Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rawq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Rawq

  1. Zlikwiduj w sensie, żeby wrócić do konfiguracji z przed montażu pompy? Instalator powiedział, że to właśnie SALUS ma tym sterować... ja nie miałem na to wpływu, zastałem stan obecny. Pisząc o sterowniku masz na myśli jakąś pogodówkę? Bo podłoga na piętrze w sypialni i garderobie była nie dogrzana - to najdłuższa pętla na piętrze Muszę pomierzyć
  2. Ale to chyba nie tędy droga, bo kocioł i tak grzeje i pobiera paliwo, a przepływ jest nie równy i zacznie spadać temperatura w pomieszczeniach. czy tak? Tak, pętle są tak wszędzie. Dom ma około 120 metrów z garażem i kotłownią... jest możliwość, że pompa kotłowa jest wyłączona ? Kilka ustawień, które są zmodyfikowane względem instrukcji 2.9F - Czas wybiegu pompy c.o. - 1 minuta (3 wartość domyślna) 2.3B - Interwał czasowy między wyłączeniem i ponownym włączeniem palnika - 3 minuty (wartość domyślna 10) 2.1H - Moc pompy przy minimalnej mocy cieplnej - 20% (wartość domyślna 10)
  3. Też się zastanawiałem, może żeby nie przegrzać podłogi jak ktoś*by zaszalał z temperatura zasilnia na piecu? Salon ułożyli tak Kolejna sprawa, jak wyłącze na chwile tego grundfosa to kocioł podbija po jakimś czasie temperaturę zasilania o jakieś 2,5 stopnia, przynajmniej tak sie pojawia na wyswietlaczu, jak pompka chodzi to jest cały czas tak jak jest nastawione. Chyba że po wyłączeniu pompki obieg jest mniejszy i temperatura zasilania skacze do góry? Ale to chyba kocioł powinien się wyłączyć, a pracuje...
  4. Rozdzielacze są oba identyczne, taka sama liczba pętli Ogólny rzut oka na piec i dodatkową pompę
  5. Czyli powinienem podłączyć SALUSA pod piec (tryb ON/OFF) i pompkę pod piec (widzę że piec ma taka możliwość) Sam tego robi nie chcę bo warto jednak, żaby na to jakiś*fachowiec zerknął, żebym sam nie pogorszył.. Chodź na forum jest sporo opinii, że do pieców kondensacyjnych nie warto podpinać regulatorów ON/OFF bo piec podobno jest bardziej oszczedny jak pracuje cały czas niż miałby się załączać co chwile... sam juz nie wiem co lepsze...
  6. Pętli jest w sumie 10, dwa rozdzielacze po 5 pętli na każda kondygnacje. Kłopot w tył, że nie wiem jakie są długości pętli i ile poszło tego pexa Przecież rura zasilania zawsze jest ciepła jak piec jest włączony to jaki sens termostatu na tej rurce?
  7. Nie nie ma CW400, rozumiem, że mam sprawdzać temperaturę powrotu i jeśli będzie za wysoka bądź za niska to regulować piecem? Tylko jakie zakresy przyjąć ?? Różnica powrotu mniejsza o 10 stopni będzie ok czy trzeba już podnieść temperature ?
  8. Dzień Dobry, Prośba o poradę jak prawidłowo korzystać z ogrzewania, na zasilaniu podłogówki jest podłączona pompa grundfos alpha2 25-40 180 a pompą steruje sterownik salus 091FLRF. Na samym początku myślałem, ze jest to sterownik od pieca, ale nie jest on w żaden sposób połączony z piecem, jest podłączony do tylko do pompki. Piec działa niezelżenie, nie ma żadnego innego sterownika, pogodówki itd... tylko ręczna nastawa temperatury. Sam piec bez pompy nie dawał rady przegonić wszystkich pętli i dlatego została ta pompa dołożone, tylko po co do niej ten salus? Wydaje mi się, że najbardziej optymalnie było by ustawić mniejszą temperaturę zasilania na piecu (teraz np 35 stopni) i włączyć pompkę na stałe tak aby równomierna mogła rozprowadzić wodę po wszystkich obwodach tak aby dogrzać każde pomieszczenie, teraz przy pracy kilka godzin dziennie temperatura rozkłada się nie równomiernie, salon jest chłodniejszy od kuchni itd - wiem że tutaj ma znaczenie jeszcze regulacja przepływu Prośba o wyjaśnienie jak będzie lepiej i po co ten SALUS na pompkę ?
  9. Witam, Jak w modelu JUNKERS CERAPUR SMART 14-5C sprawdzić temperaturę powrotu? (Nie mam żadnej automatyki pogodowej i sterownika dodatkowego) Druga kwestia, czy lepiej grzać cały czas (dając temperaturę na piecu około 36 stopni) tak żeby piec chodził non stop, czy używać do tego sterownika SALUS (tryb ON/OFF) i wtedy podbijać temperaturę na kilka godzin przed powrotem do domu tak od 14 do 19 wtedy z reguły podbija z około 20,5 do 22 stopni... wszędzie podłogówka... Przy tych ustawieniach i temperaturze około 0, pożera średnio 7-8m3 gazu na dobę Ale podłoga nie wszędzie jest dogrzana (salon), regulacja, a na rotametrach zwiększyć przepływy za bardzo już się nie da, jest około 2m (no chyba ze skręcić inne pentle, które grzeją troszkę mocniej (kuchnia).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...