Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pauliq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    191
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Pauliq

  1. One są już wsadzone półtorej roku temu. A te duże mają już z 20 lat. Proszę o pomoc w wymieszaniu obu nawozów oraz w dawkowaniu. Gleba u mnie to sam piach. Nie nawet trawa ma ciężko u mnie przeżyć.
  2. Dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanie. Jesienny nawóz do iglaków. Kupiłem worek 50kg nawozu PKM. Potas 12%, fosfor 23% i magnez 4%. Oraz worek 20kg siarczanu magnezu. Magnez 21%, siarka 36%. Mam pytanie jak je zmieszać i w jakich dawkach sypać pod iglaki? Kilkanaście mam takich 4 metrowych świerków i 70 sztuk właśnie tych cyprysów około 70cm. Dziękuję za pomoc z góry
  3. Jeden z cyprysów lawsona kolumnowego zaczyna brązowieć od dołu. Góra bardzo wyblakła. O co chodzi? To już 3 cyprys który w ten sposób umiera. Cóż za chorobsko go zabija? Mam ich 70 i pozostałe mają się raczej dobrze.
  4. A mogę poprosić o pomoc w wyborze stymulatora? Wybór jest duży a nie wiem który będzie odpowiedni. Następna sprawa nawożenie. W jakich terminach? I nie chce nawozów gotowych, wolę poznać jakie pierwiastki mają być w jakim stężeniu w nawozie i kupię sobie w rolniczym. Tylko potrzebuje poznaj te wartości. I jeszcze jedno pytanie, czym sypnąć trawę żeby się dobrze zakorzeniła i zagęściła. Bo po azocie to tylko do góry idzie i kosić trzeba a najmniejsza susza robi z nią masakrę pustynna.
  5. Witam. Mam pytanie dotyczące cyprysika lawsona columnaris. Jak często trzeba je podlewać bo gdzie nie zapytam, gdzie nie poczytam to inaczej piszą. Mają z 50cm aktualnie. I kiedy i czym je podlewać. Druga sprawa, jakieś opryski robić na wszelki wypadek? Mam ich dużo, na około działki i nie chce żeby coś im się stało. Nie są jakoś super wybarwione na niebiesko. Troszkę nawet od spodu robią się żółtawe. Sadzone są na piaszczystej glebie.
  6. Twój montażysta nie ogarnia Ci serwisu? Nawet jeśli jesteś po gwarancji?
  7. Chciałbym zapytać użytkowników do czego służy program odprowadzenie? Wiem że do grzania niższymi temperaturami ale na czym dokładnie polega, jak dokładnie się ustawia?
  8. Witam. W łazience pod wanną ma być podwyższenie na około 15cm. Na to pójdzie płytka i finalnie wanna. Około 1.5m x 3m. Reszta zostaje. Jakiego materiału użyć by nie izolował ogrzewania podłogowego? Myślałem o ytongu ale wydaje mi się że to cieplochronny materiał. Może bloczki betonowe?
  9. Co ekipa to inny system pracy. Pewne jest jedno, im bardziej będziesz na nich naciskał tym bardziej będą niezadowoleni i jakoś prac przy pospieszaniu ich będzie kiepska. U mnie pracowało 3, pracowali od 6 do 14. Robili 2 tygodnie. Oni wiedzą co robią, zostaw ich w spokoju niech pracują i będzie git. Co Ci to da że skończą kilka dni wcześniej? Spieszy Ci się tak?
  10. Mam też ups'a i nie ufam temu. To zwykły Aku który może i nawet będzie tracić na wartości.. Glikol to nic złego. A agregat który uciagnie pompę kosztuje krocie..
  11. Cały układ. Wymiennik żeby był dobry swoje kosztuje i to on więcej strat generuje niż sam glikol. Do tego trzeba dołożyć pompkę. Nie zastanawiaj się tylko lej glikol w cały układ. Koncentrat dobrze obliczyć i gra. Tylko pamiętaj, tylko propylenowy! Bo mnie chcieli wcisnąć etylenowy..
  12. Chłopie, po co te kombinacje.. zalej glikolem na -10 i wystarczy. Przyjdzie -15 to i tak nie zamarznie tylko zgęstnieje. Wszyscy leją glikolem i działa. Ja miałem woda lecz zalalem glikolem po 1 braku zasilania w zimę że strachu że rozwali wymiennik. Nie widzę różnicy w pracy pompy pod kątem strat..
  13. Witam. Mieszkam w jednym domu z druga para i oddzielająca ściana nasze pokoje jest z kg. Muszę jeszcze chwilę wytrzymać, do wyprowadzki do nowego domu i potrzebuje tą ścianę wyciszyć. Estetyka nie gra roli raczej aż tak bardzo chodzi o to żeby było tanio i cicho. Ktoś może mi polecić jakiś materiał?
  14. Jeśli temp na podłodze ma 19* to nie powinno się nic stać. Ale skonsultuj to z glazurnikiem bo to defakto jego gwarancja.
  15. Sory, no tak, 7300w. Przy minus 20 Samsung mój ma 5.4kw. Ale nie rozumiem do czego zmierzasz. Pracował juznorzy -16 tylko że na sztywno było ustawione 25* w podłogę. Jeśli będzie wymagane 40* w podłogę to wiadomo że pomoże sobie grzałka. Lecz boje się że będzie za dużo tej grzałki potrzebował lub za wcześnie. Moje pytanie brzmiało dlaczego w upalny dzień nie potrafiła uzyskać powyżej 38* na zasilaniu.
  16. Nie jestem w stanie wrzucić tego tutaj ale obciążenie jest szacowane na 7300kw na -20. Przepływ w mono jest ciągle na 19l/m Dla mnie istotne jest to, czy coś nie tak z pompą może być. Bo gdy przyjdzie zima a zamieszkam to może być kłopot jeśli nie dogrzeje budynku.. Tak. Rurek poszlo dokładnie 1300m
  17. Absolutnie. Miałem wykonywane ozc przez asolta i na podstawie wyników była dobierana pompa. Instalacja podłogowymi była robiona wszędzie tak samo. Rurki co 10cm. Wiem zaraz ktoś powie że miał być na to projekt. Ale nie wierzę że pompa nie da rady w lipcu uciągnąć więcej niż 38*. Chodzi mi o to czy jakieś parametry w pompie są temu winne które trzeba przestawić.
  18. Deska na sztorc zda egzamin. U mnie tak robiono i wszystko grało, nic się nie wyginało.
  19. Nurtuje mnie pytanie. W lipcu wygrzewałem podłogę. Ustawiłem na 40* i pompa osiągnęła max 38stopni na wylocie. Dom ocieplony. Pompa już rok sobie chodziła. Wygrałem tylko wylewki przed glazurnikiem. Gdzie leży problem gdyż jeżeli w lecie jest problem z osiągnięciem temp to co będzie gdy przyjdzie -15? Pompa ehs Moni 8kw. Powierzchnia około 130m2 grzania
  20. Ja u siebie mam schody dwubiegowe z półpiętrem. Wącham się między płytkami a granitem. Granit mnie bardziej przekonuje gdyż parapety i blaty w kuchni będą z tego samego granitu. Lecz chce wykluczyć na schodach cokoliki.. nie podobają mi się i problematyczne staje się łączenie cokolikow na chodach z tymi na posadzkach.. nie będzie estetycznie po prostu. Wiem że tak ludzie robią ale może ktoś się wypowie o czystości ścian na schodach przy ich braku?
  21. Posiadam Samsunga mono z szafą izzifasta. W szafie jest UPS która ma niby puszczać pompkę obiegowa w cyklach przez 72h przy braku napięcia. Nawet jeśli działał by przez 48h było by cudownie. Sprzęt roczny. Jako że nie ogrzewam nią jeszcze cwu to w lecie jest wyłączona. I jak się okazuje owy UPS jest rozładowany... Dziś włączyłem pompę do sieci by go naladowac i sprawdzić czy działa. Czy ktoś miał podobny problem? Bądź wie jak długo się on wgl ładuje? Wydaje mi się że będę musiał zgłosić reklamacje.. bo na UPS jest niby 5 lat gwarancji ale nikt nie wspominał o tym że to jest Aku które musi być czasami rozładowane i naładowane...
  22. Witam. Silnie przymierzam się do zakupu zbiornika na deszczówkę. Pojemność 5000l. Problem z wyborem tkwi w materiale (beton czy plastik). Po.1 martwię się że jeśli opróżnie plastikowy to wysadzi go do góry.. no chyba że można go głębiej zakopać? Jaka jest wgl. Możliwa najgrubsza warstwa gruntu nad zbiornikiem? I czy można jakoś ten grunt wzmocnić np. betonem żeby można było stawiać samochód na miejscu gdzie on będzie wkopany? Po 2. Jak się ma szczelność betonowego? Wiem że wytrzyma najazd autem jeśli zamówię mocniejsza płytę. Z betonowym będę miał problem bo mam ciasno na działce żeby wbić się tam HDS i poobracac potem koparka..
  23. Bo to jest tak.. jedni nie wiedzą bo architekt nie powiedział, drudzy nie chcą bo to generuje dodatkowe koszta.. A trzeci co ma kasę i wiedzę to to sobie zamontuje i jest wtedy szczęśliwy..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...