
robikon70
Użytkownicy-
Liczba zawartości
20 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
robikon70's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Czujnik gazu - gdzie umieścić ?
robikon70 odpowiedział robikon70 → na topic → Inteligentne instalacje i bezpieczeństwo
Dziękuje -
Czujnik gazu - gdzie umieścić ?
robikon70 dodał a topic → w Inteligentne instalacje i bezpieczeństwo
Witam. Mam w pomieszczeniu gospodarczym piec kondensacyjny do CWU i CO. W pomieszczeniu jest 2 drzwi i okno. Mam problem gdzie umieścić czujnik gazu tak aby był skuteczny (załączam fotkę). Niestety na przeciwległej ścianie od okna niestety nie mam żadnego gniazdka elektrycznego. -
Tak to jest to połączenie, krokiew przycięta odpowiednio. Z tej strony to mocowanie jest takie jak widać, śruba, podkładka i nakrętka i ten gwóźdź (nie do końca wbity - nie wiem dlaczego) a z drugiej strony jest połączenie śrubowe i druga krokiew do krawężnicy ze złączem ciesielskim. (fotkę mogę podesłać jak wrócę po robocie).
-
Witam. Właśnie jestem w trakcie układania nowego ocieplenia stropu i przy okazji zaglądam tam i tu. Rzuciło mi się w oczy takie oto (fotka) połączenie konstrukcji dachowej. Dom kupiony 3 lata temu, dach przykryty w 2006 roku. To połączenie śrubowe no tak dość nisko jest zrobione, ale od 2006 tak jest. Mam pytanie laika, czy wzmacniać to czymś czy zostawić i się nie przejmować?
-
Witam. Planuje wymienić watę mineralna szklaną na watę mineralną skalną na poddaszu. Wg projektu na poddaszu na podłodze powinna leżeć wata mineralna gr. 18 cm (fotki z projektu). Ja planuje dać w to miejsce Rockwool Rockmin gr. 10 lub 15 cm. Czy to dobry wybór? Nie ukrywam koszty też maja znaczenie.
-
Witam. Zanim napisałem ten temat przejrzałem forum, a mój problem (niepokój) budzi fakt, że po kupnie 3 lata temu domu który został zbudowany w 2009 dokręcałem pierwszy raz wszystkie (ile się udało) połączenia śrubowe na murłacie, krokwiach i jętkach. W tym roku z ciekawości losowo sprawdziłem raz jeszcze stan połączeń i znowu dokręciłem ok. 1/6 obrotu nakrętki na niektórych połączeniach (nie chciało mi się sprawdzać wszystkich). W innych wątkach wyjaśniono, że może to być skutkiem wysychania drzewa i OK rozumiem, ale czy drzewo może schnąć tak długo (12 lat?).
-
Witam. No właśnie mam problem z okleiną, z dolnych 2 paneli odchodzi okleina (sam usunąłem większość bo straszyła) i teraz jestem w kropce, czy próbować zamawiać jakąś podobną okleinę i liczyć że będzie OK czy może zerwać resztę z tych 2 paneli i pomalować (jeżeli tak to jaka farbę polecacie, może podkład?). Wydaje się, że blacha jest ocynkowana. A i jeszcze, brama już po gwarancji.
-
Witam. Nie będę zakładał nowego wątka, ale podobne pytanie, cokół przygotowany jak wyżej (styropian zaciągniety klejem i siatką + pomalowany jakąś farbą wygląda jak podkładówka). Robiąc remont w kuchni malowałem farbą Magnat Ceramic i patrząc na jej właściwości zastanawiam się czy tego cokołu też tym nie pociagnąć. Co prawda to farba do wnętrz ale na zewnątrz też by się chyba nadała. Co o tym sądzicie?
-
Na ten sezon tylko tyle mogę zrobić w przyszłym być może wymienię, no i pozostaje jeszcze wyłożenie płytkami z szamotu.
