Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

d-o-m

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

d-o-m's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ma być OK dla kotłowni, ale nie musi wyglądać (kotłownia ma tylko drzwi z garażu). Ma być oszczędnie.
  2. Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wykończyć ściany w kotłowni gazowej. W kotłowni będą się znajdować: - stacja uzdatniania wody (trzeba dosypywać sól), - kocił gazowy, - zasobnik CWU. Na ścianach tynk gipsowy kładziony na jesieni 2019. Czy wystarczy pomalować ściany zwykłą farbą? Czy może trzeba kłaść glazurę lub inaczej zabezpieczać ściany przeciwwilgociowo? Kotłownia sąsiaduje z garażem i ma drzwi na garaż. Garaż jest ogrzewany.
  3. Dlaczego lepsze są produkty z rolki? W przypadku produktów z rolki muszę mieć legary o rozstawie szerokości rolki (pewnie ciut mniej, by weszło na wcisk). Do ułożenia kolejnej warstwy muszę na krzyż ułożyć kolejne legary o szerokości rolki. Mniej więcej to zaproponował ten wykonawca, ale bez pustki pomiędzy wełna i OSB. Czy w przypadku płyt nie można zastosować legarów np. co drugą płytę lub nawet co trzecią. Zwiększając rozstaw legarów (upychając pomiędzy nie więcej niż jeden rząd płyt wełny) zmniejszę zużycie drogiego drewna (również mającego gorsze właściwości izolujące). Mając legary co 3 płyty (tj co ok 180 cm) zużyję na taką warstwę mniej drewna. Druga warstwa legarów mogłaby być co płytę (co 60 cm). Czy zastosowanie, w dolnej warstwie wełny, legarów co n rzędów płyt (może rolki) ma rację bytu? Górna warstwa ze względu na konieczność położenia OSB byłaby gęstsza (ale tylko pod OSB). Dalej mogłaby być też co n rzędów. Pytanie, czy tak jak opisałem panele/rolki spełnią swoje zadanie, i czy ze względu na oddalenie legarów, nie wystąpią mostki cieplne?
  4. Nie, tak jak zaznaczyłem na rysunku - powierzchnia pod składowanie szpargałów to ok 1/3 powierzchni całości. Człowiek, który miał ocieplać poddasze chciał kantówki układać co 1m na całej powierzchni. Stąd też koszt drewna, który mi wyliczył.
  5. Czyli tak. Mam strop żelbet 15cm, na tym kładę wełnę w 2warstwach i potem wylewka. Jaka grubość wełny (ma być dobrze, a ni minimalnie - w proj. mam 20 cm. wełny). Jaka grubość wylewki? Na obecny otwór i tak muszę zrobić jakąś konstrukcję drewnianą. Utrzyma to i wełnę i wylewkę?
  6. Witam, zakupiłem dom od dewelopera. Deweloper zestawił w stropie otwór 200x220 - jako miejsce na schody dla osób planujących używać poddasza użytkowo. Ja nie mam takich planów. Poddasz ma być pomieszczeniem nieużytkowym. Chcę tam jednak mieć możliwość przechowywania różnych pudeł. Załączam rzut poddasza (), na którym zaznaczyłem na szaro miejsce na opuszczane schody na dach oraz otwór na schody (oba na szaro). Linią przerywaną zaznaczyłem orientacyjnie powierzchnię, na której chcę mieć podłogę do przechowywania. Potrzebuję "zatkać" otwór na schody położyć ocieplenie na całej powierzchni poddasza zamontować opuszczane schody z wyłazem w miejscu do tego przeznaczonym wykonać podłogę, po której mogę chodzić i na której mogę składować szpargały Budynek zakupiłem w styczniu, strop bł lany wczesną wiosną 2019. Planuję ocieplić strop wełną mineralną. Potencjalny wykonawca zaproponował: położenie kantówek 5x10 wprost na stropie (betonowym) co 1m i rozwiniecie wełny 10cm, położenie kantówek 5x10 prostopadle do poprzednich też co 1m i rozwiniecie wełny brak wiatroizolacji podest z OSB 18mm położony wprost na drugiej warstwie kantówek i wełny. Całość to wydatek 6000 na wełnę + 4600 na deski + 1000 na płyty + 5000 - co nie jest małą kwotą. Lektura wpisów na forum skłania mnie do tego, by jednak zrezygnować z jego pomysłów (legary wprost na stropie, bez żadnych dystansów czy papy, brak przestrzeni wentylacyjnej pomiędzy OSB a wełną, etc. Pytania jakie mam do forumowiczów: jakiej grubości powinna być warstwa wełny (zakładam położenie dwóch warstw prostopadle do siebie) - czy sugerowane przez wykonawcę 20cm to nie za mało? czy w tej sytuacji konieczna jest folia paroprzepuszczalna rozkładana na stropie (pod zabudowanym otworem planuję WC)? czy na wełnie układać wiatroizolację (również pod podłogą)? która wełną będzie do tego typu prac najlepsza (z rolki, w płytach)? jak wykonać konstrukcję pod podłogę, by jak najbardziej ograniczyć zużycie drewna? z czego wykonać podłogę? Chodzi mi o rozwiązanie zapewniające komfort cieplny, dające możliwość składowania tam szpargałów, uwzględniające "zatkanie" otworu na schody. I jednocześnie ograniczające zużycie drewna na konstrukcję (gdzieś na forum znalazłem radę, by zamiast kantówek dla pierwszej warstwy wykorzystać bloczki betonu komórkowego o wysokości pierwszej warstwy wełny (i wkładanie wełny pomiędzy bloczki). Kantówki byłyby dopiero przy drugiej warstwie wełny).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...