Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Azazel412

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O Azazel412

  • Urodziny 29.10.1993

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rzeszów
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Azazel412's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. O foli myślałem bardziej o normalnej czarnej ale wezmę mocniejszą po uwagę. Od ściany oddylatuje styropianem. Co to szczotkowania to chce uzyskać jednolitą strukturę aby póki co nie wykańczać tego żadną dodatkową warstwą.
  2. Witam. Planuje wykonanie tarasu o dość dużej powierzchni około 70 m2 w kształcie litery L na narożu domu. Grunt obecnie jest jakieś 20cm poniżej poziomu parteru. Taras chce zrobić jako płytę betonową, której będzie nadana jedynie struktura szczotkowana. Taras miał by być podzielony listwami dylatacyjnymi na mniejsze elementy o bokach około 2,5x3m. Listwy były by jednocześnie prowadnicami do wykonania spadków na tarasie. Warstwy podbudowy jakie planuje to: -Zebranie humusu -Kruszywo grube 20cm +zagęszczenie mechaniczne -Piasek 10cm +zagęszczenie mechaniczne -folia -Beton B25 15cm + zbrojenie +zawibrowany listwą wibracyjną +zatarcie +szczotkowanie -impregnat Zastanawiam się jeszcze czy jest sens robić fundament po zewnętrznym obwodzie tarasu oraz czy ma sens odizolowanie płyty bądź fundamentu styropianem. Najbardziej martwię się jak taras będzie się zachowywał w zimie podczas dużych mrozów. Proszę o opinię i porady czy mój pomysł jest sensowny i czy nie będę miał problemów z pęknięciami i utrzymaniem tarasu.
  3. Witam, Podczas malowania ścian gipsowych (wykonane z TYNK DOLINA NIDY ZETA twardy) farbą gruntującą, farba w niektórych miejscach się nawarstwia, przez co powstają mało estetyczne plamki, a ściana staje się chropowata (jak na zdjęciu). Świeżo pomalowana ściana wygląda w porządku, efekt pojawia się po kilku minutach. Malowaliśmy ściany gruntem ze Śnieżki i z Magnata. Przy obu efekt jest taki sam. Po zwilgoceniu ściany widać, że woda jest wpijana nierównomiernie (jak na zdjęciu). Po przetarciu ściany papierem ściernym jest lepiej, ale nie ukrywam, że przecieranie ścian w całym domu jest bardzo pracochłonne, dlatego też chciałbym się dowiedzieć, co może być tego przyczyną i czy można temu jakoś zaradzić. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...