Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mkot123

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mkot123's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Niestety posiadam jedynie książkę gwarancyjną z wbitą datą uruchomienia kotła oraz numerem seryjnym. Jest to oczywiście moje ewidentne niedopatrzenie. Co gorsza od ponad 3 tygodniu próbuję dodzwonić się do serwisu, który uruchamiał mi kocioł, ale nikt nie odbiera. Co ciekawe jest to autoryzowany serwis Viessmann z Poznania. Nie ma co płakać, poszukam innego serwisu w okolicy i zlecę wykonanie uruchomienia zgodnie ze sztuką. Poinformuję Was informował jakie były wyniki pomiarów spalin i powietrza. Szczelność gazu była wykonana przy mnie - najpierw sprężone powietrze, później U rurka (2 razy, instalator i gazowania), a na końcu przy uruchomieniu kotła czujnikiem gazu, więc tutaj jest chyba OK. Jednakże serwisant uruchamiający kocioł nigdzie nie wpisał tych czynności. P.S. Poniżej wykresik prezentujący liczbę załączeń palnika na dobę w styczniu.
  2. @pegaziatko Jeśli do mnie kierowałeś słowa to chciałbym Cię poinformować, że nie życzę sobie nazywania mnie idiotą i forumowym głupkiem. Niezależnie od merytorycznej części Twojej wypowiedzi nie będę wchodził w dyskusję z Twoją osobą, ani kierował w Twoją stronę jakichkolwiek epitetów, ponieważ nie pozwala na to moja kultura osobista, Jeśli post był skierowany do innej osoby to zignoruj powyższe, ponieważ wypowiadam się jedynie we własnym imieniu.
  3. Muszę przyznać, że takiej rady się nie spodziewałem. Jeśli rzeczywiście takie zachowanie kotła jest spowodowane zaburzeniami w przepływie powietrza do spalania to uważam to rozwiązanie za ewidentny błąd projektowy. Uważam tak dlatego, że powoduje ono taktowanie kotła, a więc przyśpieszone zużycie palnika oraz zwiększone zużycie gazu (większa moc przy zapłonie). Zatem zamiast zaoszczędzić na kosztach ogrzewania poprzez ciągłą pracą bardzo niską mocą kocioł zaczyna spalać więcej gazu, a do tego skraca się jego żywotność. Producent się cieszy, sprzedawca gazu również, a klient płaci. Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Czy ograniczenie stopnia modulacji do wspomnianych 33% (co ciekawe czasami do 55%) może być spowodowane tylko tym jednym czynnikiem. Od prawie miesiąca codziennie zapisuję liczbę cykli załączeń oraz licznik godzin pracy palnika. Na tej podstawie obliczyłem średni czas pracy palnika na jeden zapłon w funkcji średniej temperatury zewnętrznej. Na tej zależności widać wyraźnie iż czas pracy na jednym zapłonie jest tym dłuższy im niższa temperatura zewnętrzna. W tym czasie zmieniałem też często nastawy pieca (cykle dzień/noc, temperatura), wiec rozrzut punktów z pewnością przez to się zwiększył. Chciałbym również zauważyć, że przy wyższych temperaturach skrócenie czasu cyklu wynika właśnie ze znacznie częstszego ograniczenia modulacji do 33%. Podejrzewam zatem, że kryje się tutaj jakaś wskazówka. Dodatkowo chciałbym zapytać o pewną kwestię opisaną w instrukcji serwisowej na stronie 45 w podrozdziale "Kontrola szczelności systemu spaliny-powietrze dolotowe". Napisane jest tam, aby sprawdzić stężenie CO2 oraz O2 w powietrzu dolotowym do kotła. Nie przypominam sobie, aby serwisant uruchamiający mój kocioł wykonywał takie pomiary. Czy powinienem zlecić takie pomiary? Czy taka nieszczelność mogłaby powodować wyżej opisane objawy? Co w takim przypadku należy zrobić?
  4. @Konsultant Viessmann bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Zastanawiam się teraz jakie dalsze kroki mogę podjąć żeby rozwiązać problem. Wytłumaczenie, które przytoczyłeś jest dla mnie w pełni zrozumiałe i próbuję jakoś dopasować je do mojej sytuacji. Mój kocioł to 222-F zakupiony w lutym 2019. Mam dom parterowy z poddaszem nieużytkowym. Komin murowany z pustaków kermazytobetonowych, wkład ceramiczny Leier o taki: http://www.leier.pl/3440_turbo-s.php Jak już wcześniej wspomniałem komin jest wykonany zgodnie z projektem i sztuką. Lokalizację komina najlepiej prezentują zdjęcia projektu mojego domu. Komin z kotłowni to ten nad garażem: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-ismenach-2-g2-mcba21e0208134 Piszę o tym wszystkim, ponieważ taka praca kotła jest moim zdaniem bardzo poważnym problemem mającym wpływ na jego żywotność oraz ekonomię. Nie widzę natomiast co mogło zostać inaczej/lepiej wykonane jeżeli chodzi o komin. Niemniej jednak najważniejsze dla mnie w obecnej sytuacji to zdiagnozowanie co tak na prawdę jest przyczyną takiej pracy kotła. Jeśli przyczyną rzeczywiście jest niewłaściwy przepływ powietrza do spalania to jak to sprawdzić? Oraz jak usunąć przyczynę? Czy takie zachowanie może mieć jeszcze jakieś inne przyczyny? Jeśli tak to jakie i jak sprawdzić rzeczywistą przyczynę?
  5. Konsultant Viessmann co masz na myśli pod pojęciem błąd wykonania instalacji powietrzno-spalinowej? Ja mam dokładnie ten problem (moc oscyluje na poziomie 32-33%), a instalację mam wykonaną zgodnie z projektem. Systemowy komin Leier, montaż zgodny z instrukcją, żadnej wolnej amerykanki. Komin ma około 6-7m wysokości. Mógłbyś zasugerować jaki element powinienem sprawdzić w kominie, który mógłby powodować takie zachowanie kotła. Z drugiej zaś strony bardzo często mój kocioł pracuje poprawnie i moduluje moc na poziomie 10-15%. Taka sytuacja ma miejsce w momencie pisania tego posta. Temperatura zewnętrzna wynosi +1C, w domu 20,7C (ustawione 20C), moc kotła 12% i ładnie sobie pyrka. Mam też zaintalowane czujniki temperatury na rozdzielaczach, wyjściu i wejściu z kotła oraz na zewnątrz i w pokojach. Z moich obserwacji wynika, iż podejrzane zachowanie kotła (stała moc 33% i taktowanie) ma miejsce, gdy zostanie osiągnięta temperatura zadana w pomieszczeniach, a tym samym temperatura powrotu z instalacji wzrośnie i chyba zostanie osiągnięty oczekiwany przez kocioł poziom.
  6. Lechu54 ja również byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Mój kocioł również po osiągnięciu temperatury zadanej w pomieszczeniu zaczyna taktować i nie schodzi z mocą poniżej 32-33%. Kocioł Vitodens 222-F.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...