- 16 odpowiedzi
-
- kominowego
- płyt
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Rozmawiamy dlatego, że obudowa nie jest pęknięta jak sugerujesz tylko na łączeniu plyt pojawiły się szczeliny, które pierwotnie były uszczelnione oryginalną mastyką - na taką budowę wskazuje instrukcja Korpus urządzenia wykonany jest z odlewanych elementów żeliwnych, połączonych wzajemnie za pomocą połączenia kielichowego, uszczelnionego masą żaroodporną a całość skręcona śrubami z nakrętkami umieszczonymi po zewnętrznej jego stronie.. Jest to mój pierwszy kominek więc nie mam doświadczeń, ale od paru dni sporo już się zdążyłem nauczyć a ponieważ teraz wymiana nie wchodzi w grę stąd pytanie o możliwość uszczelnienia. To tyle
- 16 odpowiedzi
-
- kominowego
- płyt
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dziękuję za odpowiedź, na dzień dzisiejszy wykonam te działania doraźne i poobserwuję co się będzie działo. Czy po usunięciu tych resztek ze szczelin i wyczyszczeniu można ja wypełnić przeznaczonym do tego uszczelniaczem kominkowym czy lepiej jednak kit/mastykę?
- 16 odpowiedzi
-
- kominowego
- płyt
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dziękuję za uwagi, tak jak napisałem w edytowanym wyżej poście: No chyba to jednak ten gorszy przypadek. Sprawdziłem dokładnie z lepszym oświetleniem i bez zdejmowania płyty tylnej wymiennej {nie było potrzeby widać wyraźnie}. Niestety jest to szczelina pomiędzy płytami stałymi, lewą i prawą a tylną, reszta czyli góra, dół i przód jest OK. Powiem szczerze trochę mnie to zmartwiło bo całkowicie nie brałem pod uwagę jakiś napraw czy wymiany kominka co by się wiązało z rozwaleniem zabudowy. W związku z tym mam parę pytań. 1. Czy takie rozszczelnienie jest groźne i czym może skutkować {kominek raczej jako lekkie dogrzewanie i efekt dekoracyjny}. 2. Czy można to uszczelnić np. tym https://allegro.pl/oferta/uszczelniacz-kominkowy-tytan-310ml-1500-c-czarny-7557734955?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo_besty-top&ev_adgr=Budownictwo+Top+oferty&gclid=Cj0KCQiAuefvBRDXARIsAFEOQ9F4daepCoWpQecyhhz-sYtW0PL2-2iLluaDRi2NOwfDJysJ2smwNGMaArkwEALw_wcB i ewentualnie obserwować jak się będzie zachowywało? Deflektor jest także OK, brak odkształceń, siedzi ładnie i pewnie. W szczelinie tej widać jakby było tam jakieś wypełnienie, ale z czasem się część wykruszyła, być może jest to oryginalne uszczelnienie, sama szczelina jest raczej równa od góry do dołu, nie ma oznak deformacji innych elementów żeliwnych?
- 16 odpowiedzi
-
- kominowego
- płyt
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ok, zgodnie z tym: Wkłady i kasety posiadają demontowalne zużywające się elementy żeliwne jak: ruszt, tylna płyta, deflektor, osłona szyby. to obudowa jako osobny zespół jest skręcona śrubami i uszczelniona. W takim razie płyta tylna musi być dodatkowym elementem wymiennym. I teraz pytanie czy po takiej wymianie płyty powinno się taką szczelinę uzupełnić czy może pozostać? EDIT No chyba to jednak ten gorszy przypadek. Sprawdziłem dokładnie z lepszym oświetleniem i bez zdejmowania płyty tylnej wymiennej {nie było potrzeby}. Niestety jest to szczelina pomiędzy płytami stałymi, lewą i prawą a tylną, reszta czyli góra, dół i przód jest OK. Powiem szczerze trochę mnie to zmartwiło bo całkowicie nie brałem pod uwagę jakiś napraw czy wymiany kominka co by się wiązało z rozwaleniem zabudowy. W związku z tym mam parę pytań. 1. Czy takie rozszczelnienie jest groźne i czym może skutkować {kominek raczej jako lekkie dogrzewanie i efekt dekoracyjny}. 2. Czy można to uszczelnić i ewentualnie obserwować jak się będzie zachowywało?
- 16 odpowiedzi
-
- kominowego
- płyt
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami: