Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MarekLewandowski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez MarekLewandowski

  1. Nie widzę dalszego sensu wymiany poglądów z Tobą. Nic konstruktywnego z tego nie wynika.
  2. Proponowałbym na początek nauczyć się czytania ze zrozumieniem zanim zaczniesz oceniać czyjeś wypowiedzi. Specjalnie pokazałem tak abstrakcyjną kwotę żeby CI uświadomić, że nawet w przypadku gdyby było to 1000 zł rocznie różnicy to nie opłaca się stosować XPSu pod płytę, tym bardziej przy realnych kwotach (których żaden z Nas nie poda bo to już ustaliliśmy) nie ma sensu inwestowanie w XPS od spodu. Natomiast jeżeli nadal tego nie rozumiesz to faktycznie weź audyt i osoby które będą w stanie Ci to wytłumaczyć w przystępny dla Ciebie sposób bo ja najwyraźniej nie potrafię
  3. Bez audyty mogę śmiało powiedzieć że różnica w ogrzewaniu nie wyniesie powyżej 1000 zł rocznie. Gdzieś w internecie natrafiłem na wyniki porównania z których wychodziło około 4-6% różnicy w zużyciu kWh (jeżeli to znajdę to wstawię). Przyjmując nawet że byłoby to 10% uważam, że nadal nie jest to opłacalne. Chyba że potrafisz wykazać inaczej ?
  4. Tak masz rację to bardzo dobre rozwiązanie i pewnie w tą stronę bym robił gdyby nie fakt, że taką płytę robią tlyko konkretne firmy co niestety nie jest tanie bo liczą sobie dużo drożej niż takie które nie są wyspecjalizowane. Jaka firma robiła CI płytę ? Ile Cię wyniosła ? I ile m2 ? U mnie będzie pompa ciepła.
  5. Płyta 200m2 ogrzewana od góry EPS 15cm, 25cm żelbet bez XPS od spodu. Chętnie poznam różnicę w KWh / rok z zastosowaniem XPS 10cm i bez.
  6. Równie dobrze mogę zadać pytanie o ile % więcej wydam na ogrzewanie bez użycia xps od spodu ocieplając tylko epsem od góry ? Potrafisz to wyliczyć ? Rachunek dla mnie jest dość prosty xps 10 cm od spodu w moim przypadku to dodatkowy koszt 12tys. Ile czasu musi minąć żeby to się zwróciło ? Założę się że tego nie wyliczysz ?
  7. Równie dobrze mogę zadać pytanie o ile % więcej wydam na ogrzewanie bez użycia xps od spodu ocieplając tylko epsem od góry ? Potrafisz to wyliczyć ? Rachunek dla mnie jest dość prosty xps 10 cm od spodu w moim przypadku to dodatkowy koszt 12tys. Ile czasu musi minąć żeby to się zwróciło ? Założę się że tego nie wyliczysz ?
  8. I faktycznie na rysunku jest źle narysowany pionowy xps powinien być rowni z płytą zelbet
  9. Moim głównym pytaniem jest izolacja. Czy w ten sposób izolacja termiczna ma sens czy uważacie że mimo wszystko trzeba dać xps pod cała płytą ?
  10. Wielokrotnie zagęszczona pospółka to według Ciebie nie jest stabilne podłoże ? Twoim zdaniem xps jest dawany dla stabilnego podłoża ? Jeżeli nie masz czym uzasadnić wypowiedzi to nie rozumiem Twojego toku myślenia.
  11. Możesz uzasadnić ? Zarówno kierownik budowy jak i projektant uważają, że to bardzo dobre rozwiązanie.
  12. Na rysunku jeden XPS jest pionowo i to on tworzy szalunek a zarazem ocieplenie od boku płyty. Czemu to rozwiazanie jest bezcelowe ? NIe daje się XPS od boku ? Drugi XPS jest poziomo na dole jedna płyta, jest to oznaczone na rysunku.
  13. Mam tą samą sytuację. Wyjściem z tego rozwiązania wydaje się zastosowanie XPS pionowo jako szalunek tracony oraz XPS poziomo od zewntrz do wewnatrz po jednej płycie tak żeby pod ścianą konstrukcyjną był ten XPS a po środku zostaje ubita pospółka bez XPSu. Co sądzicie o takim rozwiązaniu ?
  14. Witam. Mam problem w kwestii ocieplenia płyty fundamentowej. Mianowicie projektant proponuje XPS pionowo + XPS poziomo od zewnątrz do wewnątrz po jednej płycie, tak żeby był pod ścianami konstrukcyjnymi natomiast na środku pod płytą ma być tylko zagęszczona pospółka + na całości folia budowlana. Żeby to zobrazować wysyłam zrobiony przeze mnie przekrój. Projektant twierdzi, że nie ma sensu dawać na całości XPS jeżeli od góry będę ocieplał EPSem. Proszę o Wasze opinie czy takie rozwiązanie jest ok pod kątem izolacji ? Bo często widzę rozwiązania XPS pod całą płytą. Ściany z keramzytu 24 cm, powierzchnia domu około 200m2 Z góry dzięki za opinie.
  15. Witam. Jak w temacie potrzebuję podnieść działkę o około 40 cm. Proszę o pomoc w jaki sposób sprawdzić czy gleba którą chcę zakupić nadaję się do ogródka ? Z góry dziękuję za pomoc.
  16. Ok dzięki za opinie. A w takim wypadku czy podniesienie poziomu gruntu tylko i wyłącznie pod płot który będzie na stałe jest realny ? Mam na myśli boki i tył, bo front chce zrobić tymczasowy.
  17. Witam. Jestem nowicjuszem, za rok planuję zacząć budowę domu. Mam działkę na terenach które są w pradolinie Wisły, została ona sprawdzona przez geologa i wszystko jest ok do budowy. Problemem jest to, że sąsiad dość znacznie podniósł swoją działkę (na 1400m2 dowiózł z tego co mówi około 500 ton ziemi) jest ona wyżej o jakieś 30 cm w stosunku do mojej. Jak sądzicie czy powinienem podnosić poziom równo do sąsiada ? Dodam, że działki w Naszym pasie i tak są nieco wyższe niż inne. I bardzo ważne czy mogę to zrobić przed budową? Pozdrawiam.
  18. Witam. Jestem nowicjuszem za rok planuję zacząć budowę domu, mam działkę na terenach które są w pradolinie Wisły i mogą być zalewowe więc czynnik wysokości terenu jest chyba dość istotny, została sprawdzona przez geologa i wszystko jest ok do budowy. Problemem jest to, że sąsiad dość znacznie podniósł swoją działkę (na 1400m2 dowiózł z tego co mówi około 500 ton ziemi) jest ona wyżej o jakieś 30 cm w stosunku do mojej. Jak sądzicie czy powinienem podnosić poziom równo do sąsiada ? Dodam, że działki w Naszym pasie i tak są nieco wyższe niż inne. I bardzo ważne czy mogę to zrobić przed budową bo mam na to teraz więcej czasu? Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...