
Daniel765
Użytkownicy-
Liczba zawartości
18 -
Rejestracja
O Daniel765
- Urodziny 01.01.1983
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Konin
-
Kod pocztowy
62-500
-
Województwo
wielkopolskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Daniel765's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Jak wygląda rozliczenie energii z PV z zakładem energetycznym?
Daniel765 odpowiedział ezg2014 → na topic → Fotowoltaika i magazyny energii
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Potrzebne-zmiany-regulacji-w-zwiazku-z-rozwojem-mikroinstalacji-OZE-wiceprezes-Tauronu-7975773.html- 89 odpowiedzi
-
- elektrownia słoneczna
- koszty
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Co wychodzi taniej? Podgrzanie CWU raz dziennie do 50*C w godzinach 13-16 czy podgrzanie dwukrotne powiedzmy do 45*C raz w godzinach 13-16 a drugi w nocy. Z jednej strony za dnia pewnie większy COP choć nie mogę znaleźć danych o tak wysokich temperaturach jak obecnie a z drugiej mniejszy bo żeby grzać tylko raz potrzebuję wyższej temperatury.
-
Zużycie roczne z podlicznika ORNO 3100 kWh + 1,5m3 dobrego suchego drewna (grab, buk, jesion). Powyższe obejmuje co, cwu, chłodzenie (czas pracy sprężarki w trybie chłodzenia 334h), wszystkie pompy m.in. pompa obiegowa co, pompa do piecyka kominkowego, cyrkulacja cwu (włączona przez 8 miesięcy), odkurzacz centralny (używany raz na dwa tygodnie), zmiękczacz wody. Taryfa G11 przez pierwsze pół roku, G12r druga połowa (łącznie z prądem bytowym w miesiącach zimowych wychodzi 70-75% w taniej taryfie, reszta w drogiej, w letnich 60% w taniej - pilnowana pralka, zmywarka, suszarka żeby były używane w taniej).
-
U mnie też pompa na samym czuwaniu bez grzania wody, pomp obiegowych itp. koło 1 kWh na dobę.
-
No to może ze mną jest coś nie tak ale ugotowałbym się...
- 30 391 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 88 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- audyt
- beton
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bursztyn
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- fasada
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- marzenie
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- nowoczesne
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- oświetlenie
- panasonic
- pilawa
- piwnica
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przyłącza
- pustak
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ścieki
- śląsk
- solary
- stropy
- taras
- wentylacja
- więźba
- wiśniowski
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- zużycie prądu
- ławy
-
Zużycie z podlicznika ORNO który obejmuje co, cwu, wszystkie pompy m.in. pompa obiegowa co i cyrkulacja cwu działające 24h/dobę, odkurzacz centralny, zmiękczacz wody. Taryfa G11 do połowy miesiąca, G12r druga połowa (rozkład razem z bytowym 27% droga taryfa, 73% tania). Styczeń - 450 kWh (piecyk kominkowy odpalony 7 razy za każdym razem na około 4-6h). Mam pytanie do osób które utrzymują temperaturę powyżej 23*C. Jaką macie wilgotność w domu??
-
Jednak mam ustawioną temp. delta - pisałem do swojego instalatora i odpowiedział, że tak ma być (nie dopytywałem dlaczego). Jeśli chodzi o temperaturę CWU to oto jaką odpowiedź uzyskałem od producenta (cytuję tylko wycinki): Maksymalna możliwa do osiągnięcia temperatura zasilania AMSa to 58oC. Gdy AMS osiąga 58oC na zasilaniu, to musi nastąpić jego wyłączenie. Po pierwszym wyłączeniu się sprężarki, startuje grzałka elektryczna. Podsumowując temperatura CWU o której Pan pisze jest realnym parametrem przełączania się na grzałkę (pisałem o 50*C).
-
Zwątpiłem jaką mam metodę ładowania (nie do końca zrozumiałem o co chodzi) ale chwilowo nie mam jak sprawdzić. W instrukcji jest tak: Wartość „temp. delta” jest zalecana dla ogrzewaczy pojemnościowych z wężownicą, a wartość „temp. docel.” dla ogrzewaczy z wężownicą przepływową c.w.u. Jesteś pewny, że powinienem mieć temp. docel?
-
Jest to woda użytkowa ale drabinki są miedziane a rurki w podłogówce również przystosowane do wody pitnej. Sterowanie temperaturą wody w tym układzie oczywiście mam. Po pierwsze mogę regulować przepływy na rozdzielaczu, po drugie mam pompę z kilku stopniową prędkością, po trzecie mam zawór termostatyczny (obowiązkowy ze względu na piecyk kominkowy). Tak jak piszesz chcę kumulować wodę w buforze. Wiem, że mógłbym to zrobić podłogą ale chcę uniknąć skoków temperatury. U mnie też zasilanie czynnikiem grzewczym dochodzi do 58*C ale przy osiągnięciu 50*C na CWU wyłącza sprężarkę a włącza grzałkę. Wykresu nie mam bo wykonałem tylko dwie próby stojąc przed sterownikiem. Gdy nie było blokady sprężarki to włączyła się grzałka a gdy zablokowałem grzałkę nie osiągnęło zadanej temperatury. Oczywiście temperaturą wody steruję za pomocą temperatury docelowej. Muszę przetestować jeszcze jedną rzecz. Dotąd przy próbach włączałem tryb komfortowy luksusowy. Może pompa inaczej się zachowa gdy zamiast tego zmienię ustawienia zadanej temperatury dla trybu komfortowego normalnego ale to sprawdzę dopiero jutro. Czujnika BT7 nie mam podłączonego ale na ten moment nie jest to dla mnie istotne. Układ wcale nie jest taki skomplikowany jak się wydaje.
-
Mam dość specyficzną instalację. Drabinki i podłogówki w łazienkach mam połączone z cyrkulacją CWU - dzięki temu w prosty sposób mogę w nich osiągnąć dużo wyższą temperaturę niż w pozostałych pomieszczeniach bez czujników w pokojach, na samej pogodówce i krzywej grzewczej (trochę większe koszty ale za komfort trzeba płacić). W tej chwili przechodzę na taryfę g12r (tanie godziny 22-7 i 13-16) i żebym nie musiał wchodzić w drogie godziny musiałbym grzać CWU do około 55 stopni. Muszę to przeliczyć ale możliwe, że grzałka w taniej wyjdzie lepiej niż sprężarka w drogiej. Jestem trochę zawiedziony bo w prospektach było o 58 stopniach z samej sprężarki (na stronach jest informacja o c.o. ale skoro tak to czemu nie CWU). Z tego co wiem czujnik mam jeden - nie wiem na jakiej wysokości. Bufor mam bez wężownic - galmet sg(k) kumulo 70-608000 Wcześniej po prysznicach aż z szafek krople leciały ale po kilku interwencjach jest trochę lepiej. Prysznice całość Grohe, niby miały być oszczędne.
-
Harmonogram blokowania faktycznie odnosi się również do CWU ale niestety pompa wówczas kończy grzanie na 50 stopniach (sprężarka się wyłącza) zamiast dojść do zadanych 53. Czy istnieje możliwość zmiany tego parametru i wymuszenia grzania sprężarką do wyższej temperatury niż 50 stopni?? Przegrzew póki co mam wyłączony bo kilka razy w miesiącu palę w piecyku kominkowym i tą temperaturę zdecydowanie przekraczam.
-
Ust. tryb. auto (menu 4.9.2 w SMO40) gdzie jest między innymi wyłączenie podgrzewacza pomocniczego odnosi się tylko do CO czy do CWU również?? Pytam bo miałem taką sytuację, że włączyła się grzałka mimo iż temperatura zadana w tym miejscu nie powinna na to pozwolić. Teraz nie wiem co jest przyczyną. Czy jak wcześniej wspomniałem nie odnosi się to do CWU ogólnie czy nie działa to ograniczenie podczas włączonego trybu komfortowego luksusowego który miałem wtedy akurat włączony. Ewentualnie czy można to załatwić harmonogramem blokowania?? Czy może wystąpić jakiś przypadek, że w harmonogramie grzałka jest zablokowana a jednak się włączy??
-
Do jakiej maksymalnej temperatury mogę podgrzać CWU bez załączenia grzałki??
-
endru. dziękuję za podpowiedź. U mnie dzięki buforowi którego początkowo miało nie być ale stał się konieczny przez piecyk kominkowy z płaszczem to wszystko wydaje się prostsze do ustawienia.
-
Te wykresy stopniominut i bieżącej częstotliwości sprężarki to pewnie tylko z wykupioną opcją premium?? Bo u siebie nie mogę tego znaleźć.