Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pasta

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Pasta's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Bardzo dziękuję. Pozostaje mi tylko zebrać wszystki Twoje porady i zabierać się za budowę DCP. Jest tylko jeden problem - nie mam nawet jeszcze fundamentów domu
  2. Fakt, pomyliłem oznaczenie ma być td1000/250. Chciałem tłoczyć zimne powietrze pod kominek, mam kilka problemów: 1. Muszę zrobić kanał pod podłogą (parter bez piwnicy) do rozprowadzania ciepłego powietrza na parterze i może do dostarczenia powietrza do ogrzania z wentylatora. 2.Co zrobić w momencie kiedy pomieszczenia osiągną właściwą temperaturę a domownicy chcą posiedzieć przy rozpalonym kominku? Ale tak by nie zatrzymywać dużego przepływu powietrza przez wkład. 3. Jak ustawić kominek (Tarnava ma wejście z zewnątrz) aby bez większych problemów dostarczyć powietrze do spalania i do ogrzewania - za najbliższą kominkowi ścianą nie ma ani korytarza ani pom.gosp. a najlepiej gdyby kominek mógł być na środku salonu. (marzenie żony) 4. Jak technicznie rozwiązać nadmuch powietrza do pomieszczeń aby przy kratce wylotowej (TD2000) nie przewracało ludzi ? Dużo mam tych pytań
  3. Wielkie dzięki. Muszę sobie z tym poradzić. Jestem wprawdzie dopiero na etapie samej działki, ale nie chcę żadnych niespodzianek przy budowie DCP. Myślę że TD1000/200 wystarczy jako dmuchawa.
  4. "Przypuszczam, że wiesz gdzie wpiąć świeże powietrze z zewnątrz, recyrkulację i by-pass, więc o tym nie piszę" Hmm... raczej mało wiem.
  5. Oczywiście że tak, ale wszystko da się poprawić bo większość urządzeń produkowanych jest dla pieniędzy a nie z miłości do techniki 50m2 agrowłókniny kosztuje około 20zł, a producenci "kominkowi" kurczowo trzymają się bardzo małych filtrów tak samo z resztą jak pancernych wentylatorów kominkowych (za ciężkie pieniądze) pracujących po "gorącej" stronie. Danfoss przegina z tym 1500zł za mini box, może to cena za 10 sztuk? Chciałem zbudować sobie ogrzewanie kominkowe i cały czas myślę o jakimś najlepszym rozwiązaniu. Jeżeli i tak muszę obniżyc sufit aby schować rury to co mi szkodzi filtr 1m2 poziomo pod sufitem i lejkowaty dopływ i odpływ ? Filtr jako ramka wyciągany szufladowo. Co o tym myślisz Jeż? Zadziała toto ?
  6. "Dobry filtr włókninowy klasy EU5 zatrzymuje kurz znacznie lepiej od firanek i metalowej siatki, ale stawia opór od 50 do 200Pa w zależności od zgromadzonego w nim kurzu. Opór ten może pokonać wentylator, ale nie wentylator kominkowy wybrany z tych oferowanych na rynku, bo mają za mały spręż" Witam wszystkich. Zastanawiam się czy nie można zrobić filtru z agrowłókniny o b.dużej powierzchni np.na ramie 50x50cm może nie będzie wtedy takich oporów ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...