dachu 3°= 5%. Attyka jest z 3 stron, od strony wizualki jej brak. Pani projektant sugeruje aby zastosować tradycyjną rynnę. Pytanie do fachowców, czy jest możliwość wykończenia odpływu dachu w taki sposób, aby nie było ono widoczne, tak jak jest to przedstawione na wizualizacji? Jakich systemów szukać ew. jak ugryźć ten temat?
-
I tak też chyba zrobię. Zamiast EPS wrzucę jednak wełnę, mam tani dostęp a dwa budynek jest w granicy więc przepisy ppoż.
-
Hej! Jestem na etapie projektowania garażu wolnostojącego o powierzchni 42m2 + obok zadaszona wiata 23m2. Garaż najprawdopodobniej będzie postawiony na płycie fundamentowej. Będzie on nieogrzewany, murowany porothermem 25cm. W projekcie grubość izolacji ścian to 20cm, zastanawiam się jaki ma sens ekonomiczny pakować taką grubość skoro pomieszczenie będzie nieogrzewane? Przeglądając forum wiem już aby nie izolować budynku od spodu. Co ze ścianami? Lambda wełny pod ETICS to 0,035. Dać 20, 10 a może 5cm izolacji? Co radzicie?